Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Otevřený dopis Karle Šlechtové

Hodnocení uživatelů:  / 8
NejhoršíNejlepší 

Paní Karlo Šlechtová, vaše hnutí zaznamenalo úspěch ve volbách. To vám však nedává právo veřejně zostuzovat jiné strany a jejich příznivce.

Jako zvolený poslanec jste veřejná osoba a měla byste se vyjadřovat uvážlivě. V sobotu 21. října jste uvedla pro iDnes, že hnutí SPD je „novodobé fašistické hnutí“ (1). Takovéto tvrzení není ničím reálným podložené, snad kromě vaším světonázorem, který zastáváte. Prakticky ve stejnou dobu probíhala před volebním štábem SPD v Praze protestní akce, kde účastníci, mnozí s obličejem zakrytým šátkem, vykřikovali hesla, která jsou bojovými pokřiky anarchisticko-komunistickým hnutí Antifa, které je spojováno s násilným zastrašováním a terorem: „Nedej náckům žádnou šanci!“, „Alerta Alerta Antifascista!“, "Vylezte fašisti!" (2, 3). Kde je vaše odsouzení tohoto?

  • otevreny-dopis-karle-slechtove
  • article_photo

Není nic fašistického na programu strany, která hájí zájmy vlastního národa před muslimskou invazí, snahou o islamizaci veřejného prostoru, snahami bruselských byrokratů o likvidaci naší národní svébytnosti, a chce lidem umožnit kontrolu nad rozhodováním o důležitých věcech pomocí zavádění prvků přímé demokracie. Tento program podpořilo více než půl milionu voličů. Jsou to snad, podle vašeho světonázoru, fašisté? Kdo nebo co, vám dává morální právo o nich takto hovořit?

Fašistické jsou spíše metody politické korektnosti, které používáte a šíříte. Veřejné zostuzování a snahy o společenskou izolaci a likvidaci těch, kteří se snaží hájit vlastní národní kulturu, je jádrem této metody. Vaše výroky o fašistickém charakteru strany s vlasteneckým programem není nic jiného, než uplatnění totalitní politické korektnosti v praxi. Těmi výroky jako osoba veřejně činná poskytuje morální podporu urážlivým, konfrontačním, násilným a mnohdy kriminálním aktivitám skupin jako je Antifa a jiné. Podílíte se tedy na fašizaci veřejného prostoru.

Nesete tak přímou odpovědnost za vytváření společenského klimatu, kdy jsou osoby a skupiny s vlasteneckým cítěním slovně i fyzicky napadány, zastrašovány a umlčovány. Pokud to má být styl politiky, který chcete vnášet spolu s vaším hnutím do veřejného prostoru (úřadů, škol, zaměstnání, médií), pak je jen otázkou času, než se i vaše hnutí znelíbí běžným lidem. Vítězi sluší spíše pokora, skromnost a nadhled, ne arogance, urážení a politickou korektností vedené veřejné zostuzování druhých.

Proto vás žádám, abyste se za svoje výroky na adresu daného hnutí a více než půl milionu jejich voličů veřejně omluvila a napříště se podobných výroků v duchu politické korektnosti a záměrného zostouzení vystříhala. Chcete-li jako hnutí vést tuto zemi, politicko korektní osočování a zostuzování vlastenecky zaměřených skupin obyvatelstva není dobrý start.

Autor: Marek Renda

Zdroj: https://renda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=630079

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 pjezek164@gmail.com 2017-10-23 16:11
Je vidět, že k věcnosti má většina i tzv. "nových" politiků zatraceně daleko. Omluva Šlechtové je přirozený požadavek SPD.

Facebook komentáře