Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Další pád Bidenovy popularity

Americký prezident Joe Biden pokračuje v tradici rétoriky, kterou mu pak „opravují“ jeho podřízení a Biden si na tyto opravy hlasitě stěžuje. Jeho podřízení tvrdí, že vše podnikají s jeho souhlasem.

Popularita amerického prezidenta Joe Bidena klesá a demokraté začínají pochybovat o tom, že by se jim v listopadových volbách podařilo uhájit většinu v Kongresu. Kromě hromadících se krizí Bidena trápí skutečnost, že mu podřízení neustále opravují veřejné výroky, čímž podrývají jeho autoritu, zjistila stanice NBC...Prezident se podle televize NBC zlobil, že jeho výroky byly interpretovány jako nepředvídatelné. Vadí mu také, že se ho jeho straničtí kolegové nesnaží v médiích bránit. Mluvčí Bílého domu Andrew Bates se proti zprávě NBC ohradil.„Jak už jsme několikrát uvedli, žádná vysvětlení prezidentových výroků se nevydávají bez jeho přímého souhlasu,“ uvedl v prohlášení.

  • dalsi-pad-bidenovy-popularity

Začněme právě onou mírou popularity amerického prezidenta. K datu 31.května dosáhla nejnižší hodnoty podle měření všech agentur, které se výzkumem popularity amerického prezidenta zabývají a server How Popular Is Joe Biden? | FiveThirtyEight pak zveřejňuje jejich průměry – Bidenovu politiku podporuje 40,8 % respondentů, s jeho politikou nesouhlasí 54 %. Na začátku svého mandátu 23.1.2021 s Bidenovou politikou souhlasilo 53 % respondentů a nesouhlasilo 36 %.

Důvodem poklesu Bidenovy popularity jsou podle všeho zejména drahé pohonné hmoty a Američané v zásadě nesouhlasí i se zahraniční politikou Bidenovy administrativy. Zásadním obratem ve vnímání Bidenovy politiky bylo stažení amerických sil z Afghánistánu. Koncem července 2021 byla ještě podpora jeho politiky na 52%, na konci srpna 2021 po stažení amerických vojáků klesla podpora na 47% a od té doby vytrvale klesá až na současných asi 40% podpory.

Demokratická strana proto s obavami tento vývoj sleduje vzhledem k faktu, že se letos v listopadu konají volby do amerického Kongresu a Republikánská strana po dlouhé době v popularitě předstihla demokraty. Reálně tak hrozí ztráta těsné demokratické většiny v Senátu, nelze údajně ani vyloučit ztrátu většiny ve Sněmovně reprezentantů. To by pro vládu Joea Bidena byla velmi závažná změna situace a nemohla by pravděpodobně pokračovat ve svém programu pumpování peněz do americké ekonomiky.

Co se války na Ukrajině týče, Biden prohlásil, že by dodal pouze takové zbraně, které by nebyly schopné dostřelu na území Ruské federace. Tato rétorika má za cíl vytvořit zdání, že americké zbraně nebudou příčinou zásadního zavlečení NATO do rusko-ukrajinské války.

A poslední mediálně známá „oprava“ Bidenovy rétoriky se týkala jeho vystoupení v Japonsku. Tam prohlásil, že by americká armáda bránila Tchaj-wan, pokud by ho hodlala vojensky obsadit pevninská komunistická Čína. Poté vyšlo prohlášení o tom, že Bílý dům „respektuje politiku jedné Číny“- tj. zastupování Číny v OSN komunistickou Čínou, která považuje Tchaj-wan za čínské území.

A ještě jedna poznámka k popularitě současného prezidenta. Podle How Popular Is Joe Biden? | FiveThirtyEight je Bidenova popularita srovnatelná s Donaldem Trumpem, Jimmy Carterem a Geraldem Fordem, což byli obecně nejméně populární prezidenti poválečné éry USA. I v tomto srovnání lze proto považovat Bidenovu politiku za všeobecně neoblíbenou a žádný zázrak není na obzoru.

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=787871

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 nowak 2022-06-02 19:36
Velmi nebezpečné zjištění! Takže demokratická strana zjišťuje,že Bidenova popularita klesla po ukončení války v Afghánistánu!Co kdyby tedy odešli američtí vojáci opět někam válčit,aby se jeho popularita zvedla?Co vše,jako demokraté(oddan í) Satanovi pro to můžeme udělat?
Vždyť zabít tisíce a milióny lidí, "JSME PŘECI AMERIČANÉ", my na zabíjení jiných máme nárok.
Ach LIDÉ BDĚTE,VZPAMATUJ TE SE dokud je čas.Železná Opona držela Satana v odstupu,ale co se stalo,se stát muselo,ale KAŽDÝ je odpovědný za svůj názor a SKUTKY u NEJVYŠŠÍHO SOUDU.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře