Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Třístupňová raketa Věcí veřejných

  • raketa2
Uvnitř Věcí veřejných začíná být přijímáno připodobnění stávající situace ke startu a letu třístupňové rakety. První, nejmohutnější stupeň byl zdárně zažehnut Vítem Bártou a jeho kamarilou, v pozadí s ABL, čímž se stalo, že se VV šmahem dostaly do parlamentu se ziskem 11% voličských hlasů. Klobouk dolů – to je bez ironie obdivuhodný výkon!

První stupeň nosné rakety však vyhořel. Zbývající dva stupně s modulem na špici pak ještě chvíli ze setrvačnosti letěly vzhůru. V zápětí ale celé soustrojí začalo strmě padat, protože se nepodařilo zažehnout stupeň druhý. Dneska jsou VV na 1,3 %...

Pokud se tento pátek 13. 4., kdy se ve VV koná jednání rozšířené výkonné rady, druhý stupeň nosné rakety zdárně zažehne, existuje nadále teoretická perspektiva, že se podaří v roce 2014 před dalšími parlamentními volbami zažehnout i stupeň první a tím se může stát, že pak bude modul kabinky s několika „politickými kosmonauty" bezpečně kroužit nad zemí jako satelit, aniž by bylo třeba zvláštní energie na jeho udržení na oběžné dráze. Jako je tomu u ČSSD, ODS, TOP09, nebo u KSČM.

Zatímco je v „kosmickém pozemním středisku VV" o celé situaci poměrně jasno, boj o to, kdo se stane „politickým kosmonautem", se teprve rozhoří v následujících měsících. Jedno je však už teď jisté: Vít Bárta se svojí Lajkou Klasnovou mohou být součástí vesmírné posádky VV jen těžko.

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře