Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Utiskovaný Tibet?

Utiskovaný Tibet? Vedlejší Bhútán měl první demokratické volby v roce 2007. Do roku 1999 tam byla zakázaná televize (což může být vzhledem ke včerejší trapné dvouhodinové masáži diváků naším veřejnoprávním mediem někdy výhodou :-) ). V roce 1959, kdy odešel Dalamánek do exilu bylo v Tibetu 95% populace nevolníky. Klášter Drepung držel 25000 vazalů a 16000 pastevců. To že Čína investovala snad až 80 miliard korun do rozvoje Tibetu nikdo neřeší... možná stojí za to si přečíst článek z roku 2008 o těchto skutečnostech, a až pak jít na barikády za lidská práva v nějakém odlehlém regionu (když se nabízí tázat se jak to, že Turecko vraždí Kurdy, a jak to, že Evropská unie (něktedré členské země) podporují terorizmus v Sýrii, kde se již pět let vraždí také neviní lidé.

 

  • utiskovany-tibet

Nemusíme nakonec chodit až tak daleko. Myslím, že energie vynaložená na mávání tibetskými a ujgurskými vlajkami by byla vhodněji investovaná na potírání nešvarů v naší vlastní domovině. Zvláštíní, že mezi těmi největším křiklouny jsou korupčníci a političtí mafiáni a falešní restituenti typu Bursík, Halík, Schwarzenberg, Kocáb, Štětina, Jau Jau a spol!


Odkazy: Shangri-La has changed and Tibetans know it. By Ye Xiaowen (China Daily)
http://www.chinadaily.com.cn/china/2008-12/08/content_7280104.htm

The Struggle for Modern Tibet: The Autobiography of Tashi Tsering
http://www.amazon.com/Struggle-Modern-Tibet-Autobiography-Tsering/dp/0765605090

Článek šifra:
http://www.casopis-sifra.cz/kruta-pravda-o-svobodnem-tibetu-muceni-otroctvi-dolary-a-cia/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#2 jurda.n@seznam.cz 2016-04-01 11:40
V nedávném článku z 31.3. pan Baťa nazval naši republiku "malé hovno". Teď se dozvídám, že když má země jinou kulturu a jiná země ji zabere a investuje do vzdělání 80 miliard, tak je vlastně v právu. To znamená, že kdyby Reich investoval svého času miliardy do převýchovy Čechů, mluvili bychom teď německy a byly součástí země, kde lidé nejsou líní a dokáží si vydělat několikanásobně větší plat, mají tam lepší pořádek, jazyk neobsahuje tolik háčků a čárek a bůhví co ještě? A kdo by pak se chtěl vracet k češství a mával vlaječkami by byl kulturní barbarl?

Viděl jsem několik lidí s vlajkou ČDR (Taiwanu), zkuste napsat o něm? A co Paracelské ostrovy? Čína je chce tuším osvobodit od zlých ... fašistů, imperialistů, už nevím. Každopádně by mě zajímal váš názor.
Citovat
#1 demonratsia@azet.sk 2016-03-31 21:16
Tibet, ich Potala je kalendricka,vse tko je zakodovane do rozmerov a cisiel...Ich Potala je 5124 metrov nad morom,co je jedna patina(1/5) Velkeho Lunarneho roku...Naprikla d,Mt.Ararat je 5160 metrov vysoka hora, co je 1/5 Velkeho Tropickeho roku...1/5 velkeho solarneho roku ma 5184 rokov...A navyse, toto otrocke nabozenstvo Tibetu,kde len par najvyssich lamov..A tato zgerba nechava svojich mrtvych spoluobcanov-ot rokov roznosit supmy ! Zvrhle nabozenstvo,ako vsetky ostatne v nasom zdegenerovanom svete!!!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře