Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Jak se nám Fiala kroutil u Moravce jak červ na háčku

Přiznám se, že na Moravce se nedívám už několik let. Objektivní a nezávislá média a vedení rozhovoru formou padni komu padni si představuju jinak a aktivistické a zjevně zaujaté novináře nemám potřebu sledovat.

Ale včera jsem udělal výjimku. Zajímalo mne, jak to Václav s Péťou tentokrát skoulí, aby nám vysvětlil, jaký je génius a jak to s námi vlastně myslí dobře. Přiznám se, že jsem očekával tradiční notování si nad objektivními problémy a válka a Babiš atd atp. Leč, tentokrát se tak úplně přátelská a chápavá debata poněkud zvrtla a Fiala začal dostávat otázky, na které tak nějak, v tomto prostoru nebyl dosud zvyklý.

  • jak-se-nam-fiala-kroutil-u-moravce-jak-cerv-na-hacku
  • jak-se-nam-fiala-kroutil-u-moravce-jak-cerv-na-hacku
  • jak-se-nam-fiala-kroutil-u-moravce-jak-cerv-na-hacku
  • jak-se-nam-fiala-kroutil-u-moravce-jak-cerv-na-hacku

A dokonce padaly i otázky na konkrétní sliby a konkrétní věci a světe div se, čím víc se Fiala snažil z háčku vyvléknout a odplavat někam do klidnějších vod, tím víc Moravec chvilkami vlasec povoloval, aby pak opět nepříjemně zasekl. Tak jak to bylo s tím slibem odborům a tripartitě, že se balík opatření projedná ještě před tím, než ho vláda schválí? Slíbili jste to, nebo ne. Fialova odpověď byla kupodivu jasná, nic jsme neslíbili, projednávat se chystáme. Je tam nějaký prostor na ústupky? Není, vláda si stojí za svým balíkem jako celkem a žádné nátlakové akce, nebo stávky nás nezastaví. Jsme přece VLÁDA! Dokonce i na Moravce to bylo trošku moc a lehce podotkl, jestli to vše bude platit i když budou plná náměstí a raději přešel k dalšímu bodu. Dnes jsme se dozvěděli, že Fiala opět lhal v přímém přenosu, protože projednání opatření tripartitě slíbil.

Nicméně další bod byl ještě zábavnější. Moravec mu kamarádsky dal šanci, jestli by tedy třeba neviděl jako výraz určité slušnosti, když už je ten nejlepší a nejslušnější premiér, aby se omluvil občanům a voličům za nesplnění nejen předvolebních slibů, konkrétně pak ten o nezvyšování daní. No a já viděl, že sám chvílemi hledí jak puk, jak mu náš pan profesor s usměvavou tváří klidně tvrdí, že se nemá za co omlouvat. Vždyť v globálu vlastně daně nezvýšil. A když, tak jen malinko a dělá to pouze a jen pro odvrácení katastrofy a Babiš a Ukrajina... A když mu Moravec přece jen lehce připomněl, že o těch daních hřímal Fiala v době, když už byl Babiš pryč a válka na Ukrajině v plném proudu, lehce ho odpinkl, že omluv netřeba, když se zachraňuje národ! Pan vrcholný lídr zřejmě dospěl k přesvědčení, že už je mu zdejší český rybníček malý. Vždyť on zachraňuje Ukrajinu, Evropu a bojuje s Putinem, čímž vlastně zachraňuje celý svět včetně barmských žen, Filipín a Vietnamu a po jeho nedávné cestě Azií se čínským vůdcům rozklepala kolena.

Zdálo se mi, že i Václav byl poněkud vyveden z míry a zeptal se tedy napřímo, jestli přecejen v těch svých opatřeních nevidí alespoň malou chybičku, když formou nižší dépéhá podpořili Aha a porno, oproti dennímu tisku a tradičním novinám. Bylo však vidět, že pan premiér je dobře připraven a odvětil, že to nevidí tak černě a pokud by snad zvýšení cen někomu vadilo, může si snadno dohledat informace na internetu. Přece to obrovské množství vědeckých časopisů, je pro našeho po vzdělání toužícího českého občana důležitější, než nějaké zprávy z Václaváku či Strakovky. Tož přiznám se, že jsem se bavil a i na mne toho začalo být dost a šel jsem si udělat kafe a přepl na YT.

Jen jsem si pomyslel, co na to vše mohou říkat normální ódeesáci. Nemyslím tím nejen zdejší ideology, kteří mají samozřejmě ve všem jasno a orientují se vždy přesně. Ale ti, kteří věřili tomu, že slušný politik nelže, a když už se pomalu něčím zaklíná, tak to i splní. Viz snadno dohledatelná videa a články, které jsem zmiňoval a zveřejňoval ve svých minulých blozích. Já se jen utvrdil v tom, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůře.

Že na to, aby člověk, potažmo politik, mohl lidi snadno podvést, musí činit dojem člověka uhlazeného, slušného, prostě nahodit imidž sňatkového podvodníka a hlavně – slibovat a slibovat a usmívat se. Také jsem lépe pochopil, co se asi učí na vysoké politologické škole. Lhát bez uzardění, slibovat nesplnitelné, špinit a podrážet a přitom neztratit glanc, úsměv a dobrou náladu. Ale myslím, že k tomu musí mít i hroší kůži, charakter prostitutky a velmi široké svědomí. To musí člověk zdědit a přímo se s tím narodit. Můžu říct, že to se Fialovi opravdu podařilo.

Zdroj: https://jurcak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=801746

+ BONUS -------------------

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře