Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Peruánská vláda se připravuje na válku

Vyjádření Diny Boluarte k protestům: Kolik mrtvých ještě chtějí?

CÉSAR ROBLES ASCURRA

Několik dní před obnovením protestů proti vládě Diny Boluarteho se politická a společenská atmosféra v zemi začíná vyhrocovat a vyvolává situaci, která by mohla přerůst ve výbušnou kvůli represivním a zastrašujícím akcím, které exekutiva prosazuje za samolibé a aktivní účasti ozbrojených sil a národní policie.

Nejprve bylo více než 100 příslušníků národní policie vysláno na kontrolní stanoviště v Pucusaně na jihu, v Corconě v centru a v Chancay na severu Limy, aby prováděli kontroly totožnosti v rámci operačního plánu nazvaného "Abanico Verde", jehož jasným cílem je zastrašit a zastrašovat obyvatele různých regionů, kteří mají v úmyslu přijet do hlavního města, aby se zúčastnili demonstrací a dnů protestu, které opět začnou ve středu 19. července.

  • peruanska-vlada-se-pripravuje-na-valku
  • peruanska-vlada-se-pripravuje-na-valku


Pochod více než 5 000 příslušníků národní policie centrem Limy minulý čtvrtek byl jasnou demonstrací síly a jasným vzkazem, že vláda si při použití veřejné síly ruce nepodá. Když k tomu připočteme prohlášení Diny Boluarteové v souvislosti s protesty: Kolik mrtvých ještě chtějí? 

A nyní soudní rozhodnutí, které schvaluje spornou dohodu městské rady v Limě, která prohlašuje historické centrum hlavního města za nehmotné a rozšiřuje zákazy demonstrací a pochodů. Jinými slovy, mohou pochodovat kdekoli jinde v hlavním městě, jen ne v historickém centru. To je naprosté porušení hlavních občanských a politických práv.

A třešničkou na dortu je oznámení, že více než 200 bezpečnostních kamer magistrátu metropole Limy bude k dispozici pro identifikaci "vandalů", "chuligánů" a "násilníků". Nejkonzervativnější a nejzpátečnější pravice, která v Limě vládne, podává ruku vládě zrozené z dýk a zrady.

Všechny tyto kroky doprovázené prohlášeními předsedy vlády Alberta Otároly a ministra vnitra Vicenteho Romera, kteří ujišťují, že národní policie bude "velmi tvrdě postupovat proti těm, kdo vytvářejí násilí", nejsou ničím jiným než příznakem obav a slabosti, v níž se vláda nachází.

Delegitimizovaná vláda, která se zřejmě připravuje spíše na válku než na den občanských protestů a která se drží všech represivních zbraní státu, aby "surfovala" na lidovém rozhořčení a udržela se za každou sociální cenu až do července 2026.

Zdroj: https://mundoobrero.es/2023/07/17/el-gobierno-de-peru-se-prepara-para-una-guerra/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jaro Jaroslav 2023-07-20 19:43
Sanders Luminoso= Jasný chodník, vedený kedysi židoteroristom Abimaelom Guzmánom! Keđ ho Fujimory Dale do klietky a chcel ho popraviť všetky židonacistické lóže vo svete vrieskali! Zidosionista= terorista
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře