Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

O čem je život...? (i k současnému dění)

Už by to opravdu chtělo vypnout a přeorientovat se na novou životní příležitost. Vidím to třeba doma - velmi se nám změnila naše domácí atmosféra.

  • o-cem-je-zivot-i-k-soucasnemu-deni
Kluk nemusí chodit do školy, manželka nemusí učit, dcery se vracejí domů - jedna z Brna, druhá od kluka a všichni jsou nadšeni z té staré, již zapomenuté domácí pohody. Takže paradoxně, zatímco za plotem naší zahrady pobíhají vystresovaní a orouškovaní lidé, my si to doma zase po letech užíváme.
 
A totéž slyším i z okolí. Lidé, kteří museli mít dvě, tři práce, najednou po dlouhé době zažívají, jaké to je být v rodinném kruhu. A vede to i k zamyšlení, o čem je život, co nás naplňuje a proč musíme otročit jen za tu cenu, abychom přežili? 30 let po tzv. revoluci žijeme ubožejší a prázdnější životy, než za těch proklínaných komunistů, přestože technologie od té doby pokročily natolik, že by nebyl problém pracovat čtyři dny v týdnu a mít šestihodinovou pracovní dobu. Kde se stala chyba, kdo nás okradl?
 
Po čem člověk touží a co mu přináší opravdové štěstí a dává jeho životu smysl? Každá krize v sobě skrývá i potenciál k tomu něco změnit. A možná, že právě s tím, jak se v tuto chvíli náš svět uzavírá před tím vším, všudypřítomným globálním šílenstvím, se znovu začneme rozpomínat, jak tomu bylo kdysi  a hledat cestu nazpět...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře