Reakce obou potrefených firem na sebe nedaly dlouho čekat. Jejich mediální spineři spustili obvyklý nářek známý od firem s GMO. Syngenta je jednou z největších GMO firem po Monsantu. Prý skončíme v technickém muzeu, pokud zmíněné jedy nebudeme masově používat. Nic originálního, a ještě méně fakt, že obě firmy údajně přišly o tučné zisky. Ani slovo o tom, že prolobbovaný Brusel jim vyšel vstříc jak mohl, pomocí různých úlev a zmírněných regulací, které zákaz hodně omezily.

Včely svůj lobbing v Bruselu nemají a bylo to hodně vidět. Proto připomínáme fakta. Tito malí tvorové jsou pro zachování ekosystému absolutně nezbytní a jejich přínos pro zachování zemědělství a krajiny je odhadovaný na 22 miliard euro ročně. A chcete-li vědět, jak dopadneme po chemickém vyvraždění včel, podívejte se na tento obrázek.


V oblasti Maoxian v Číně používání pesticidů včelstva úplně zdecimovalo. Proto musí rolníci pro nedostatek včel již opylovávat stromy ručně, aby byl zajištěn potřebný výnos. Za e-republiku navrhujeme, aby správní rada Bayernu a Syngenty totéž prováděla po celé EU a USA, pochopitelně včetně volné přírody. Když včely plánovitě zabijí, tak holt musí být sami pilní jako včelky. Jen aby to zvládli ve stejném množství a kvalitě jako ty včely...

zdroj:http://news.e-republika.cz/article2568-Zabit-v-ely-to-ano-sami-opylovat-to-ne