Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč jsem se ještě nenechal očkovat.

Začal ​jsem uvažovat, že bych se naočkoval nějakou adenovirovou vakcínou, myslíce si, že je to bezpečnější, než výhledově možné skvělé, leč zatím plně klinicky nedotestované mRNA vakcíny. ​Jenže ouha, po podrobné studii odborných článků na lékařských webech, jsem zjistil, že celý název vakcín od Johnson a Johnson, AstraZeneca, nebo vakcíny Sputnik V, má znít adenovirové DNA vakcíny a jedná se také o úplně novou technologii vakcinace, založenou na tom, že geneticky upravené částice naučí naše vlastní lidské buňky vyrábět cizí látku (tedy spike protein, který se nachází na povrchu koronaviru), na který pak má reagovat náš imunitní systém.

  • proc-jsem-se-jeste-nenechal-ockovat

Rizikem u mRNA a adenovirových DNA vakcín je vznik senzitivity imunitních buněk vůči vlastní DNA. Křížová reaktivita s lidskými DNA, by podle vědeckých závěrů z webu https://www.vakciny.net/principy_ockovani/pr_02.html mohla vést teoreticky k ničivé autoimunitě. Podle tohoto vědci sepsaného popisu totiž zkoušky těchto vakcín, až doteď byly prováděny pouze na zvířatech, a nebylo dosud prokázáno, ale ani vyvráceno možné genetické ovlivnění lidských buněk.

Zkrátka nebylo dost času, a přesto jsou tyto mRNA a adenovirové DNA vakcíny v současnosti používány ve velkém, proti nemoci Covid 19 se smrtností 0,1 až 0,4% (dle věku člověka a mutace viru). Po prostudování toho, jak jednotlivé vakcíny působí, jsem ochoten se jakoukoli mRNA, nebo DNA adenovirovou vakcínou naočkovat nejdříve v roce 2026 což je běžně dlouhé období správně prováděné třetí fáze plných klinických testů nových vakcín a léků, které má trvat 6 až 7 let. 

Zbývají buď staré dobré živé vakcíny s oslabenými živými viry, nebo vakcíny s mrtvými viry, či jeho částmi, které vyvolají klasickou imunitní reakci. Protože nemyslím, že na evropský trh pustí nějaké podobné vakcíny z Ruska, nebo Číny, zbývá se buď neočkovat vůbec, nebo si počkat na peptidovou vakcínu Novavax, která je obdobná, jako dosud používaná vakcína proti chřipce, a která funguje tak, že se do těla vpraví neškodné fragmenty proteinů, nebo proteinových obalů napodobujících virus, v případě koronaviru tedy spike protein.

Žádné látky z vakcíny Novavax (která by měla být v brzké době schválena), nenutí naše vlastní buňky vyrábět nic cizího a náš imunitní systém pouze zlikviduje ty cizí částice vpravené do našeho těla, a pamatuje si jak reagovat, pokud se objeví znovu, tedy pokud člověk opravdu onemocní Covidem 19. PS: Přidávám přehlednou infografiku principu fungování jednotlivých vakcín.

https://www.vscht.cz/popularizace/mohlo-by-vas-zajimat/jak-funguji-vakciny-proti-covid-19/infografiky#adenovir

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře