Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Válka o Gazu se přesouvá do Rudého moře: Hútíové zasáhli vlajkovou loď flotily USA. Kam zmizela letadlová loď Dwight Eisenhower?

Válka o Gazu se přesouvá do Rudého moře: Hútíové zasáhli vlajkovou loď flotily USA. Kam zmizela letadlová loď Dwight Eisenhower? Bludný Holanďan byl údajně poškozený odtažen do Džiddy. Kdo pomůže Eisenhowera dorazit?

Jurij Borisov se snaží rekonstruovat osud chlouby amerického námořnictva letadlové lodi Dwight Eisenhower, podílející se na bojových operacích v Rudém moři, která měla být vážně poškozena zásahem raket jemenských Hútíú bojujících proti Izraeli a jeho spojencům.

Je to už deset dní, co je americká letadlová loď s jaderným pohonem Dwight Eisenhower fakticky nezvěstnou. Velmi výmluvnéí je i to, že západní média o všem, co se týká USS Dwight D. Eisenhower urputně mlčí.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Peskov promluvil tento týden o důvodech tohoto mlčení a poznamenal, že dokonce i největší mezinárodní agentury jsou pod tlakem země, ve které sídlí jejich centrály (orgány západních zemí).

Ty jsou ve stavu přípravy na válku s Ruskem. V této předválečné extázi se korporátní média na Západě uvádějí do stavu autocenzury.

  • valka-o-gazu-se-presouva-do-rudeho-more-hutiove-zasahli-vlajkovou-lod-flotily-usa-kam-zmizela-letadlova-lod-dwight-eisenhower

Stranický výbor Reuters vs. Hútiové

„Když se podíváte na diktované materiály, které jsou uveřejňovány v nejznámějších médiích ve Spojených státech a Británii, tak vidíte, že je to psáno v duchu diktátu stranického výboru," uvedl Peskov.

Washingtonem pověřený "stranický výbor" Reuters nedávno zveřejnil stručnou zprávu o nejnovějších pohybech této pohřešované letadlové lodi, která údajně o tomto víkendu opustila Rudé moře přes Suezský průplav. Měla pomáhat koalici pod vedením USA při ochraně komerční lodní dopravy.

Vzhledem k tomu, že v těchto dnech v Rudém moři díky Hútiúm nadále hoří obchodní lodě, o kterých se zjistilo, že jsou napojeny na Izrael, je to více než podivný a zjevně ukvapený konec mise, „na pomoc při ochraně obchodní lodní dopravy“.

Pokud je to ovšem pravda. Hútiové si už nyní mohou gratulovat k velkému vítězství, kterým je nepochybně vyhnání jediné americké letadlové lodi operující na Blízkém východě z Rudého moře.

Příznačné mlčení Pentagonu

Neexistuje však ani jedna fotografie tohoto Bludného Holanďana plujícího kanálem. Přestože v předchozích letech jich bylo mnoho. Pentagon mezitím před dvěma dny náhle vydal rozkaz prodloužit nasazení této letadlovky na Blízkém východě o další měsíc. To je opět docela zvláštní, protože „Eisenhower“ je již nyní absolutním rekordmanem mezi americkými letadlovými loděmi v délce bojového nasazení.

Lodi s jaderným pohonem, známé také pod názvem „Ike“, bylo prodlouženo působení o další měsíc, uvedl bez dalšího mluvčí amerického ministerstva obrany pro televizi Al Arabiya English. Stalo se tak v době dalšího nárůstu počtu útoků Hútíú na Blízkém východě. Mezitím, je veřejnost odstřižena od jakýchkoli oficiálních informací o osudu vlajkové lodi americké flotily. Proto se musíáme spokojit s fámami a spekulacemi.

Zájem veřejnosti je zcela pochopitelný, neboť na rozdíl od amerického námořního velení se nemusí tvářit, že se nic neděje. Zejména když mluvíme o možnosti první bojové porážky americké letadlové lodi s jaderným pohonem v historii. Navíc v době, kdy se přiblížilo nebezpečí třetí světové války.

Prvotní informace o situaci letadlové lodi Dwight Eisenhower se podle očekávání ukázaly jako falešné. Fotografie s dírou v palubě a podobné materiály byly zjevně upravené. Jaký je tedy osud vlajkové lodi americké flotily? Podle dobře informovaných zdrojů je stále v Rudém moři, ale přesunula se na sever do oblasti saúdskoarabské Džiddy, a to údajně za účelem „údržby“. To se ale neshoduje s příkazem amerického ministerstva obrany prodloužit jeho bojovou službu.

V pondělí 10.6. USA zahájily nouzovou údržbu letadlové lodi Eisenhower, která se nachází v Rudém moři. Stalo se tak po jejím stažení z vod v blízkosti Jemenu. Americké zdroje potvrdily příchod týmu odborníků na palubu letadlové lodi Eisenhower ze základny Al-Udeid v Kataru, přičemž uvedli, že tým převáželo americké vojenské letadlo. A to právě ve chvíli, kdy americká válečná loď kotví u pobřeží Mediny, což je první případ přepravy letadlové lodi do zahraničního přístavu.

Americké sociální sítě vnímají zakotvení lodi u pobřeží Saúdské Arábie, vzdáleném přibližně 1 100 námořních mil, jako důkaz problému, kterému loď čelí. V posledních dvou dnech zahájila americká armáda odtah letadlové lodi z jižní části Rudého moře na vzdálený sever.

Pomohou Hútíúm Rusové Eisenhowera dorazit?

Navigační webové stránky ukázaly, že proces vlečení lodi byl velmi pomalý, když se přesouvala ke břehům Džiddy a poté dále směrem k Medině.

To vše se děje na pozadí stále ohavnějšího masakrování Palestinců v Gaze, které právě tento týden dosáhlo dalšího vrcholu. Hútíové, kteří vedou válku proti Izraeli a jeho západním spojencům, činí jako odpověď na izraelskou genocidu desetitisíců žen a dětí v Gaze, vše, co je v jejich silách, aby se katům pomstili.

Není pochyb o tom, že jejich hlavním cílem zůstává poškozený Eisenhower, jehož několik tisíc členů posádky může zaplatit životem za svou spoluúčast na masakru arabského obyvatelstva Palestiny. A pokud samotní Hútíové na tento úkol zcela nestačí, najdou se ti, kteří jsou schopni a ochotni jim pomoci.

Kdo by to asi tak mohl být?

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Burák 2024-06-18 11:54
Je zajímavé, že když provedli útok na ruskou loď, byly toho hned plně zprávy. Ale o poškozené své mlčí.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře