Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Slovenské sdružení Slavica se snaží, aby byl 22. červen vyhlášen památným „Dnem genocidy Slovanů“.

Citujeme ze slovenských materiálů:

„Genocida je nepromlčitelný mezinárodní zločin a zároveň je i tím nejtěžším zločinem proti lidskosti. Je nepochopitelné, že do dnešního dne nemají Slované přes 350 milionové celosvětové společenství svůj památný den genocidy. Genocida byla v minulosti již uznána pro Armény, ​​Židy, Kambodžany, Rwanďany atd., ale Slovanům zatím přiznána nebyla.

  • slovenske-sdruzeni-slavica-se-snazi-aby-byl-22-cerven-vyhlasen-pamatnym-dnem-genocidy-slovanu
  • slovenske-sdruzeni-slavica-se-snazi-aby-byl-22-cerven-vyhlasen-pamatnym-dnem-genocidy-slovanu

Přitom jen ve 20. století byly vyvražděny desítky milionů Slovanů během dvou světových válek a také běsněním protislovanských sil v samotných slovanských zemích. Nejvíce jich bylo systematicky vyvražděno během Druhé světové války resp. Velké vlastenecké války při realizace nacistického Hlavního plánu pro Východ (Generalplan Ost).

V této koncepci Adolfa Hitlera a nacistického hnutí šlo o získání životního prostoru (Lebensraumu) na úkor Slovanů a naplnění staletého německého ideologického snu Náporu na východ (Drang nach Osten). Provádění tohoto plánu mělo za následek genocidu a etnické čistky Slovanů. Odhaduje se, že během uvedeného období bylo vyvražděno asi 30 milionů Slovanů a zhruba o podobný počet se snížilo obyvatelstvo ve slovanských zemích následkem této strašlivé války. Zde je třeba připomenout, že tento nápor na Slovany ze strany západu probíhá nepřetržitě nejméně během posledních tisíc let.

Ve středověku se tento nápor západu dovedně maskoval tzv. šířením křesťanství a organizováním křížových výprav proti Slovanům Svatou říší římskou národa německého.

Oběti tohoto „pokřesťančování“ už dnes těžko někdo spočítá, ale šlo o miliony zabitých Slovanů a jejich postupné vytlačování na východ (Drang nach Osten). 

Pro úplnost je třeba ještě zmínit vojenské tažení 600 tisícové evropské armády vedené Napoleonem, která v červnu 1812 napadla Rusko.

Vzhledem k výše uvedenému nebylo jednoduché vybrat vhodné datum památného dne tak, aby se s ním mohl ztotožnit co největší počet Slovanů. Během již zmíněného tisíciletí bylo proti Slovanům spácháno několik genocid. Ale ta největší a nejlépe zdokumentovaná je genocida, která se odehrála vůči Slovanům během Druhé světové války, resp. během Velké vlastenecké války. V této válce bylo nejvíce zaznamenáno obětí právě u východních Slovanů (Rusové, Bělorusové atd.). Jak všichni dobře víme, východní Slované byli napadeni právě v den 22. 6. 1941 nacistickým Německem.

K uctění milionů obětí východních Slovanů je právě datum 22. 6. nejvhodnějším dnem na Památný den genocidy Slovanů.

Pietní vzpomínková setkání by se měla pořádat na významných místech pro Slovany, jako jsou například památníky na oběti válek, u pamětních stromů (lípa, dub) atd.

ANS se hlásí ke Dni genocidy Slovanů.

Vladimíra Vítová, předsedkyně 22.6.2023

 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Jarda K. 2023-06-23 17:05
100% súhlas,22.06. musi byť Dňom genocídy Slovanov!
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře