Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Čínský dokument "Hegemonie USA a její nebezpečí".

Paul Craig Roberts

Rusko i Čína veřejně uznaly skutečnost, že Washington ve snaze o hegemonii USA nedodržuje mezinárodní právo, dopouští se vojenské a finanční agrese a zasahuje do vnitřních záležitostí jiných zemí. Přesto Rusko a Čína dosud nevyhlásily smlouvu o vzájemné obraně ani nevyvinuly žádné úsilí o zapojení dalších ohrožených zemí, jako je Írán, do aliance.

Tím, že obě země nejednají v rámci vlastní obrany, se vystavují nebezpečí, a podporují tak agresivnější chování Washingtonu, které vede k jaderné válce.

  • cinsky-dokument-hegemonie-usa-a-jeji-nebezpeci

Velmi důležitý je oficiální čínský dokument, který zveřejnilo čínské ministerstvo zahraničních věcí. Prohlašuje se v něm:

"Od doby, kdy se Spojené státy po dvou světových válkách a studené válce staly nejmocnější zemí světa, jednají stále odvážněji a zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí, usilují o hegemonii, udržují ji a zneužívají, prosazují podvratnou činnost a infiltraci a svévolně vedou války, čímž poškozují mezinárodní společenství.

"Překračuje pojem národní bezpečnosti, zneužívá kontroly vývozu a vnucuje ostatním jednostranné sankce. K mezinárodnímu právu a pravidlům přistupuje selektivně, využívá je nebo zavrhuje podle toho, jak uzná za vhodné, a snaží se ve jménu dodržování "mezinárodního řádu založeného na pravidlech" vnucovat pravidla, která slouží jejím vlastním zájmům.

"Spojené státy svou mocí ohýbají pravdu a pošlapávají spravedlnost, aby sloužily vlastním zájmům. Tyto jednostranné, egoistické a regresivní hegemonistické praktiky vyvolávají rostoucí a intenzivní kritiku a odpor mezinárodního společenství."

https://www.globalresearch.ca/china-informal-declaration-war-us/5809669

Číňané se mýlí v tom, že USA jsou nejmocnější zemí. Moc USA spočívala na dolaru jako světové rezervní měně, což je role, která je ničena americkými sankcemi, jež od používání dolaru odvádějí země, obrovským a rostoucím dluhem, demoralizací amerických ozbrojených složek protibělošskou propagandou a rasovými privilegii pro barevné a sexuálními privilegii pro sexuální zvrhlíky, neregulovaným finančním systémem náchylným ke krizím a politikou identity, která zničila národní jednotu a rozbila ochranu poskytovanou ústavou USA.

Mao Ce-tung měl před desítkami let pravdu, když označil USA za "papírového tygra". Je zvláštní, že Rusko i Čína jsou papírovým tygrem tak zastrašeny, že se bojí jednat ve vlastním zájmu a místo toho přijímají jednu provokaci za druhou.

Překlad CFP!

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2023/03/21/the-chinese-document-us-hegemony-and-its-perils-february-20-2023/

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Komentáře  

#1 Michal Masopust 2023-03-24 16:53
Myslím, že
Craig Roberts nemá pravdu, že tzv. "usa"
jsou "papírový tygr"?! Po stránce "inteligence","vzdélání"
a normálních l8dských vlastností, jako slušnost, spraedlnost,
, úcta k jiným národům a rasám a jiné jsou to naprosté
bestie v lidské podobě, ale bohužel vlastní nukleární
zbraně! Toto RF a ČLR dobře vědí a snaží se ze všech
sil zabránit třetí světové válce, nukleárnímu armagedonu.
Ale s těmi anglosaskými a germánskými bestiemi se nedá po dobrém
"vyjednávat"! Těm je potřeba ukázat pořádně zuby, jinak
ta verbež nezaleze a bude provokovat dále.
Citovat

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře