Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

P.C.Roberts: Globální ekonomika nás může zabít více způsoby než jen jedním

Hodnocení uživatelů:  / 1
NejhoršíNejlepší 

Před 61 lety vydal Walter M.Miller ml. knihu Chvalozpěv na Leibowitze. Její příběh překrývá tisíce let, po které lidé po devastující nukleární válce obnovují lidskou civilizaci.

  • p-c-roberts-globalni-ekonomika-nas-muze-zabit-vice-zpusoby-nez-jen-jednim

V jedné z episod knihy je líčen konflikt mezi bojvnými kočovníky a místními starousedlíky, spoléhajícími více na svoji lstivost, než na zbraně: infikují koně kočovníků chorobou, zasahující jejich tlamy a kopyta.


Vzpomněl jsem si na tuto episodu, když jsem na RT četl o zhoršující se situaci v Číně v souvislosti s koronavirem. Čínský prezident označil situaci za vážnou s tím, že šíření infekce se zrychluje.


Může jít o uměle vyrobený virus, který unikl z jedné z čínských biolaboratoří?
Nebo o biologickou válku svévolně vrženou na Čínu s cílem destabilizovat její vládu a uvést ji do takového chaosu, že se následnému útoku nedokáže ubránit?

Anebo je celá ta věc spíš mediálním humbukem?

Bylo by rozumné a přiměřené zastavit veškeré cestování do Číny a z Číny, aby se zajistilo, že lidé příjíždějící z Číny nepřivezou něco, co se vymkne jakékoli kontrole?

Globalizmus, miláček neoliberálů, ohrožuje nás všechny. A možný vývoz pandemie je další vedlejší cenou za globální ekonomiku.

Překlad: Lubomír Man

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře