Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pravda a lež

Hodnocení uživatelů:  / 7
NejhoršíNejlepší 

Pročetl jsem si článek pana Emila Kalabuse (http://czechfreepress.cz/emil-kalabus/zpravy-jako-z-bulvaru.html) a po dlouhé době opět něco málo, pro mé celkem velké vytížení, okomentuji. 

Můj článek - komentář sám, se ani tak nedotýká článku pna Kalabuse, ale spíše toho, co jsem viděl v komentářích pod ním. 

  • pravda-a-lez

Mám za to, že diskuze, jako taková, by měla být k věci a vedená jako vstřícná a konstruktivní. Nikdo, byť dnes žijeme v „demokracii“, by neměl o komkoliv psát a poučovat jej, jak se má dívat na svět a tak jej i škatulkovat.

Článek pana Kalabuse hovoří naprosto jasně. Praktiky propagandy pak také. Zasejme semínko polopravdy a čekejme, co se uchytí. A pokud se uchytí, zasejme další. A pak ještě mnohem větší lež a tak stále dokola. Vše do té doby, až ti, ke komu propagandou míříme, uvěří. A uvěří tomu, že ti, na které se v propagandistických útocích ukazuje prostřednictví výmyslů, lží a nepodložených informací jsou ti, co je nutné odstranit a zlikvidovat. Odstavit od válu. 

Propaganda má za cíl tyto, pro propagandisty, problematické osobnosti, očernit a zdiskreditovat za každou cenu. Protože je nad slunce jasnější, že to oni přeci mohou za to, co se dnes ve světě děje. A v případě Ruska? To ono v čele s „nemocným“ Putinem je všemu na vině. Nikoho již ale do hloubky nezajímá, o co vlastně jde a o co se dnes hraje. 

A cena je vysoká. 

Hlavně pro US nenasytný kapitalismus s jeho pokřiveným pohledem na svět. Rusko je nyní terčem cíleného útoku. Jde zde o cenu obrovského trhu, kde je možné vyvézt US žumpu, zvanou demokracie=podvody, lži, korupci, farmakogenocidu apod.

A pokud je zde na CFP mnoho těch, co se na svět dívají jasným pohledem, kdy se nejprve dívají, pak zkoumají a porovnávají, aby se mohli zeptat a nakonec na základě porovnání, ptaní a vlastní zkušenosti vynesou svůj vlastní názor, jistě nejsou komunisti, soudruzi anebo jim podobní lidé.

V komentářích je vidět, jak se mezi námi stále nacházejí lidé, podobni těm z dob minulých a dnes, bohužel, i slepě sloužícím demagogům za velkou louží. 

I oni se snaží, podobně jako USA Putina, ostatní očernit za to, že mají vlastní názor a úsudek. A k tomu, aby zdravě posuzovali a usuzovali, používají jednoduchou techniku, starou již jako lidstvo samo.

A o jakou že techniku se jedná?

Tou jednoduchou technikou je používání zdravého rozumu. 

Je-li něco v rozporu se zdravým rozumem, pak je jasné, že se to těm, co mají záměr zdravý rozum znevážit a jeho užívání potlačit, nelíbí. Hledají jiné alternativy, jak lidem se zdravým rozumem znepříjemnit život. Tito vyvolávači chaosu se schovávající se za silná slova a nepodložené odsudky a smyšlené lži. Navážejí se a hanlivě odsuzují a znevažují ty, co mají vlastní názor jen proto, aby jim znepříjemnili život a udělali z nich hlupáky bez vlastního názoru, hodných jen výsměchu a posměchu.

Nicméně s radostí musím podotknout, že Pravda se stejně vždy ukáže a vyjde najevo. Tma a hloupost demagogů ji nemůže ututlat a zničit. Možná se jim to podaří na pár dní a možná i měsíců. Ale to je vše. 

Stejně, jako světlo prozáří tmu, pravda vypluje na povrch a ukáže na ty, co se ji snažili zahalit. Škoda jen, že se vždy musí zmařit mnoho životů. Nevinných lidských obětí. A ti, co zasévají zlo, teror a jsou autory lží a pomluv, žijí dál nepotrestáni. 

I když…

Je zde Zákon mnohem vyšší. A ten se obelhat nedá… A tomu se vysmívají a i ten znevažují. Všeho však do času. Protože v „pekle“ se na každého demagoga voda v kotli vaří. 

V. Suchý v.r.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře