Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

O co jde?

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Dobrý den. Tak jsem se zase dal do psaní, protože musím a chci reagovat na situaci, která dnes hýbe všemi médii a je skloňována snad ve všech pádech nejen u nás, ale i v zahraničí.

 

O co jde?

O výroky našeho pana prezidenta.

Pravdou je, že neschvaluji jeho výroky v přímém přenosu. Vulgarita by měla být z tak vysoké pozice smetena ze stolu a měla by být nahrazena jistě slušnějšími, ale o to možná i výstižnějšími slovy. A další pravdou je i to, že slovo, které použil na označení zpackaného zákona, by se dalo použit na celou po-listopadovou dobu.

  • o-co-jde

 

Mnoho aktivních lidí pro tento výrok stahuje obraz prezidenta ze stěn tříd a možná i jiných institucí, kde vždy hlava státu visela a měla tak "přehled" o dění v nich.

Ve školách se povídá a útočí na to, jak vysvětlit dětem to, co pan prezident v projevu řekl. Proč použil toto slovo a ne jiné? Televize a i jiná média jsou tohoto útoku na prezidenta plná. Stále už hodiny přetřásají, co bylo jeho smyslem a cílem a hledají jiné důvody, proč tato slova byla použita.

Ale abych pravdu řekl, toto mne až tak nezajímá. Zajímá mne jiná věc spojená s vysvětlování ono mrzkého slova.

Zajímá mne, proč nikdo z oněch kantorů a lidí, co rádi přilévají olej do ohně, neklade otázky jiné a bezesporu, mnohem, ale opravdu mnohem závažnější?

Proč se pozastavují nad jedním slovem a neřeší celou naší sametovou revolucí rozvrácenou společnost, stojící na základech korupce, podvodů, lží a jiných morálce odporujících věcí, které dnes vidíme kolem sebe a které zde byly jinými politiky zavlečeny jako výsledek vyspělosti demokratického systému, který veskrze nyní jako rakovina likviduje naší společnost?

Proč se nyní bijí v prsa a řeší toto slovo a ne to, kolik miliard bylo z našeho státu vytunelováno a převedeno do majetku lídrů demokracie, co šíří pandemii demokratického moru, který s etickým chováním má společné jen to, že ví, že slova etika a morálka existují, ale oněm pro-nemorálně-demokratickým lidem leží v žaludku jako balvany, které jím zabírají místo proto, aby mohli spolykat ještě více našeho majetku a zotročit ještě více obyčejných lidí a mnohdy i těch slušných, kteří nakonec pod jejich tlakem kapitulují a přikloní se k na jejich nemorální a zkorumpovanou stranu?

Proč tito lídři, přilívači oleje do ohně a to vč. kantorů, neptají a hlavně dříve neptali na věci, které kolem sebe viděli a které se kolem nich děly?

Proč se neptali:

"Jak máme dětem vysvětlit Vaše korupční, arogantní a chlívácké chování, které mohou sledovat z parlamentu, kde opilost v pracovní době, vulgarita a neplnění svých povinnosti hospodáře a správce svěřeného majetku je normální?"

"Jak je máme učit morálce a když každý den mají na očích to, co vy politici děláte?"

"Jak jim máme vysvětlit, že 1+1=2 a ne 3, jak jim to ve svých tvrzeních neustále vtloukáte do jejich hlav?"

"Jak tyto malé a možná budoucí politiky máme naučit slušnému chování, když dnes a denně vidí, že jste všichni "jedničky"?"

"Jak jim máme vrátit víru ve skutečnou demokracii a ne v demokracii, kterou jim vy, svým chováním a postoji, ukazujete?"

"Co máme udělat proto, abychom je naučili milovat svoji zemi, když ukázku nemorálního a prospěchářského Augiášova chlévu, který prozatím nikdo nemá zájem vykydat jen proto, že z tohoto morálního a etického marasmu těží?"

A vůbec...

Kolik ještě mám položit otázek, aby se veřejnost zamyslela nad tím, zda toto jedno jediné slovo, pravda, vyřčené hlavou státu, naší republiku zdiskredituje v globálním měřítku?

Vždyť celá globální politika již zdiskreditována je. Tak jak by ji, jedno jediné slovo, mohlo ještě ublížit?

Snad jen tím, že ukazuje pravou tvář těch, co na toto slovo ukazují prstem, aby zakryli svá vlastní pochybení a odpoutali tak pozornost od svých vlastních prohřešků, které dalece přesahují slovo v přímém přenosu prezidentem vyřčené.

Nyní je nutné si uvědomit jeden prostý fakt.

Sprosté slovo ještě nikoho nezabilo.

Ale nemorální a mrchožroutské chování jedinců a skupin ano, protože poškozuje nejen je, ale i všechny kolem nich!

A snad na závěr.

Položím ještě několik otázek, protože to je to podstatné, oč zde v celé mediální kauze jde a nad čím bychom se měli zamyslet všichni.

Jaký je cíl celé této kampaně?

Komu by prospělo, kdyby byl nynější prezident z jeho postu sesazen?

Které prominentní finanční skupině stávající prezident "z lidu" hatí plány a tím i překáží a proto je nutné, aby jeho hlava spadla?

Přeji hezký den

V. Suchý

Facebook komentáře