Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Václav Klaus k poškození česko-slovenských vztahů předsedou vlády Petrem Fialou

VÁCLAV KLAUS

Dobré česko-slovenské vztahy jsem vždy považoval za pevný bod a základ naší nejenom zahraniční politiky. Vzhledem k historickým okolnostem k tomu mám nárok právě teď něco říci.

  • vaclav-klaus-k-poskozeni-cesko-slovenskych-vztahu-predsedou-vlady-petrem-fialou

Slovenskou politiku musíme respektovat a oprostit se od jakéhokoli moralizování a poučování z Prahy. Dobře víme, jak jsou na to Slováci citliví. Měli bychom si být také vědomi, že nejbližšími sousedy zůstaneme i po skončení války na Ukrajině, která ostatně probíhá mnohem blíže Slovensku než České republice.

Dobré vztahy se dají snadno rozbít, ale je velmi složité je pak znovu napravit. Vyvarujme se proto prudkých a nepromyšlených reakcí a unáhlených kroků, které v důsledku poškozují obě strany.

V pondělí 11. března 2024 budu v Bratislavě na dlouho připravovaném setkání s předsedou vlády Slovenské republiky Robertem Ficem, které – poněkud nečekaně – dostalo nový význam a smysl.

Václav Klaus, 7. 3. 2024

Zdroj: https://www.institutvk.cz/clanky/2633.html

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#4 jarka 2024-03-08 11:01
Ano pane bývalý presidente, pozdravujte všechny bratry Slováky a vyřiďte jim, že my Češi co pamatujeme Československo, je máme stále v srdci a přejeme si vřele budoucí spojení našich národů do celoslovanského svazku.
Fialové odejdou, ale Češi a Slováci zůstanou a měli by vytvořit spravedlivou společnost na rovných základech. A poděkujte slovenské vládě za důstojnou oslavu MDŽ.
Citovat
#3 miroslav petr 2024-03-08 10:54
Vždy jsme byli bratři se Slováky, tak jako byli bratři Ukrajinci a Rusové. Podle plánů Nesara se opět sloučíme, ale až po skončení eura, EU NATO a WHO. Nutela se chová jako pětiletý nevychovaný fracek, nemluví s demonstranty ani s politiky opačného názoru. A to má být učitel...Opět jsou tu noví soudruzi papaláši, neuvěřitelně arogantní.
Citovat
#2 Brabec 2024-03-08 10:36
Cituji potkan:
"Hviezdy parazitací jsou na vydloubnutí očí? :-)))


Bože, co tím chtěl "potkan" říci ? Že mozek má již vydlabaný tak jsou na řadě oči ?
Citovat
#1 potkan 2024-03-08 09:07
"Hviezdy parazitací jsou na vydloubnutí očí? :-)))
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře