Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Vláda kašle na milion lidí v exekuci, shodila ze stolu pirátskou novelu exekučního řádu

Praha, 31. října 2018 – Vláda dnes odmítla řešit problém téměř milionu lidí v exekuci, ze stolu totiž shodila novelu exekučního řádu z dílny Pirátů. Novelizaci exekučního řádu má přitom vláda ve svém programovém prohlášení a píše se o ní i ve volebním programu hnutí ANO. Pirátská novela exekučního řádu má podporu odborné veřejnosti i exekutorské komory. Autor novely pirátský poslanec Lukáš Kolářík se chystá dále získávat podporu novely mezi poslanci ve Sněmovně.

  • vlada-kasle-na-milion-lidi-v-exekuci-shodila-ze-stolu-piratskou-novelu-exekucniho-radu

„Ministr Kněžínek zdůvodnil negativní stanovisko vlády tím, že by to poškodilo velké exekutorské úřady a ty malé zase nejsou na zavedení teritoriality a slučování exekucí připravené. Přitom navrhovaná pirátská úprava počítá s deseti, později klidně i dvanácti měsíci na přípravu zavedení novely. Je tedy vidět, že se Ministerstvo spravedlnosti soustředí více na ochranu velkých exekutorů místo toho, aby se snažila vylepšit situaci na straně předlužených domácností. V situaci, kdy je v Česku na 900 tisíc lidí v exekuci, nemůže být novela snižující náklady a zavádějící jednodušší řešení exekucí zavržena na úkor byznysu,“ uvedl předkladatel Lukáš Kolářík a dodal, že oceňuje předchozí pozitivní stanovisko Ministerstva práce a sociálních věcí.

„Dnešní negativní stanovisko vlády neznamená, že vzdáváme boj za tuto nezbytnou novelu. Máme podporu dalších tří sněmovních stran, včetně koaliční sociální demokracie. Doufáme proto, že i druhá vládní strana přehodnotí svůj postoj a návrh nakonec podporu Sněmovny získá. Nejde pouze o devět set tisíc lidí v exekuci, ale o všechny daňové poplatníky, kteří na provoz obchodu s exekucemi doplácejí ze svých daní. Proto hodlám pokračovat v aktivitách, které ke schválení novely přispějí,“ uvedl své další kroky Kolářík.

V České republice se už deset let vedou debaty o tom, jak exekuce řešit. Řešení se nyní opět odkládá a počet exekucí se bude pravděpodobně i nadále zvyšovat. Teritorialita, kterou měl předložený návrh zavést, funguje ve všech zemích EU s výjimkou Česka a Nizozemí.

--

Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna.

Držíme kurz!

-- 

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře