Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Tisková zpráva iniciativy Auto*Mat: Trest za vzorné chování - Praha zrušila zelenou linku

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • auta
Vedení Prahy učinilo další krok k omezování chodců a cyklistů v Praze. Zrušilo zelenou linku, na které mohli Pražané mimo jiné oznamovat překážky a závady, například díry v chodnících, nepořádek na ulicích, poškozené zástavky veřejné dopravy, ale třeba i ničení stromů a podobně. Oficiální zdůvodnění – „nadbytečnost projektu" – nelze v souvislosti s investicemi dalších miliard do tunelu Blanka chápat jinak než jako cynický krok politiků.

Podle iniciativy Auto*Mat zelená linka od léta 2009 dobře fungovala a dávala Pražanům možnost účinně ovlivnit podobu města a pomáhat řešit jeho problémy.

„Zelená linka sice začala jako předvolební tah někdejšího primátora Pavla Béma, ale během let se z ní stal skvěle fungující nástroj. Pražané si díky ní mohli vydupat úklid zanedbaných míst anebo údržbu poškozené infrastruktury. Teď pro ně bude obtížné najít správný úřad či instituci, kam se s jednotlivými problémy obracet. Úředníci si těchto závad sami od sebe mnohdy nevšímají," kritizuje nynější rozhodnutí Vratislav Filler z iniciativy Auto*Mat. „Chápeme, že Praha musí šetřit, ale šetří na špatných místech," dodal.

Auto*Mat považuje zrušení zelené linky za signál, kterým dává magistrát obyvatelům města jasně najevo, že mají po Praze cestovat především autem a raději si moc nevšímat toho, v jakém stavu jsou ulice a veřejná prostranství.

„Zelená linka sloužila aktivním a odpovědným lidem, kteří občas nechají auto doma, pohybují se po ulicích převážně pěšky a jsou ochotni udělat alespoň něco málo pro zlepšení jejich stavu. Radní v čele s náměstkem Josefem Noskem teď tyto lidi za jejich vzorné chování potrestali, zatímco poslali další finanční dárek na rozvoj individuální automobilové dopravy," říká Vratislav Filler z Auto*Matu. Naráží tím na schválení dalších miliardových investic do tunelu Blanka. Právě kvůli tunelu město hledá peníze všude, kde se dá, a ruší i řadu potřebných projektů a činností.

Auto*Mat, Bořivojova 108, Praha 3, www.auto-mat.cz 

Vratislav Filler, telefon 776 362 395, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Anna Kotková, telefon 604 712 342, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře