Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Díky primátore Hřibe, díky.

V Praze, Vysočanech, mezi stanicemi tramvají U elektry a Nademlejnská byla vykácena celá alej velkých vzrostlých stromů. U silnice byl jen obrubníkový pás, potom asi třímetrový travnatý svah, pak alej stromů. Těsně vedle ní asfaltový, asi metr široký chodníček. Pak zeď s nástavným plotem ohraničujícím areál Tesly Hloubětín.

  • diky-primatore-hribe-diky

Vzali všechno šmahem. Nejdřív zvorali trávník s borovicovými stromy před areálemTesla. Pak celou alej. To nějakej kámoš potřeboval hromadu kubíků dřeva za hubičku? To samotný byla akce, na níž podle mne mělo být vypsáno konkursní řízení.

O žádném jsem neslyšel. Za kolik se ta hromada dřeva prodala? Hlavu mi nebere, proč bourali obrovskou budovu Tesly. Vždyť venku bylo nejmíň padesát vizitek nejrůznějších firem. Navíc to byla dominanta celé čtvrti. Kachlíčková. Žádné opadané kachlíky. Obr budova ve skvělém stavu.

Její zbourání bych přirovnal ke zbourání Katedrály Pražského hradu, nebo zbourání kostelů na Vyšehradě. To mohl dovolit jen nekonečně úplatnej úředník nebo někdo s inteligenční kapacitou snad láčkovce. Nebo právník. Po asfaltové cestičce vedle aleje chodili nakupovat lidé z celého areálu z ulice Nademlejnská a Kejřův park. To bylo lidí jako máku.

Paneláky se stavěj hlava nehlava bez ohledu na to, co se přitom zničí. Zlikvidovat celou alej v zástavbě, nemůže nikdy nahradit vysazení stromků v polích na okraji města. Navíc sázet stromy (les), na zemědělské půdě může, promiňte mi, jenom hovado. Navíc město přichází o zisk z takového pole.

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře