Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Buďme ve středu! Je něco shnilého v Akademii české.

Hodnocení uživatelů:  / 4
NejhoršíNejlepší 

Jiří Malý, Aliance národních sil

Pověsti o tom, že Jiří Drahoš se úmyslně vymluvil z prvních dvou nabízených diskusních duelů, protože není schopen smysluplně diskutovat, se potvrdily. Očekávalo se, že volební tým Jiřího Drahoše odpovědi Miloše Zemana z rozhovorů na Nově a Barrandově zanalyzuje a připraví Drahošovi "kuchařku". K mému velkému překvapení se tak nestalo.

  • budme-ve-stredu-je-neco-shnileho-v-akademii-ceske
Fešák s falešnými brýlemi se ztrapnil hned v první otázce. Kdo ví, kam přesně mířil dychtivě položenou otázkou ve stylu "copak nemáme vážnější záležitosti", když kvůli tomu přehlédl, že se měl ptát na úplně jiné téma. Nahrál Miloši Zemanovi hned na dvě smeče: za prvé prezident odpověděl, že zážitky z prvního období byly v zásadě pozitivní, a proto těch negativních je výrazně méně; a za druhé, vtipně poukázal na to, že on (Zeman) už má za sebou vedení politické strany, výrazný volební úspěch a funkci premiéra, zatímco Drahoš...
 
Nemá smysl rozebírat celou debatu, protože je k dispozici (doufejme, že stále ještě) na webu iprima.cz. Stručně shrnuto, Drahoš se nepřipravil na ty okruhy otázek, které mu předem poskytla TV Prima, a dokonce neznal některé důležité detaily, ve kterých by se jako prezident měl orientovat, a na jejichž studium měl k dispozici celou dobu volební kampaně před prvním kolem. 
 
Drahošova obviňování Zemana se mu často vrátila jako bumerang, ledva dokázal dokončit větu. Nejvíc zarazila naprostá neadekvátnost "pana profesora" - nestíhal sledovat, kdo mu položil otázku, často sám otevřel nějaké téma, ve kterém se nevyzná a tím se vzápětí ztrapnil. Zlatým hřebem bylo téma "intervence cizích rozvědek". Jako by nestačilo, jak jej Zeman znemožnil porovnáním senzacechtivých výroků o "ovlivňování voleb zahraničními rozvědkami" s oficiálně zveřejněnou zprávou BIS, Drahoš jako zhypnotizovaný lumík znovu otevřel totéž téma a sám sebe znemožnil ještě jednou. Přitom prezidenta nadutě poučoval o nutnosti umět číst, jen aby vzápětí ukázal, že vůbec není v obraze.

 
Výsledkem debaty takového prosťáčka se zkušeným politikem zákonitě nemohlo být nic jiného než debakl. V této souvislosti ovšem vyvstává zcela jiná otázka. Jak vlastně fungují orgány Akademie věd České republiky, když v jejím čele mohl stát po dobu dlouhých osmi let člověk, který není si schopen připravit kvalitní rešerši k danému tématu, neorientuje se v problematice práce, kterou chce vykonávat, často není schopen porozumět podstatě položené otázky a snaží se pomlouvat své konkurenty.

Je něco shnilého v Akademii české. A jestli bude ve volbách opravdu zvolen zmatený profesor s falešnými brýlemi, tato hniloba se začne rozrůstat i do ústavních orgánů České republiky.
Navíc se vypjatou předvolební kampaní odhaluje ještě jeden problém. Tváří v tvář trapnému selhání posledního zbylého "Antizemana" píší jeho fanatičtí podporovatelé trucovitě na všech webech a nárožích: "a stejně budu volit Drahoše!". Nekompetentního, zmateného, falešného Drahoše. Připomíná to fanatický nátlak členů NSDAP a SA ve třicátých letech, kdy byl, navzdory odporu demokratických stran v parlamentu, protlačen do křesla německého kancléře Adolf Hitler. Hitler byl jmenován do funkce 30. ledna 1933.
 
Potom začal teror, koncentrační tábory, vraždění Židů i opozičních politiků, plán na vyhlazení slovanského obyvatelstva Střední Evropy. Za necelý týden tomu bude 85 let.
 
Nerad bych přeháněl, ale mám za to, že další existence České republiky je v ohrožení. Kromě nekompetentního prezidentského kandidáta Drahoše ohrožuje svobodu a demokracii také skupina dobře organizovaných a odkudsi dobře financovaných fanatiků. Buďme ve střehu!

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Bus Bělojar 2018-01-25 08:30
Nerozumím lidské demenci volící Drahoše,volící Euro a nadvládu germánů nad námi.Je tomu cca 70 let,co se němci roztahovali po naší zemi,stříleli lidi jak na běžícím pásu,kdokoliv se jim zdál jakkoliv podezřelí,hned kulka do hlavy.Zavraždil i více než 300 000 čechů jen během 2.sv.války a to nepočítám pokusy o naše vyhlazení již staletí před tím,zavraždění Husa a atd.. Jak může být někdo tak ubohý a hloupý,že chce zopakovat historii? Kdo nezná svou minulost,je odsouzen k jejímu opakování!!! To,co dnes píši,jsem v plné míře propagoval už v roce 2004 před vstupem do EU. Hanba vlastizrádcům plivajícím na odkaz našich předků.

Facebook komentáře