Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Svět je řízen na základě lži

Hodnocení uživatelů:  / 11
NejhoršíNejlepší 

Slovo "lež" má mnoho masek a převleků. Může se obléci jako fikce, polopravda nebo dokonce na sebe může hodit i převlek pravdy. Může různě měnit své rozměry z globální lži, až na malou, neškodnou lež. Lež se často převléká do podvodů, klamů a lstí a téměř vždy vyrůstá z podhoubí matení pojmů...

  • svet-je-rizen-na-zaklade-lzi

Možná si někdo řekne: "Ach jo, další jedna přitroublá konspirace!" A někdo jiný pouvažuje a řekne: "Spíše než, že je svět řízen na základě lži, tak mnohem přesnější by bylo napsat, že je vytvářen na základě lži". Ano, k tomu se postupně dostaneme, jen se hodí ještě podotknout, že pro první skupinu čtenářů tohle psaní určitě není. Začneme bez omáček, rovnýma nohama přímo do samého středu:

Během minulého týdne, jednoho rána při jízdě automobilem, jsem ve zprávách zaslechl vyjádření pana prezidenta, Miloše Zemana o tom, že "Turecko je faktickým spojencem teroristické organizace ISIS". Řekl jsem si, že je to jistě pravda a že pan prezident bohužel neobjevil Ameriku. Tohle civilizovaný svět ví už celkem dost dlouho. Jenže zmíněné vyjádření pana prezidenta mělo i jinou rovinu. Podle něj to vypadá, že za teroristy z ISIS stojí jen to Turecko a ostatní svět je čistý a nevinný, jak to známé okvětí bílé lilie. Vypadá to, že vyjma Turecka, jsou v Zemanově vidění všichni kladné postavy, které aktivně proti ISIS bojují. Tedy, že se bojuje i proti Zemanem označenému spojenci - Turecku.

Toto je čistá logika, kterou jsme pouze nasadili na Zemanovo prohlášení. Jak vidno, je to čirý nesmysl. Ano, i takto lze vytvářet lživé fikce - tím, že se z ohromné hromady "pravd" vyjme jedna, která se nám v dané chvíli hodí a ta se vystaví do vitríny. Ty ostatní pravdy o tom, že výcvik pro ISIS zajistili instruktoři CIA a Mossadu; že logistiku zajistila americké Air Force; že dodávky zbraní a munice zajistila Saudská Arábie; že peníze ISIS získával černým obchodem s naftou, které byla kradená ze Sýrie a do EU převážena přes Turecko; že zraněné teroristy léčili v izraelských nemocnicích a potom je Izrael dopravoval zpátky do boje; že nálety "spojeneckých" letadel se zaměřovaly hlavně na ničení syrských mostů, nemocnic, továren, zemědělských a stavebních strojů a infrastruktury vůbec, tak tyhle všechny ostatní pravdy se nechají v temné komoře pod zámkem. Paradoxně tedy, i když řekl Miloš Zeman pravdivou informaci, tak v konečném výsledku vytvořil lživou fikci.

A ten Zemanův boj proti terorismu a jeho tureckému spojenci, o kterém se snažil cosi povídat v roce 2016 i v OSN? No, jak asi může takový pokrytecký boj vypadat? S naším expedičním sborem nájemných žoldáků bojovat proti druhému nejsilnějšímu členu NATO moc nelze. Nezbývá, než že vrchní velitel těchto žoldáků, po statečném prohlášení o Turecku, může při rýmečce vymačkat do čaje turecký citrón, k tureckému vínu slupnout balení tureckých oliv a u toho v hradní televizi skouknout turecký seriál.

Takhle nějak může vypadat faktický boj naší hlavy státu proti mezinárodnímu terorismu. Pravda, na to, že žádný mezinárodní terorismus ve skutečnosti neexistuje, jsme trochu u pana prezidenta zabředli. Ale možná nebylo špatné si na názorném příkladu osvětlit podstatu utváření světa za pomocí lživých fikcí. Mohli jsme sice použít kteréhokoli jiného prolhaného politika, kterých se nám za posledních 30 let urodilo nepočítaně, ale pan prezident si před pár dny sám naběhl. Dokladovali jsme, že Zeman přes to, že řekl pravdu, tak vytvořil lživou fikci.

V čem tedy spočívá rozdíl mezi pravdou a lží? Na první pohled to vypadá na slušně uhozenou otázku. Leckdo by povstal a začal křičet, že je to snad jasné a že pravda je to, co je pravdivé a ten zbytek je přece lež! Nebo že ten obligátní modrý čtvereček je prostě modrý čtvereček a nikdy nemůže být červeným kolečkem.

Tohle všechno na první pohled vypadá jako velmi dobrý návod, jak jednoduchému jedinci rozumně vysvětlit, co je pravda. Nepochybně! Jednoduchý jedinec třeba věří tomu, že když mu facebooku přijde návrh na přátelství, že mu skutečně přátelství nabízí ona osoba. Tohle je pro něj pravda. Vždyť taky hergot, jak jinak by to šlo?!

Jenže ono to jde i jinak a klidně se mohlo stát i vám, že přátelství vám nenabídla osoba, která poslala návrh, ale facebooková umělá "inteligence". Možná někteří kroutíte hlavou, ale je to tak. Že facebook lže a že to se děje, je už dávno potvrzeno. Jen se o tom obecně neví.

Co facebook sleduje tím, že seznamuje určité jednotlivce proč si hraje na osud, je celkem snadné si domyslet. Ale není to naším tématem a nad tím, ať si popřemýšlí každý sám. Tak co, podařilo se trochu zatřást se základy slova "pravda"? Jestli ještě ne, tak třeba známá "pravda" o Saddámových zbraních hromadného ničení to také nedokáže a stejně tak to nedokáže ani Havlova "pravda a láska" o tom jak nikdy nevstoupíme do NATO a jak se nemusíme bát, že by někdo přišel o práci či se nedejbože dokonce stal bezdomovcem. Budeme na to muset jít trochu jinak.

Co kdybychom začali od hypotetického začátku? Od píky. Začneme tedy od vzniku člověka, což je asi nejlepší model vytváření světa za pomoci nepravd. Jedna teorie o vzniku člověka tvrdí, že jsme vznikli z opice, která "vylezla z vody". Tuto teorii se děti učí už celá desetiletí a učil jsem se ji i já, přičemž důkazy o tom, že to je pravda, stojí za starou bačkoru. Jak taky jinak, když téměř nejdůležitějším argumentem je něco, jako že si šimpanz umí oloupat banán, podobně jako my lidé.

Další teorie, v pořadí významnosti druhá, ale je mnohem starší, se přestala vyučovat současně se ztrátou vlivu církve na vzdělávání a chod státu vůbec. Prý to podle ní bylo tak, že ... že prostě budiž světlo pro Adama s Evou, šest dní se maká a v neděli se odpočívá. I když další božsky nekřesťanské teorie nebudeme uvádět tak, pokud Darwinova teorie stojí jen za starou bačkoru, tak pro tyto židovské báchorky s popiskou Bible, neexistují důkazy už vůbec žádné.

To je celkem průser - jedna pravda je neprokazatelná a tu druhou lze zařadit do knihovničky mezi knihy o Rumcajsovi a o Otesánkovi. Co říkáte - zatím to opravdu vypadá na rovnici o dvou známých, současně platících pravdách, že? Matematici, ještě chvíli počkejte s jejím marným řešením, protože aby toho nebylo málo, tak je tu další pravda na totéž téma. Určitá skupina obyvatel má totiž za to, že nás tady někdo vysel, vysadil, oplodnil či geneticky vyšlechtil. Zamíchali cosi ve zkumavce, vylili na Petriho misku, nasvítili, zahřáli a ...a šup - jsme tady.

To je taky dobrá pravda. Čert ví, jestli to tak mohlo být, jenže je čas do zmíněných tří teorií o vzniku člověka vhodit jedny ostré vidle. Totiž tou poslední možnou pravdou, která má také slušný počet zastánců, je náš známý Matrix, od vykastrovaných bratrů Wachowských. I tato je samozřejmě bez důkazů, úplně stejně jako tři předešlé pravdy. Možná jsou vymyšleny ještě jiné pravdy o vzniku člověka, ale i tyto čtyři bohatě vystačí na pořádný guláš. Ono totiž nejde o jen tak nějakou podružnou otázku - jde o úplně základní věc a sice: "co jsme to zač?".

Zatím si na toto odpovědět neumíme a tak chtě-nechtě, ocitáme se v tomto ohledu na stejné úrovni jako slimáci, špačci nebo makrely - tihle patrně také o svém vzniku neví lautr nic. Teď je čas vrátit se od těch čtyř teorií k "pravdě". Jenže už víme, že jsme tady narazili. Pravda o našem vzniku dnes neexistuje. Existují minimálně ty naše čtyři pravdy současně, což je zjevná blbost. A co my na to? My nic. Nemá to na nás žádný zásadní vliv. Každý z nás si fandí té své oblíbené pravdě, a to i když ji nelze nijak dokázat. Zkráceně lze konstatovat, pokud pravda nelze dokázat, není pravdou. A nejen v počítačové komunikaci platí, že pokud něco není pravdou, je to nepravdou. Marné, jak vidět, všichni žijeme ve lži, které říkáme pravda. Ale jsme v pohodě. Jsme na lživé pravdy zvyklí a nevadí nám, když je vždy jedna vyvolená lež vydávána za oficiální pravdu.

To ostatní bude pokládáno za domněnky, konspirace, spekulace a nepravdy. Že to tak je si nemusíme dokazovat jen na našem vzniku. Ukážeme na několika mnohem mladších příkladech, které si pamatujeme nebo jsme se je učili ve škole. Začneme třeba VŘSR, která se udála více jak před sto lety. Ve škole nás učili, že pracující lid, vedený V.I.Leninem, se vzbouřil proti carovi, svrhnul ho a byla nastolena diktatura proletariátu. Možná se tato lež učí tímto způsobem dodnes, nevím, ale skoro bych si tipnul , že jo, protože pravda je taková, že říjnovou revoluci v Rusku naplánovali a zaplatili bankovní domy židovských sionistů. Oba židé - Lenin s Trockým - byli jen jejich zaměstnanci a proletariát - neplacený kompars. A vezměte si - je to 100let! ...a lež stále oficiálně vládne nad pravdou! Nebo další příklad - druhá světová válka. Ta se vztahuje taktéž k Rusku.

Tam jsme se učili, že zlotřilý nácek Adolf Hitler si chtěl podmanit celý svět a také jsme se u něj učili o koncentračních táborech, holocaustu a o záměru vyhladit židy. Tady bych si také tipnul, že se školní osnovy nezměnily ani o píď, i když je známo, že po první světové válce zbídačenému Německu pomohli vyzbrojit jen a jen židovské bankovní domy a že Hitler v koncentračních táborech likvidoval jen ty židy, které mu určil Chajim Weizmann, pozdější izraelský prezident. A proč se Hitler společně s Japonskem vrhl na Sovětský svaz? Protože žid V.I.Lenin v roce 1924 zemřel, žid L.D.Trocký ztratil moc a vlády se ujal nežid J.V.Stalin. Toho už ovšem židovské bankovní domy neovládaly a právě proto byl vycvičen vzteklý Hitler, aby dal v Sovětském svazu vše zase do pořádku. To je telegraficky zkrácená pravda. Oficiálně to je ale jinak a je tedy vidět, že lež má stále prim a stále utváří lživou současnost. Ale pokračujme něčím čerstvějším. Třeba naší spontánní sametovou revolucí. Byla spontánní? Ne, víme, že byla naplánovaná. A byla sametová? Ne. Víme, že byla estébácká. To samé platí pro obě ukrajinské revoluce - oranžovou i post-oražovou. Také byly financovány z venčí a pečlivě naplánovány. Druhý pokus skončil úspěšným pučem a prezidenta oligarchu vystřídal prezident oligarcha. Nám je podávána verze pravdy tak, že díky revoluci již Ukrajinu neohrožuje rozpínavost Ruska, že se blíží k západní Evropě, přičemž od puče z Ukrajiny utekla už dobrá čtvrtina obyvatel.

A co tak něco úplně čerstvého? Nějaké úplně nové lži, kterými vytlačíme pravdu?

  • Co třeba pravidelné pochody homosexuálů a úchylů hlavními městy? Dozvíte se běžně, že desítky autobusů s těmito placenými demonstranty křižují v létě Evropou od města k městu, přesně podle jízdního řádu?
  • Co cirkus bílých přileb v krizových oblastech? Dozvíte se, že tam kde se objeví, tak přesně tam nějaká krizová situace do několika dní nastane?
  • Co teroristické útoky v Evropě? Dozvíte se, že se v těchto představeních až nápadně často objevují stejné tváře?
  • A jak vám do toho všeho zapadá 11. září? Nebo předtím angličtí fotbaloví chuligáni v 80. letech? Co nám to přineslo do praktického života?
  • A co ten poslední případ na Novém Zélandu šíleného střelce v mešitě? Řekli vám pravdu, proč bylo přední sklo osobního vozidla údajného agresora poškozené, když až do zatčení poškozené záhadně nebylo?
  • Co ta švédská školačka Gréta, co v se v pátky nechce učit, ráda by zachránila planetu a co je nyní dokonce navržena na Nobelovu cenu? Řekl někdo těm našim na ulicích křičícím dětem s transparenty, že Gréta by svým způsobem konzumního života zahanbila polovinu zhýralých Američanů?
  • Co ten alternativní web Aeronet? Napadlo někoho, proč měl tak intenzivně negativní propagaci v České televizi, jako žádný jiný web?
  • A co mladý Klaus? Mluví vám z duše? Fandíte mu? Je to něco jako Orbán že? Ten vám také jistě mluví z duše! Je to něco jako Havel v '89? A předtím Gottwald? A předtím Lenin? A předtím Ježíš?

A závěr? Tady by byl závěr jaksi navíc. Ale přesto dovolte dvě závěrečné věty: Život mě naučil nevěřit tomu, co je mi nabídnuto jako první, ani jako druhé, ani jako třetí. Dnes věřím jen tomu, co mi nabídnuto není.

%MCEPASTEBIN%

Facebook komentáře