Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Prý poprava Roma na skupinové obhlídce domněle opuštěné usedlosti

  • romove
Původně to vypadalo, že majitel málo udržovaného domu, v němž měl sklad drahých strojů do fitness center, musel čelit další zlodějské výpravě Romů, znalých terénu i věci, tentokrát přijeli čtyři a hned autem, aby kdyby ... náhoda je blbec. Ve večerním zpravodajství TV vše vysvětlil jeden z romských návštěvníků jinak, tak nějak romsky.

 

Přijeli autem, byli čtyři a nechtěli nic krást. Sice není jasné, co tedy v těch končinách chtěli, proč tam přijeli autem a proč se vypravili prozkoumat blízké okolí domu, ale prý pochopili, že na ně majitel domu míří kuší jakožto odpověď na nevítanou návštěvu, z jejichž pohnutek ho poněkud svíraly obavy o svůj život a majetek.

Není mi jasné, proč tedy nevítaní hosté neotočili své kroky, případně proč majiteli přátelsky nepodali ruku a nehlásili, proč k němu přicházejí, aby ho ubezpečili, že přicházejí v míru a s žádnými bočními úmysly. Ani nehlásili defekt, nebo nedostatek benzínu, čímž by zdůvodnili, co a jaká nouze je přinutila zastavit na onom opuštěném území a jít na za daných okolností podezřelý průzkum, kdo že v blízké usedlosti pobývá.

Na výhrůžku toho nelidského tvora s kuší reagovali bohužel postupem vpřed. Tak se tedy stalo, že majitel nemovitosti i zboží přistoupil k obraně sebe a svého majetku proti přesile blížících se čtyř mužů tmavé pleti a ještě tmavších úmyslů, které zatím ne a ne se vyjasnit.

V romském podání muž Roma trefil šípem do hlavy a prý chladnokrevně šel změřit, jak hluboko šíp pronikl do hlavy. Normálně by si člověk myslel, že šel změřit průniku šípu proto, aby zvážil závažnost zranění. Romům doporučil, aby si ho naložili do auta a odvezli. Z této poznámky vyplynulo, že čtveřice náhodných návštěvníků nebyla na místě náhodou, ale z uvážení, dokonce se vypravili na výpravu autem.

Co na to PČR? Tak na tohle jsme opravdu všichni zvědaví. Muž totiž přivolal zraněnému pomoc a svůj čin přiznal, popsal a zdůvodnil. Čtveřice nebyla na útěku, to potvrdil i onen muž v TV. Jasně mluvil o tom, že s majitelem komunikovali všichni a nemínili ani odejít, ani ho ujistit o tom, že přicházejí se srdcem na dlani, případně požádat o sklenici vody.

Za této situace mně osobně přijde poněkud hloupé mluvit o tom, že střelci hrozí 10 let, v případě úmrtí zraněného až 18 let za nějaký svévolný útok kuší. Schválně, kdo bude první, co pochopí, že šlo o loupežnou výpravu čtveřice Romů autem, kdy tato čtveřice si byla jista svojí přesilou a v útoku pokračovala, i přes příchod majitele s kuší?

Já bych ovšem ráda pochopila, co vedlo čtyři Romy k tomu, aby neuposlechli varování majitele, naopak v útoku pokračovali, i když shledali, že nemovitost není opuštěná a že oni patrně nejsou vítanými návštěvníky, a co je vedlo k tomu, aby v průzkumu pokračovali. Také by mne zajímalo, zda se těšili, že si autem odvezou, co si přeberou, a případně zmlátí majitele, kdyby se mu to nelíbilo.

Za sebe mohu zodpovědně říci, že i kdyby mne na stokrát zajímalo, co je v jakém domku uskladněno, kdo má kolik peněz v peněžence a jak těžký je zlatý řetízek na krku nějaké staré paní, nenapadlo by mne tyto údaje prověřit tím, že si pro ně jednoduše dojdu a vezmu si je, i kdyby majitel protestoval.

Na druhé straně tito Romové nejsou jediní, kdo se setkal s podobným zraněním při obraně majetku, jimi navštíveného. Podobně dopadl i jeden zloděj, příslušník majoritní společnosti, když ho trefil samostříl. Opravdu tohle není žádné rasistické protiromské opatření – prostě zloděj zariskoval, svůj život a zdraví postavil na svém žebříčku hodnot pod touhu po cizím majetku a takhle dopadl. Byla to jeho volba.

Pro budoucí zloděje, ať již mají jakoukoliv národnost a jakoukoliv si uvedli do sčítacích formulářů, nechť jsou příběhy se samostřílem i tento důkazem toho, že jejich žebříček hodnot, v němž jejich život je pro ně méně než cizí majetek, může být společností přijat – samozřejmě jen tehdy, budou-li na tom zarputile trvat a činit kroky pro to, aby to pochopili všichni zúčastnění.

Proto prohlášení Roma v pátečním večerním zpravodajství o popravě Roma nekonvenuje s tím, co se stalo. Šípem vystřeleným z kuše byl zraněn zloděj, jen náhoda a souhra nešťastných okolností tomu chtěla, že šlo o Roma. Paní Samková nás pravidelně informuje o tom, že kradou a mlátí kolemjdoucí příslušníci všech etnik.

O etnickou příslušnost ostatně vůbec nešlo ani v průstřelu lebky šípem. Šlo pouze a jen o obranu majitele proti přesile útočníků. Náhoda tomu chtěla, že přišli Romové, ale jak Romové sami tvrdí, zloději jsou v každém etniku, a tak to klidně mohli být i příslušníci majority nebo jiného etnika. Faktickým problémem tak v podstatě byla přesila čtyř proti jednomu, a to tvrdohlavých čtyř, kteří si chtěli za každou cenu odnést to, pro co přijeli autem, a riskli to.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře