Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Reformujte exekuce a dávky, aby byli dlužníci motivovaní pracovat, vyzývá vládu Pirát Michálek

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Praha, 14. prosince 2018 – Lidem v exekuci se často vůbec nevyplatí pracovat. A když, tak pouze načerno. Je to dáno absurdním nastavením systému sociálních dávek a částek, které se lidem exekučně strhnou z jejich mzdy. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek proto žádá vládu prostřednictvím interpelace o vysvětlení, jak konkrétně se tento stav chystá řešit.

  • reformujte-exekuce-a-davky-aby-byli-dluznici-motivovani-pracovat-vyzyva-vladu-pirat-michalek

Je absurdní, aby nejlepší strategií pro lidi, kteří jsou v exekuci, bylo mít nízký příjem a zároveň žádat o sociální dávky. Stát nyní trestá aktivitu lidí a prohlubuje jejich zacyklení v dluzích tím, že jim neumožňuje si legálně vytvářet úspory na nečekané výdaje. Je tak podporována šedá ekonomika, kam stát fakticky lidi v exekuci nutí přecházet,“ uvedl Michálek s tím, že chce od vlády slyšet jasná opatření, která tento podle něho zdravému rozumu se příčící paradox napraví.

---

Jak pracují Piráti ve Sněmovně?

Aktivity pirátských poslanců, chystanou legislativu, tiskové zprávy i údaje o hospodaření poslaneckého klubu naleznete na jednom místě – na stránce www.pirati.cz/snemovna.

Držíme kurz!

-- 

Jakub Dušánek

Mediální odbor Pirátské strany

Facebook komentáře