Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

JAK PROSTÉ....NEBO SPROSTÉ?

Sledoval jsem v televizi, že byl nějaký autosalon a tam všichni předváděli elektromobily. Tedy čistý pohon na elektriku.

Dole v knize na konci autor píše, že jsou to všichno blázni a vysvětlil jednoduchou matematikou, že nechápe, jak takovou hloupost může vůbec někdo propagovat? A hlavně, proč žádná politická strana neřekne, že je toto totální hloupost? Nebo jsou všechny politické strany hloupé?

  • jak-proste-nebo-sproste
  • jak-proste-nebo-sproste
  • jak-proste-nebo-sproste
  • jak-proste-nebo-sproste

Jen stručně z knihy. Pokud si představíme, že všechny osobní auta na Slovensku budou na elektriku, dále průměrný počet ujetých kilometrů za rok bude 15 000, průměrná spotřeba při ježdění průměrnou rychlostí 70 km / hod, bude 15 kW, tak bude spotřeba elektrické energie, taková, že je potřebný neustálý výkon 900 MW.

Ale protože všichni budou dobíjet auta večer, tak bude potřebný okamžitý večerní a noční výkon cca 2500 MW. Jestliže má jeden blok v Mochovcích výkon 440 MW, tak třeba postavit asi 5 nových bloků, tedy 2 nové elektrárny jako Mochovce. To ale není všechno. Na takový večerní výkon není dimenzovaná elektrická síť, trafostanice...

Pokud na benzínové stanici natankujete benzín za 10 minut, tak při dobíjení baterií aut, které trvá cca 4 hodiny, je třeba postavit 24 krát více dobíjecích stanic, jako je současných benzínových pump . A kde je postavíte? Dále baterie vydrží jen asi 200 000 km, pak je třeba ji vyměnit. Ale cena baterie je jako cena polovina auta.

Dále baterie musí být stále v teple. Tedy v zimě musíte mít garáž a udržovat teplotu cca 20 ° C, jinak ji zničíte. Nebo ji neustále celou zimu na vnějších parkovištích ohřívat, tedy musí být napojena na elektriku... Chápete?

Vzdělávejte se a neposlouchejte zdegenerované demokratické politiky, pokud Vám ani takovou základní věc neřeknou.

Prostě záměrně lžou?

zdroj: https://vk.com/kob.koncepce

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře