Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Havel na Hradě? Chválabohu už ne, jen visí na Národním muzeu!

Jak patrno z reakcí "renomovaných" politiků Němcové, Pospíšila, Laudáta, Hermana, Hegera aj. (http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Stalina-a-Kima-misto-Havla-Za-tohle-by-za-minuleho-rezimu-sedela-a-jeste-dostala-nakladacku-Semelova-sklizi-bouri-za-svou-zadost-362910), na výhrady Marty Semelové (KSČM) k portrétu Václava Havla, který visí na Národním muzeu, neumí tito lidé reagovat jinak, než primitivně se odvolávat na portréty osobností Kim-il-Čonga, resp Lenina, Stalina , případně Gottwalda. Ubohé, moc ubohé! To jsou na tom tak špatně, že opravdu nenachází lepší argumentaci? Asi ano, prostě prázdné hlavy a kde nic není, ani smrt nebere, nebo také komu není zhůry dáno, v apatice nekoupí.

  • havel-na-hrade-chvalabohu-uz-ne-jen-visi-na-narodnim-muzeu

Pozoruhodná je však reakce pana Laudáta (top09), ten když něco dostane na smeč, to se dějí věci, hlavně jak perlí. Tentokrát neopoměl poznamenat, že "Semelová má ale štěstí, že si tohle může dovolit v demokracii říkat. Za ekvivalentní chování v době, po jejímž návratu touží, by seděla a ještě by dostala nakládačku," uvedl pro ParlamentníListy.cz Laudát. Bóže Luadáte, co to melete za nesmysly? Nebo si myslíte, že ty Vaše výroky jsou hodnotnější? Vy děkujte Bohu, že je tady (ne)demokracie, která lidem jako Vy umožňuje lhát, vyhrožovat, pomlouvat, urážet kdekoho jenom proto, že Vám není ideologicky sympatický! A navíc, nejste jediný!

Upřímně řečeno, také paní Semelovou zrovna nemusím, svými subjektivními názory často vyvolává nepotřebné dusno, napětí a podobné situace, jako je tato. Nicméně k tomu, že Havel visí na Národním muzeu jí musím dát částečně zapravdu. Jaký je asi důvod, že musí Havel viset na Muzeu v tuto dobu? Není žádné výročí ani jiný relevantní důvod, aby musel viset na budově Národního muzea. Nebo, že by maskoval stav zdecimované fasády? Tak to bych ještě chápal. Ale jinak skutečnost, že Havel visí na budově národního muzea mi rovněž vadí i proto, že tam visí právě v tyto dny. Správně by měl viset už dávno! Chápu, že někdo může oponovat, že visel v úřadech, ve školách, dokonce na farách a pod., ale to už není pravda.

Musím otevřeně prohlásit a přiznat, že by si to pan Václav Havel opravdu, ale opravdu moc zasloužil! Vždyť toho pro národ tolik udělal, pod praporem "Pravdy a Lásky" lhal až se prášilo (i baron Prášil by mu záviděl), tolik toho nasliboval a nesplnil, zdvořile se omluvil sudetským Němcům za příkoří při jejich "údajném vyhnání", ten Havel, který se prolomením Benešových dekretů tak čestně, poctivě a zákonně, spolu se Šláfenbergem, vyrovnal s restitučními nároky majetku, nekompromisně hájil bombardování v Jugoslávii jako humánní, amnestií pustil na svobodu desetitisíce lumpů, grázlů, zlodějů, mafiánů atd., atd. No řekněte, nezasloužil si už dávno viset a na jiném místě? Že teď visí na Národním muzeu, je myslím nedůstojné. Rozhodně by se (dříve) našlo vhodnější místo, kde by ho bylo možné pověsit! Nebo snad nemám pravdu?

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 spyman2@centrum.cz 2015-02-24 22:59
Svatý Václave, patrone naší země, otoč už konečně koně a znič toho zlého draka, co se šklebí za Tebou.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře