Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jenom "blbej securiťák“

Hodnocení uživatelů:  / 12
NejhoršíNejlepší 

Něco k mému povolání pro "ubožáky" co nemají jiné argumenty, než mě shazovat jako „blbého securiťáka píšícího nesmysly mezi regály v supermarketu!

 

Budu stručný

  • :-)
  • jenom-blbej-securitak

Mým pracovištěm není pasáž, nebo prostor mezi regály supermarketu, nýbrž dispečink velkého obchodního centra, ve kterém je přes 200 obchodních jednotek, jeden hypermarket a parkoviště a park o rozloze 750 000 metrů čtverečních.

V popisu práce mám práci se systémy EPS, EZS a CCTV, tedy požární, zabezpečovací a kamerové systémy. Dále mám na starosti koordinaci práce úklidu, ostrahy a údržby, pracuji na systému MAR. (systém měření a regulace), na kterém ovládám vzduchotechniky, osvětlení, topení, chlazení a jiné technologie celého centra, tedy techniku doslova za miliardy. Vyhodnocuji závady detekované tímto systémem, píši protokoly o těchto závadách pro údržbu, denní reporty, protokoly o zadržení, protokoly o škodných událostech pro pojišťovnu a mám v pracovní náplni i spoustu dalších věcí, na které je potřeba mít různá pravidelná školení a osvědčení. Práce je to velmi rozmanitá a pod stálým tlakem, dispečer kupříkladu řídí i evakuaci v případě požáru, či hrozby bombového útoku a je zodpovědný za její průběh až do okamžiku příjezdu hasičů. Dispečer má také na starosti dozor nad průběhem stavebních prací v OC, které probíhají hlavně v noci, a dle potřeby odpojuje, nebo zapojuje na začátku odstavce uvedené elektronické systémy.

 

Často také ve spolupráci s policií dohledává kamerové záznamy týkající se trestné činnosti, nebo přímo s PČR monitoruje pachatele trestných činů před a při zásahu policistů. Snad to stačí jako malá ukázka rozmanitosti mé práce, mezi regály mě tudíž bohužel nenajdete, ale přesto si myslím, že lidé, kteří supermarkety opravdu fyzicky hlídají, jsou mnohdy mnohem inteligentnější než ti, co je urážejí a shazují a chovají se jako arogantní nevychovaná čuňata!

Ladislav Kašuka.

Facebook komentáře