Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Utajované střípky ze života Jiřího Drahoše vytváří hrozivou mozaiku...

Hodnocení uživatelů:  / 9
NejhoršíNejlepší 

Citace z Wikipedie: " V roce 1977 mu byla udělena cena ČSAV. Od roku 1978 působil v tomto ústavu jako vědecký pracovník v Oddělení chemických reaktorů, skupina pro oblast modelování a řízení chemicko-inženýrských procesů (J. Čermák, J. Drahoš, A. Havlíček). V období 1985–1986 mu byl povolen studijní pobyt na Univerzitě v Hannoveru (Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover) ve Spolkové republice Německo, na který získal od Humboldtovy nadace se sídlem v Bad Godesbergu stipendium. Nadace poskytovala mladým vědcům z různých vědních disciplin ve věku 25 až 38 let stipendium. V Hannoveru se seznámil s brazilským doktorandem a v lednu roku 1989 mu byl umožněna půlroční pobyt na Universitě v Sao Paulu, kde přednášel jako hostující profesor."

  • utajovane-stripky-ze-zivota-jiriho-drahose-vytvari-hrozivou-mozaiku

Vzpomínáte si na tu dobu? Byť i jen návštěva u příbuzných v nepřátelském, kapitalistickém zahraničí byla pečlivě evidována, lidé byli následně předvoláváni STB a vytěžování, s kým se setkali, o čem spolu hovořili apod.

Vše se zaznamenávalo. A tady máme vědce, který v této době (r.1977) úspěšně stoupá vzhůru, absolvuje roční studijní pobyt v Hannoveru a poté později v Sao Paulu, není to člen strany a... Světe podiv se v Archivu bezpečnostních složek o něm není jediný záznam, a to včetně bývalé kartotéky Správy pasů a víz SNB. Zkrátka takový malý zázrak...

V minulosti jsem se o toto téma zajímal a několikrát jsem si vyslechl od lidí, kteří měli k této oblasti blízko, shodnou informaci o tom, že se po listopadu 1989 zcela skartovaly svazky osob, s nimiž se počítalo do pozdějších veřejných funkcí. K těmto materiálům se pochopitelně pořizovaly fotokopie... Myslíte si, že se toto Jiřího Drahoše netýká?

 

Související:

Můj komentář k Drahošovi

Byli Michal Horáček a Jiří Drahoš komunistickými prominenty?

Jiří Drahoš, alias "Bas" aneb Jeho utajená minulost

Nová fakta o Jiřím Drahošovi

Drahoš: vítač Sorose i muslimů, zastánce politické korektnosti a bojovník proti xenofobii

Facebook komentáře