Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Milá ČT, nakašli si

Skrytě nesvobodný systém se vyznačuje mimo jiné tím, že když už máte za to, že věci snad nemohou být absurdnější, přijde najednou další ťafka a vy si pak jenom říkáte, jak jste zase mohli být tak naivní.

Proti poplatkům za to, že byť jenom vlastníte přístroj schopný cosi přijímat, ačkoli to přijímat nemůžete, protože k tomu nemáte ani fyzické připojení, ani smlouvu, jsem už jeden blog napsal. Nikdy by mě tehdy nebylo napadlo, že za pár let ona drzost vyrazí na další metu a jistí směšní bafuňáři přijdou s tím, že poplatky za Českou televizi by měl hradit každý, kdo to jejich fantasticky vyvážené a přísně objektivní vysílání může teoreticky naladit v jakémkoli přístroji – v praxi tedy každý s chytrým telefonem.

  • mila-ct-nakasli-si

Což už je dnes asi většina národa.

Protože celá tato většina – a zejména ty mladší generace – se při koupi nového, drahého smartfounu vyloženě těší na to, jak si tam jako první naladí iVysílání nebo ČRo.

Zapomeňte na Twitter, Instagram, Facebook nebo Reddit; zapomeňte na internetové bankovnictví, GPS navigaci a jízdní řády; zapomeňte na herní aplikace, Spotify nebo YouTube. Říkáte WhatsApp či snad Messenger? Tinder, TikTok nebo eBay, říkáte? Zapomeňte.
Logika přece jasně hovoří jinak.

O logiku tady ovšem pochopitelně nejde. V zemi, kde pojem svoboda není než hezkou vzpomínkou na papíře a metafora hlídací psi demokracie je v lepším případě nostalgickým povzdechem nad zaniklými časy a v horším případě odkazem na zakuklené hyeny se vzteklinou, požírající na obě nohy kulhající paní se zavázanýma očima a porouchanými vahami... tedy v takovéto zemi je možné už prakticky téměř cokoliv. Totiž – pokud a dokud to budou občané dané země schvalovat. Což může mít někdy formu otevřeného potlesku a jindy pouhé ignorace (a následné adaptace). I to je souhlas.

Že jsou veškeré „argumenty“ proponentů této donebevolající drzosti liché, snad ani není třeba nějak rozvádět. „Zachovat kvalitu veřejnoprávního vysílání“? Jakou že to kvalitu? A co to sakra vlastně vůbec je, tohleto veřejnoprávní vysílání?

Soudný člověk schopný samostatného, objektivního uvažování (jako by se dnes zdál být ohroženým druhem) si v současnosti už nemůže nebýt vědom skutečnosti, že zdejší masmédia (pochopitelně ve všech jejich formách) dávno pozbyla jakékoli důvěryhodnosti či legitimnosti a jedinou jejich skutečnou funkcí je provládní agitace a propaganda. Bohužel. Že zatím ještě ne každý je schopen či ochoten to vidět, na realitě nemění nic. Že je král nahý, dříve nebo později prostě uvidí všichni.

Například žádný z mediálních domů se dodnes neomluvil za šílenosti produkované v letech 2020–22. Za to šíření poplašných zpráv, napomáhání ilegálnímu rozdělování lidí, psychickému paralyzování dětí a propagaci protiústavních nařízení, za brutální cenzuru a diskreditaci odlišných názorů, včetně těch odborných. Za to, že se staly pravým opakem toho, co snad kdysi měly reprezentovat. Poté, co jeden problém jako mávnutím kouzelného proutku doslova přes noc zmizel (chtěl jsem poznamenat: „nevídáno, neslýcháno“, ovšem to jsem opomněl, jak ve stejném období záhadně – a dodnes nevysvětlitelně – zcela zmizela klasická chřipka) a přišel nešvar jiný, pokračuje se ve zdárně započaté strategii dodnes. Stačí ostatně danou metodu stabilně přikrmovat a lid už se o šíření příslušných myšlenek v rámci agendy divide et impera sám postará; zvlášť dnes to jde velmi rychle.

No a vzhledem k tomu, že lidé obecně stále příliš nejeví známky poučitelnosti a šrouby je třeba dál a dál přitahovat, dokud to jde, přijde nyní tento ohyzdný Kraken s novým drzým nápadem, s novým hřebíkem do rakve zbytků čehosi kdysi nadějného, s novou absurdní daní zakrytou jakousi neprůhlednou terminologií.

Že by v normální společnosti bylo vysílání ČT zpoplatněno stejně jako ostatní programy – tedy sledovat by jej mohli pouze ti, kteří si za to platí –, je snad zbytečné uvádět. Nejspíš by bylo možno očekávat výmluvy, že to není technicky možné, čemuž nevěřím ani na půl vteřiny. Ne, tomuto řešení se bude ČT (vláda) vyhýbat, jak jen to půjde, protože v momentě jeho realizace by se nejspíš ukázalo, jak malý zájem o tento kanál je, čímž pádem by jednak kdosi přišel o hromadu peněz a především by padl jeden z největších ideologických behemotů této země.

Odbočka, ale do příbuzného soudku:

Říkám si, jakpak asi daleko jsme od takové daně ze sbírání hub.
Říkám si, jakpak asi daleko jsme od daně ze vzduchu, z kyslíku. Ne, nepřeháním.

Říkám si, jakpak asi daleko jsme od digitální měny v chytrých hodinkách a případného zablokování/ztížení přístupu k vlastním financím, pokud člověk prohlásí či napíše něco nevhodného. Ostatně, vyhazování ze zaměstnání a dělení lidí podle toho, zda si v rámci všeobecné hysterie a manipulace nechali, nebo nenechali do těla vpravit jakousi pochybnou a potenciálně nebezpečnou experimentální genovou matérii, už si lidstvo nedávno vyzkoušelo. Tak nedávno, že jsme vlivem čerstvosti této anabáze dosud ani neměli šanci onu chiméru náležitě analyzovat, vyhodnotit a oficiálně se s ní vypořádat. To asi ještě bude nějaká ta léta, nebo spíš dekády trvat.

A nepropadejme naivním představám, že by se snad nenašel dostatek pazgřivců v kravatách, kteří se – s úsměvem na tváři – k výše uvedeným agendám za patřičný bakšiš vždy propůjčí.

Po jejich ovoci poznáte je, nebo tak nějak se to říká.

A občas mě taky napadne, jestlipak si oni slouhové někdy uvědomí, za co jejich předkové bojovali a zemřeli přesně v těch ulicích, po jejichž dlažbě oni dnes kráčejí do práce, kde zase o něco víc napomohou totálnímu dojebání této země...

Tož tak. Ptáte-li se mě, jak onu svízel, která by teoreticky měla napřesrok přijít, osobně řešit, pak odpovím pouze tak, že jednak mám důvěru ve vynalézavost člověka a jednak stále existuje šance, že se najde dostatek lidí, kteří se ještě nenechali zcela přeprogramovat, a vzedme se dostatečný odpor na to, aby byla tato vyšinutá absurdita shozena ze stolu.

A abych negativitu vyvážil nějakým pozitivnem – a především abychom balancovali ty každodenní kulometné dávky strachu, úzkosti a depresí z masmédií –, rád bych zde upozornil na existenci webů zabývajících se čistě pozitivními zprávami. Například:

https://www.goodnewsnetwork.org/
https://www.positive.news/
https://www.onlygoodnewsdaily.com/

(Plus pro neangličtináře překladač, který je lepší než Google)
https://www.deepl.com/translator

Dobrých českých webů je (přes snahy všelijakých bezcharakterních nohsledů i pomýlenců) také dost, však si je zájemci najdou.

A víte co? My i tohle nějak zvládneme. Dříve nebo později se poučíme a půjdeme dál.
Už se nás snažila zvenčí i zevnitř likvidovat všelijaká dobyvačná i kolaborantská monstra, a vždycky jsme zůstali sami sebou, no ne?

Nakonec je to všechno jenom evoluce. Hyperonymem člověka je příroda a hyperonymem přírody je vesmír. My přece nestojíme mimo něj, dokonce je to z jistého úhlu pohledu vlastně všechno jedno a totéž. Ostatně podívejte se do očí některým zvířatům. Nebo na fotky galaxií ve tvaru šroubovice. Nakonec i celá naše sluneční soustava ji při letu vesmírem vytváří. Může ta nápověda být ještě flagrantnější?

PS: Pokud byste chtěli pochopit, proč tolik lidí dává přednost domnělému bezpečí před svobodou, vše je řečeno v úseku 32:00 až 34:15 tohoto videa. Vřele doporučuju zhlédnout celý rozhovor.

https://youtu.be/UTof-vBeC5A?t=1920

Autor: Pavel Jeřábek

Zdroj: https://paveljerabek1.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=806149

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#5 Přemysl Javornický 2023-09-10 16:57
Klid, Pavle. Vše jde, jak má. Aby se dosud spící část populace probudila, bude muset strpět chvíli citelné příkoří. To jí však námi, vědomými reformátory, bude následně nahrazeno jubileem a novým startem dle galaktického zákona Jednoty jako součástí systému NESARA ČR. Jedinou daň již máme připravenu, totální změnu finančního systému též a s tím i příslušné legislativní kroky. Obé ohromě ušetří lidem i podnikům náklady a otevře dosud nemyslitelná stavidla pozitivní prospolečenské činorodosti. Kdo pracuje pro společnost, pracuje i pro sebe. A kdo nepracuje, těžko se uživí. Ale kdo ví, když nástroje potřebné k mravné obživě a směně budou zdarma k dispozici nebo za hubičku.
Citovat
#4 miroslav petr 2023-09-10 14:16
demokracie bude, až bude v Odpovědi Vény Moravcovýho sedět Reichl a Vrábel...
Citovat
#3 miroslav petr 2023-09-10 14:14
je-li uhlíková stopa po pneumatikách brzdách pak musí být i po botách. takže se bude platit i za chůzi?
Citovat
#2 Kluk 2023-09-10 12:53
V českém kocourkově už dávno není žádná demokracie. Kocourkov si na ni jen hraje. Svobodná a demokratická společnost má možnost výběru ale to v kocourkově neplatí, protože kocourkov není svobodný a demokratický!

Pokud chce být kocourkov opět svobodný a demokratický, tak je zapotřebí zmobilizovat všechny síly a postarat se o návrat svobody a demokracie bez ohledu na to, že tomu bude někdo odporovat.
Citovat
#1 Dusajn 2023-09-10 11:07
Tak já jsem našel řešení, vytáhnu ze šuplete Nokii 3210 (kupodivu funguje i baterka je cajk), tele-vízor jsem odnesl k popelnici už dávno, simku s neomezeným internetem přesunu do služebního telefénu, pevný internet zruším. Za ty sračky, co CT poslední roky produkuje je šistokrevná propaganda a pokřivené názory komentátorů, lezoucí doprdele vládní garnituře. Těmto sráčům NEDÁM ani korunu.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře