Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Podle CIA Írán zaútočí na izraelské území během příštích 48 hodin.

Stálý zástupce Ruska při OSN Vasilij Nebenzia: "Rusko navrhne Radě bezpečnosti OSN přijmout dokument odsuzující izraelský útok na íránský konzulát v Damašku," řekl novinářům.

  • podle-cia-iran-zautoci-na-izraelske-uzemi-behem-pristich-48-hodin

Deník Wall Street Journal citoval vojenského mluvčího IRGC, podle něhož Írán na včerejší izraelský útok na íránské velvyslanectví odpoví. Podle listu Wall Street Journal Írán v pondělí pozdě večer v dopise Radě bezpečnosti oznámil, že na izraelský útok poskytne "silnou odpověď", avšak v souladu s mezinárodním právem.

CIA údajně informovala Izrael, že Írán zaútočí během následujících 48 hodin. Írán údajně plánuje kombinovaný útok s rojem bezpilotních letounů a řízených střel odpálených z Íránu na strategická místa v Izraeli.

Cílený útok na diplomatickou misi je klasickým porušením mezinárodního práva a útokem na suverenitu státu. Írán na takový útok nemůže nereagovat; tento precedens je na stejné úrovni jako vražda velitele mise al-Kuds Kásema Sulejmáního Donaldem Trumpem v lednu 2020.

Tehdy Írán odpověděl raketovými útoky na americká zařízení v Iráku. Nyní si Teherán k útoku vybírá vhodný izraelský cíl.

Celý článek ZDE: https://www.armadnymagazin.sk/2024/04/03/cia-iran-zautoci-na-izraelske-uzemia-v-priebehu-nasledujucich-48-hodin/

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 Kotlár 2024-04-04 08:53
To je dvojakost: když se jedná o postoj občana vůči státu, tak to stát naléhá: přiznejte se (daňové přiznání,...). Pokud se situace obrátí, je dovoleno pře co posvětil zájem státu: najednou se terorizovat a zabíjet smí a ve velkém, dokonce je to žádoucí a předmětem výsměchu poškozeným. Nic v tom případě není nečisté.
Citovat
#3 Kelly 2024-04-04 00:53
Za každého mrtvého 10, aby to bylo oko z oko ...
Citovat
#2 Bálek Zdeněk 2024-04-03 23:19
Irán musí udělat to, aby neztratil tvář a zároveň se nenechal vehnat do přímé války, jak chce Izrael a za ním sloužící USA.
Citovat
#1 Filipes@volny.cz 2024-04-03 23:10
Myslím, že je to v naprostém pořádku a odveta musí přijít. Židé si opravdu nemohou dělat, co chtějí a zabíjet beztrestně v cizích zemích. Oni nějak ti obřezanci zapomněli, že Írán není Irák a židé nutně potřebují lekci. Tak jsem opravdu zvědav, co Íránci vymyslí. A to opravdu nejsem fandou muslimů ani náhodou. Ovšem pořádek musí být a nikdo by neměl beztrestně zabíjet v cizích zemích.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře