Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Klaus připravil důchodce o 333 miliard.

Hodnocení uživatelů:  / 106
NejhoršíNejlepší 

Psal se rok 1993. Tehdejší ministr financí Václav Klaus – později prezident republiky (v neblahé paměti) přišel na „geniální“ nápad. Dlouho mu ležel v žaludku fakt, že existoval důchodový fond v celkové výši přes 330 miliard korun –tedy fond pro důchody lidí, kteří celý život pracovali a poctivě si tyto peníze ve státní kase nastřádali, aby na stará kolena měli z čeho žít.To bychom neznali Klause, kdybychom si mysleli, že to nechá jen tak být. Kdepak!

Klaus tento důchodový fond zrušil spojením se státním rozpočtem. Peníze pro důchodce, naráz – jako mávnutím kouzelným proutkem, zmizely…A cesta k jejich vytunelování byla otevřena… Už tu byla rezerva pro různé pokoutníky-lobisty, hochštaplery,tuneláře, tedy budoucí miliardáře tuzemské i zahraniční provenience!

(A také pro „nepřizpůsobivé…“)

Milí (nejen) důchodci, když se zahledíme na to, co se děje od doby hadrového puče, vidíme jen stálé zhoršování životních podmínek nás lidí – a naopak stálé zvýhodňování zbohatlické galérky.

A vládnoucí pravicová chunta se už ani nesnaží mluvit o nějakém zlepšení, prostě jen útočí na levicová hnutí, zejména komunisty, „že prý za všechno mohou oni“. Přitom za minulého režimu sice nebylo nic moc, ale všichni lidé měli životní jistoty – prostě všem nám bylo nesrovnatelně lépe, i když jsme nebyli v KSČ! A všechno se pro běžné lidi stále zlepšovalo, zatímco teď se vše stále zhoršuje!

  • klaus-pripravil-duchodce-o-333-miliard

Vládní chunta si teď vzala na paškál důchodce a chce z nich vymačkat ještě to málo, co jim zbylo. Snižuje valorizaci důchodů, i když všechno se nehorázně zdražuje. Stejně dopadli i invalidé.Z původního měsíčního příspěvku 2 000.- teď na 3. stupeň invalidity dostávají postižení jen 800.- Kč, což je tedy hodně velké ožebračení… 

Prý nejsou peníze…A KDE JE TĚCH 333 MILIARD, co z důchodového fondu ukradla Klauzova vláda v 90 letech ???  Chceme je zpátky!  Nezajímá nás, že to oni a jejich kamarádíčkové z kapitálových kruhů rozkradli! 

Chceme zpět důchodový fond, na který jsme celý život ukládali peníze! 

Ať se na něj složí ti, kteří ho rozkradli! 

Neuvažujte o miliardách pro katolické flanďáky, kteří sami by měli splácet mnoho miliard

za to, že po mnoho staletí diskriminovali, konfiskovali majetky a vraždili lidi!

Dejte tyto peníze do důchodového fondu a dalších fondů pro sociální účely!

Stejně vy a vaši velmi bohatí kamarádíčkové půjdete po volbách (nejlépe předčasných)  do propadliště dějin!   

Ročníky 1989 a výše si to nepamatují, ve školách jim vymazávali mozky.     

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 danpoisel@seznam.cz 2015-12-08 13:43
Jakub Svoboda:
naštestí systém sociální a zdravotní, jak jej navrhujete, u nás ani v Evropě nefunguje. Lidé si mohou spořit, až budou mít z čeho.
Tak strategické sociální zajištění obyvatelstva musí garantovat stát. Lidstvo není schopno predigovat ekonomický vývoj ani v řádu let natož v desítkách let. A kdo vám zaručí, že vámi spořené peníze budou za třicet let v deklarovaném objemu nebo že budou vůbec (obzvláště u nás)!!! Každý občan není investor a prostě se chce jen spolehnout, že za poctivou, odvedenou práci a daně se o něj stát do určité míry poté postará.
Myslím, že ta diskuse u nás už seriozně proběhla (třetí pilíř) a ani ekonomové se neshodli jak na funkčnosti tak na obsahu takové penzijní reformy. Naštestí vzala rychle za své.
Váš názor je tedy řadu let překonán.

Facebook komentáře