Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Stručný nástin dopravní politiky ANS

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Svobodný a zodpovědný občan musí mít možnost volby nejen každé čtyři roky, ale také denně, pokud jde o volbu způsobu dopravy. Odmítáme nejrůznější formy nátlaku, kterými jsou lidé naháněni do osobních automobilů. Je to dlouhodobě neudržitelný způsob dopravy. Preferujeme hromadnou dopravu. Především železniční. Rovněž integrované dopravní systémy ve městech, kde mohou být využívány vozidla s alternativními pohony.

Není možné nadále tolerovat, aby kamiony převážely napříč Evropou zboží, které by, z logiky věci, mělo být na kolejích. Uměle tak je vyvolávána potřeba stavby stále dalších a dalších dálnic.

Západoevropské země jsou protkány vodními cestami a budují se stále další. Protože jedna loď nahradí až padesát kamionů. A ještě jde o dopravu nejlevnější! Musíme využít možnost, kterou naši předkové vyjednali po první světové válce – přístavní území v Hamburku. Je třeba odstranit pár desítek kilometrů polní cesty, která brání využití „labské dálnice“ od Chvaletic do Hamburku.

  • strucny-nastin-dopravni-politiky-ans

 

Stavby vodních cest zdaleka nejsou jen pro dopravu. Především slouží hydrologické stabilitě krajiny. Umožňují zadržovat vodu v krajině (hlavně na Moravě), brání povodňovým škodám, zvyšují zásoby podzemních vod, atd. Slouží i k ekologicky čisté výrobě elektřiny.

Letecká doprava je někdy nenahraditelná. Ale hradíme správně její náklady? Letečtí dopravci neplatí spotřební daň z pohonných hmot. Silniční i železniční ano. Proč má jeden dopravní mód takovou konkurenční výhodu?

Veškeré podrobnosti jsou k dispozici zde:

https://www.aliancens.cz/single-post/2017/03/13/Stru%C4%8Dn%C3%BD-n%C3%A1stin-dopravn%C3%AD-politiky-ANS

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 jelvl@seznam.cz 2017-03-14 09:28
František Opluštil má 100% pravdu. Vážená ANS - Je jasné a to i z vašeho programu, že vše děláte pro dobro našeho státu. Budou volby a je třeba nebrat voliče SPD !!! Už jednou jste napsali, že Okamura nemá zájem se s vámi spojit. Odpovím vám zase stejně. Vůbec se mu nedivím. Ten, kdo si projde podrazem tak má ponaučení na celý život. Okamura má program kterým se řídí stále a nemění. Pokud si ho poslechnete ohledně vystoupení z NATO, tak jeho vysvětlení má hlavu i patu !! Okamura odvádí obrovský kus práce po celé republice a snaží se lidem bez informací otevírat oči. Máte skoro stejný program jako SPD . Nikde jsem neměl možnost ANS potkat na náměstích. Nikdo o vás nic neví. Jestli to vše co děláte myslíte upřímě a pro dobro celého státu, tak by jste měli dát své hlasy SPD ! Tak nejvíce pomůžete sobě a nám všem co nechceme na ulici negry, bordel, krev, znásilnění a špínu!

Facebook komentáře