Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Génius Nikola Tesla

Hodnocení uživatelů:  / 22
NejhoršíNejlepší 

Emil Kalabus

"Můj mozek je pouze přijímač a vysílač. Vesmír je médium, ze kterého získáváme znalosti, sílu a inspiraci. Já jsem dokázal do tajů tohoto média proniknout a vím, že existuje." (Nikola Tesla)

Za největšího fyzika 20. stol je dnes považován A.Einstein. Přesto ve stejné době žil na světě člověk, který rozsahem svého poznání a svého díla Einsteina přesahoval možná o jeden a možná o dva řády. Jmenoval se Nikola Tesla. S Einsteinem měl mnoho společného. Oba se zabývali fyzikou a poznáním podstaty světa. Oba snili o lepší společnosti. Oba si uvědomovali, že materiální svět je jen nepatrnou části celkové reality. Oba byli vegetariány a oba část svého života strávili v Praze.
Einstein byl spíše teoretickým fyzikem, zatímco Tesla byl zároveň praktikem který přinesl světu více vynálezu než kdokoliv předtím, přičemž většina z nich stále čeká na realizaci.

  • genius-nikola-tesla

 

Nikola Tesla (10. července 1856, Smiljan, Rakouské císařství, dnes Chorvatsko – 7. ledna 1943, New York) byl americký vynálezce srbského původu, fyzik a konstruktér elektrických strojů, zařízení a přístrojů. Mimo jiné vynalezl asynchronní motor a jeho práce formovaly základ moderních systémů na vícefázový střídavý proud. Po předvedení bezdrátové telekomunikace v roce 1893 a po vítězství v tzv. „válce proudů“ proti Thomasi A. Edisonovi byl všeobecně respektován jako nejvýznamnější americký elektrotechnický inženýr. Jeho práce daly základ moderní elektrotechnice a mnoho jeho objevů mělo zásadní význam pro budoucnost.

Nikola Tesla se narodil v Chorvatsku srbským rodičům. Po matce zdědil fotografickou paměť a zvídavou povahu. Pamatuje si sáhodlouhé vzorce a mnohastránkové texty, díky čemuž ho ve škole často podezírají z podvodu. Recituje básně v mnoha jazycích a vyniká v matematice.

Podle Tesly samotného pro něj vždy byla nejdůležitější fantazie a představivost. V dětství se často odpoutával od reality a v myšlenkách se ubíral „na trip“ do vysněných světů, které si prý dokázal představit do nejmenších detailů. Všechny své vynálezy vytvořil díky svým vizím. To znamená nejdříve viděl obraz fungování stroje ve své mysli a teprve poté vizi převedl do konstrukční podoby vynálezu. V jeho náčrtcích a popisech nejsou žádné chyby a přepisy.

Bez Tesly bychom neměli rádio, automobilové zapalování, telefon, výrobu a přenos střídavého proudu. To vše, včetně televize, by bylo nemožné. Přesto jeho život a doba zmizely z povědomí veřejnosti. 
Po Teslově smrti, během druhé světové války, zabavil jeho věci americký úřad. Později byla většina věcí předána jeho rodině, některé skončily v muzeu v Bělehradě. Některé z jeho prací jsou však zabaveny americkou vládou. Říká se, že se jedná o fantastické vynálezy, např. o technologii, která by vyřešila energetickou i klimatickou krizi, ovšem nevyhovují mocným ropným společnostem.

Vynález Volné energie pro všechny-vše je možné, Tesla si je tím jist. Svět však jeho řešení šťastně nepřijímá. Peníze na náročné výzkumy mají jen obchodníci a obchodníky zajímají jen vynálezy, které lze trvale zpeněžit. A mnohé vynálezy jako rádiově řízená loď v roce 1898 příliš předbíhají dobu. Tesla však cítí zodpovědnost za svět, který stvořil, a za válečná využití svých vynálezů, především radia. Ví, že je schopen přinést světu ještě větší dary, které propojí národy, jež si zatím nerozumí, a přinesou dostatek. Spolu s přenosem elektřiny na dálku pracuje i na generátoru elektřiny z éteru (např. patent č. 685,957), vakua, hyperprostoru či jak ji chcete nazývat. Zařízení je nazváno Tachyonovým konvertorem.

Zatímco skupina lidí kolem Marie Curie v Paříži pracuje na rozštěpení atomového jádra, Tesla píše:

Energie, kterou jsem nabízel, byla čistá a nezasahovala do rovnováhy v přírodě. Postavíme-li se dnes proti této energii, budoucnost nás obviní. Zemi obepíná energetické pole, které zásobuje energie například moře, větru, dále třeba sluneční energie atd. A tato celková energie je zde stále, je jí dost bez toho, aniž bychom něco ničili nebo pálili atd. Mohli bychom z ní v podstatě těžit neomezeně. Toto jsem dokázal, teď to musíme jenom uvést do praxe...

Vynález od Tesly nenašel praktické využití v současném světě. Buď vůbec neexistoval, anebo prostě by tím, že každý by měl lehký přístup k energii, dosavadní miliardový obchod v oblasti světové energetiky by tím vlastně skončil.

Nikola Tesla je jedním z nejdůležitějších vědců a vynálezců všech dob. Dodnes jsou mnohé jeho projekty nepochopeny. 

Ve svých 81 letech Tesla prováděl tajný výzkum v několika laboratořích na neznámých místech a pracoval na technologii, která dodnes zůstává vysoce klasifikovaná, o niž široká veřejnost, ani nikdo z International Tesla Society, neví téměř nic, protože nám byla zatajena mocnými tohoto světa. Důmyslným systémem je některá fakta možno rekonstruovat. Po zaměření se na Teslovu veřejně dostupnou technologii je zřejmé, že dokonce v ní je náznak fantastického a téměř neuvěřitelného.
Po podniknutí tohoto kroku je možné z veřejně dostupných zdrojů rekonstruovat mnoho z Teslových neznámých objevů, abychom viděli, co je před námi pečlivě ukrýváno naší vlastní vládou a korporačními fašisty, kteří ji ovládají. /William R. Lyne, 1997/

Mezi objevy, jejichž samotnou existenci popírají příslušníci establishmentu a vědci z korporací, patří takové věci, jako: létající talíře na elektrický pohon, „volná“ energie, alternativní fyzika „éteru“, Teslova Dynamická teorie gravitace.

Když roku 1995 vyšla knížka učitele Nicka Begiche Angels Don’t Play This HAARP (Andělé nehrají na harfu), vzbudila pozornost teorií, že v případě systému HAARP jde o geofyzikální zbraň využívající Teslovy patenty. Takovou „zbraň“ ale nemají jen USA. V Rusku, sto kilometrů východně od Nižního Novgorodu, je sídlo Vasilsursk. Na břehu nedaleké říčky Sura leží laboratoř pro „výzkum“ ohřívání ionosféry, Mnogofunkcionalnyj radiokompleks Sura (MRS). Vypadá jako HAARP, má stejný výkon a totožné jsou i informace o tom, co umí. Protože málokdo rozumí i tomu málu informací, které jsou k projektu HAARP k dispozici, budou jistě podobné aktivity tématem novodobých pověstí, navíc proto, že jsou přísně tajné.


Zdroj: http://tachyon-ostrava.webnode.cz/news/co-nikola-tesla-vynalezl-a-proc-se-jeho-vyzkumy-zahadne-ztratily/

http://bajnar.blog.idnes.cz/c/389385/Nikola-Tesla-a-jeho-dilo.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Facebook komentáře