Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Nový člen Bildebergu?

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Téměř všechny sdělovací prostředky se věnují nejaktuálnější zprávě dne:

Nizozemsko má ode dneška nového krále Willema-Alexandera. Panovník žezlo přebírá od své matky, populární královny Beatrix, která se dopoledne po 33 letech vzdala trůnu. Všude se probírá její záslužný život a zobrazuje se hold lidu jejímu majestátu.

  • novy-clen-bildebergu

Podle zpráv v tisku po abdikačním aktu pozdravila bývalá panovnice a její nástupce asi 25 000 nadšených Nizozemců, kteří zaplnili v typických nizozemských oranžových barvách náměstí před královským palácem v Amsterodamu.

Nový král byl odpoledne oficiálně uveden do úřadu v nedalekém gotickém chrámu Nieuwe Kerk. Tam za přítomnosti oficiálních hostů včetně zástupců královských rodů ze zahraničí a poslanců obou komor parlamentu složil přísahu a přijal od nizozemských zákonodárců slib věrnosti.

Nikde se však nedočtete, že se královna Beatrix zúčastnila  v letech 1997, 2000, 2006, 2008-2011 uzavřených tzv. bildebergských konferencí významných osobností z Ameriky i Evropy. Na nich se probírá politická i hospodářská situace ve světě a spřádají plány na další vývoj.

Tato setkání se konají  od konce května roku 1954 a jsou pojmenována právě podle hotelu de Bilderberg, nedaleko Arnhemu v Nizozemsku. Sešla se z iniciativy prince Bernharda z Lippe-Biesterfeldu, který si v roce 1937 vzal za ženu budoucí nizozemskou královnu Juliánu. Měli spolu 4 dcery, mezi něž patří abdikující nizozemská královna Beatrix.  

Ta se pro většinu Holanďanů stala skutečným symbolem země. V průzkumech její obliba přesahovala 80 procent. Její poddaní jí odpouštěli i to, že vedla nejnákladnější monarchii v Evropě, která je loni stála 39,4 milionu eur (miliardu korun).

V minulých letech se bildebergských schůzek zúčastňovali, kromě třetiny politiků a různých královských osobností, také členové představenstev mnoha velkých veřejně obchodovatelných korporací, např. ze společností IBM, Xerox, Royal Dutch Shell, Nokia, Daimler a Google. Další firmy jako Xerox, Heinz, Fiat, Barclays nebo Nokia spadají do statusu "spřátelených" firem, od kterých výbor konference přijímá finanční dary (v řádech až tisíců liber).

O prvních  letech existence je prakticky nemožné najít o setkáních Bilderberg nějakou zprávu v médiích. Od roku 1975 se skupinou a její činností začal zabývat novinář James P. Tucker Jr., redaktor American Free Press, který nedávno zemřel.

Z českých politiků se konference účastnili Karel Schwarzenberg, Jiří Pehe, Michael Žantovský, Karel Kovanda a Vladimír Dlouhý. Svého času vzbudila pozornost zpráva, že účastníkem byl i Miroslav Ransdorf.

Podle kompletního seznamu účastníků na adrese http://www.reformy.cz/zpravy/bilderberg-2011/ si lze udělat představu, že všechny významné světové události probíhají podle předem projednaného scénáře.

Volba nového nizozemského krále je tedy událostí významnou pro nejen Nizozemí, ale i pro  Bildeberg, protože v něm nový král bezpochyby zasedne.

 V nedávném televizním rozhovoru řekl, že chce stavět na tradici svých předchůdců, ale také "být králem 21. století, který může společnost spojovat, reprezentovat a povzbuzovat".

 Nechme se překvapit.

Ivo Krieshofer

Facebook komentáře