Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mafie a zloději podporované zákonem

  • EXEKUCE
Lichvářům bude k vymáhání peněz stačit i ústní dohoda s dlužníkem. Po přečtení článku pod odkazem vstávají vlasy hrůzou na hlavě, jaký že to paskvil zákonodárci vypotili do nového občanského zákoníku. Lichváři, kteří u nás prožívají zlatou horečku, protože jim v cestě nestojí žádný jednoznačný zákon proti lichvě, dostanou možnost, jak se ještě snadněji dostat k majetku lidí ve finanční tísni.

K uplatnění jejich nároků, včetně astronomických úroků, jim bude brzy stačit jen ústní dohoda s dlužníkem vyslovená klidně i v hospodě. Vyplývá to z nového občanského zákoníku.

V důsledku budou moci ústní dohodu u soudu svědecky dosvědčit i "chlapi od stolu", respektive osoby spolupracující s lichváři. Když to druzí dosvědčí a dlužník lichváři nezaplatí, o zbytek se postará exekuce.

To znamená, že i občan, který nikdy nic nikomu nedlužil, může jen díky svědectví třeba i dvěma třem opilcům přijít o veškerý majetek. Popřevratoví rádoby politici mají přes dvacet let plná ústa Masaryka, ohánějí se jeho odkazem, ale jejich vědomosti nestačí ani na to, aby věděli, že za první republiky byla lichva trestný čin, a s klidným svědomím (pokud nějaké mají) lichvu podporují.

Lze si právem klást otázku, zda nějakým způsobem na lichvě sami neprofitují. Jak jinak by mohli už jen podat návrh takového paskvilu – zákona, kdyby tomu tak nebylo?

BABIČKA MĚLA PRAVDU, ŘÍKAVALA – KDYŽ NENÍ ZDRAVÝ ROZUM, SNADNO SE TO BLBNE.

Ve své nabubřelé pýše a aroganci moci jim ani nedochází, že vytvořili tak obrovský paskvil zákona, který se obratem ruky snadno může obrátit proti nim. K tomu stačí, jen když si lichvář uvědomí, že mu dá více práce připravit o majetek sotva přežívající dva baráčníky z Horní a Dolní, než jediným aktem zbavit mnohem většího majetku jediného movitého politika nebo ředitele velké prosperující firmy.

Za pár piv lze sehnat takových svědků dvanáct do tuctu a ani se lichvář nemusí mnoho namáhat. Je nepochopitelné, jak něco takového může mít oporu v zákoně.

http://www.novinky.cz/finance/261552-lichvarum-bude-k-vymahani-penez-stacit-i-ustni-dohoda-s-dluznikem.html

zdroj: http://berossos.blog.cz/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře