Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Žít na Krymu a v Donbasu Američané, tak už Ukrajina sedm let neexistuje.

Představme si, že by sousedem Ukrajiny, byli Američané a psal se rok 2013. Pomyslete, že v Kyjevě by vládl „proamerický prezident Janukovyč“. Jak, by v takové situaci reagovalo USA, kdyby nějací „pokojní demonstranti“, vyzbrojení tyčemi, zápalnými lahvemi, řetězy a někteří i ručními střelnými zbraněmi, zaútočili na vládní budovy a domáhali se svržení právoplatně, v celonárodních svobodných volbách zvoleného prezidenta a vlády, protože by odmítl podepsat nějakou, podle něj nevýhodnou dohodu s Ruskem, která by tuto zemi vzdálila sféře amerického vlivu.

  • zit-na-krymu-a-v-donbasu-americane-tak-uz-ukrajina-sedm-let-neexistuje

Dále, si představme, že by v Donbasu, žila převážně americky mluvící většina místních, a na Krymu, dokonce přímo k Američanům se hlásící většina obyvatel, a že USA, by tam měli námořní základnu, umožňující jim kontrolu nad Černým mořem. Opravdu si myslíte, že by USA dovolili, aby skupina holohlavých nácků s hákovými kříži po celém těle, uctívající válečného zločince spolupracujícího s Hitlerovými nacisty (Banderu), svrhla proamerického prezidenta?

Pokud připustíme, že tehdy by americké bombardéry ještě nevzlétly ze základny na Krymu, opravdu si myslíte, že kdyby k převratu v Kyjevě došlo, a USA nijak nezasáhli, tak by pak nechali kyjevské pučisty uchopit moc v celé zemi, a nechali by ukrajinskou armádu obsadit Donbas a šikanovat tam anglicky mluvící obyvatele?

Vážně si myslíte, že by Američané stáhli ocas, odešli z Krymu a přenechali svou námořní základnu a kontrolu nad Černým mořem Rusku? Opravdu věříte tomu, že kdyby nacistické ukrajinské prapory, jako je Azov, a pravidelná ukrajinská armáda vraždila anglicky mluvící civilisty na Donbasu, zakazovala jim mluvit rodnou řečí a kyjevská vláda povstalá z neústavního krvavého puče, by požadovala poslušnost po lidech z Donbasu a z Krymu, přestože tyto lidi nikdo nezvolil, že nejpozději tehdy, by se nedala americká armáda „na pochod“ a nezastavila by se, dokud by nepadl Kyjev, a nebyla by dobyta úplně celá Ukrajina?

Copak nevíte, jakým způsobem si Američané sjednávají pořádek v zemích, které se staví nepřátelsky k USA? Představme si, jak, by se zachovala k bandě pučistů, která by uchopila moc v zemi, do té doby přátelské k Americe, když by v té zemi žili Američané a USA tam měli strategicky důležitou vojenskou základnu. Pokud, tvrdíte, že by USA v takovém případě nejednali mnohem tvrději a důrazněji, než se doposud vůči Ukrajině chová Rusko, tak sprostě lžete!!!

Ladislav Kašuka

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře