Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Finanční krize / Inside Job (USA, 2010, 109 min, český dabing)

  • inside_job6
Pro ty, kteří se nezúčastnili našeho promítání Oskarového snímku "Finanční krize/Inside job" v klubu Azúcar, uvádíme tento zajímavý dokument i v našem internetovém kinu. Film je česky dabovaný.

 

Oskarový dokument poskytuje komplexní analýzu globální finanční krize v roce 2008, nejhorší recese od dob Velké hospodářské krize. Ta připravila miliony lidí o jejich úspory, práci i bydlení a při své ceně přes 20 biliónů amerických dolarů téměř vyústila v globální finanční kolaps. Prostřednictvím vyčerpávajícího vyšetřování a rozsáhlých rozhovorů s klíčovými finančními zasvěcenci, politiky, novináři či akademiky film sleduje vzestup gaunerského průmyslu, který dokázal zkorumpovat politiky, regulátory i akademickou obec. Dělo se tak nejenom ve Spojených státech, ale i na Islandu, v Anglii, Francii, Singapuru, Číně a všude, kam globalizované bankovní korporace dosáhnou. Jak tvůrci slibují, pokud jste již při pomyšlení na krizi naštvaní, pak po zhlédnutí tohoto filmu budete mít vážně vztek. (dokumentarni.tv)

Film ako prvý poskytuje komplexní analýzu globální finanční krize, která v roce 2008 způsobila miliónům lidí ztrátu práce a domovů. A téměř se vyvinula do globálního finančního kolapsu. Obsahuje rozsáhlé rozhovory s klíčovými finančními zasvěcenci, politiky, novináři a akademiky. (http://www.csfd.cz/film/283075-financni-krize/)

Možná tím někoho pobouřím, ale myslím, že tenhle dokument stojí za shlédnutí. Existuje ještě podobný dokument, ne takto specifikovaný na současnou krizi, ale na koloběh peněz a vše kolem (banky, půjčky atd), který je taky dost zajímavý, bohužel, tvrdě pravdivý. (http://www.metal-forum.cz/viewtopic.php?f=40&t=3866)

Film Finanční krize získal v roce 2011 Cenu Akademie® v kategorii Celovečerní dokumentární film. Na Cenu Akademie® nominovaný režisér Charles Ferguson (Konec v nedohlednu) uvádí Finanční krizi, první film, který odhaluje šokující pravdu, jež se skrývá za ekonomickou krizí z roku 2008. Globální finanční kolaps přišel na dvacet bilionů dolarů, miliony lidí připravil o práci a jejich domovy. Pomocí rozsáhlého výzkumu a rozhovorů s významnými finančními odborníky, politiky a novináři finanční krize hledá stopy vzestupu loupeživého průmyslu a odhaluje zhoubné vztahy, které korumpovaly politiky, zákonodárce i akademiky. (http://www.ofilmu.com/film-financni-krize.html)

Prinášame Vám jeden fantasticky spracovaný dokument s ešte zaujímavejšími vyjadreniami a zaujímavými vystupujúcimi. (Volcker, Stras-Kahn, Soros, Ch.Lagarde, Spitzer, Greenspan, Bernanke, Paulson...) "Ratingové agentúry sú platené bankami." "Nakoniec to vždy odnesú ty najchudší." - D.Strass Kahn. Inžinier stavia mosty, finančník stavia SNY, a keď sú s toho zle sny, zaplatí to niekto iný." a mnoho iných vyjadrení... (tvina.sk)

Inside Job - USA, 2010, 109 min - český dabing

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře