Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Proč vlastně nemůžeme jako naši předci vypalovat starou trávu?!

Hodnocení uživatelů:  / 13
NejhoršíNejlepší 

Který „chytrolín“ vymyslel, že se tím škodí přírodě? Tráva byla a na mnoha místech planety stále je vypalována po celá dlouhá tisíciletí! Vypalováním staré trávy se dává prostor nové zeleni a zároveň se tím vyhubí mnoho parazitů škodících domácím i divokým zvířatům! Dokud se vypalovala pravidelně tráva, nebylo nikdy takové množství klíšťat jako dnes!Řeči některých „ekologů“ o tom, že vypalováním trávy „vraždíme“ broučínky a ubližujeme zvířátkům, jsou přinejmenším schizofrenní! Bez vypalování trávy totiž dochází nakonec k přemnožení některých, většinou parazitických hmyzích druhů a ti potom škodí jinému hmyzu a zvěři! Vypalování trávy je prostředkem jak tomu zabránit!

  • proc-vlastne-nemuzeme-jako-nasi-predci-vypalovat-starou-travu

 

Páni „ekologové“ totiž zapomínají, že tím, že lidé vypalují na jaře starou trávu, pouze simulují postup samotné matky přírody! Dokud totiž nestála lidská města a hasičské zbrojnice a všude okolo byly pouze samé louky a lesy, tak díky bouřím a bleskům zažívala příroda takové obrovské luční a lesní požáry, že se s nějakým korigovaným místním vypalováním trávy nedají vůbec srovnávat!

 

Příroda prostě ví sama nejlépe co je pro ni dobré a pokud jsme my lidé, změnili podmínky a dokonce i klima, měli bychom se snažit aspoň simulovat to, na co dříve stačila příroda sama!

 

Pak se možná nebudeme muset bát si jako dříve lehnout s dětmi na louku, aniž bychom sebe a své domácí miláčky museli postříkat tunou chemických splašek, na kterých vydělávají korporace, které zřejmě platí výše zmiňované „chytrolíny“ za to, že vymýšlí takové nesmysly!

 

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře