Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tisíce Srbů připravují žaloby proti NATO kvůli bombardování radioaktivní municí

Poznámka CFP: Před lety se začalo diskutovat o tom, že na území bývalé Jugoslávie, kde americká armáda užívala munici s obohaceným uranem, násobně stoupl počet lidí, kteří onemocněli na onkologická onemocnění.

Česká armáda tehdy vyslala na tato území tým našich vojenských odborníků, kteří vzápětí konstatovali, že obohacený uran se zvýšeným výskytem rakoviny místních obyvatel nesouvisí...

A tím to bylo odborně vyřešeno.. Zkrátka koho chleba jíš, toho píseň zpívej... Tedy: Kdo měl tehdy pravdu? Konspirátoři nebo naši vojenští experti?)

Více v článku:

  • tisice-srbu-pripravuji-zaloby-proti-nato-kvuli-bombardovani-radioaktivni-munici2

Příští týden budou k Nejvyššímu soudu v Bělehradě podány dvě nové žaloby proti NATO za použití ochuzeného uranu při bombardování spojenecké Jugoslávie v roce 1999.

Podle slov právníka Srdjana Aleksiče, který ve spolupráci s italským právníkem Angelo Tartagliou podává žalobu jménem asi 3 tisíc srbských občanů, se navíc připravují nové žaloby proti Severoatlantické alianci.

Podle Aleksiče byla předchozí podobná žaloba podána v lednu 2021 a byla zaslána žalované straně, tedy NATO, ale dosud nepřišla žádná odpověď, uvádí „PolitNavigator“.

„Nová žaloba obsahuje všechny relevantní dokumenty, důkazy, je v angličtině a nyní dostali (NATO) lhůtu na odpověď. V tuto chvíli podalo žaloby asi 3 tisíce lidí, občané Srbska, vojáci srbské armády, záložníci, civilisté, kteří byli v Kosovu během bombardování NATO.

Žaloba byla vypracována ve spolupráci s italským právníkem, který se podílel na 250 případech, kdy soud nařídil odškodnění italských vojáků, u kterých se vyvinula smrtelná onemocnění kvůli ochuzenému uranu používaným NATO“, řekl právník v TV «Прва».

Jak vysvětlil Aleksič, ve všech výše zmíněných případech u italského vojenského personálu bylo prokázáno, že v jejich krvi byly těžké kovy a jejich zhoubné nádory byly specifické povahy.

zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/tisice-srbu-pripravuji-zaloby-proti-nato-kvuli-bombardovani-radioaktivni-munici/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře