Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

O zabití Usámy bin Ládina neexistují ani po roce žádné důkazy

  • usamabin-laden
Je to rok, co americká vláda provedla jeden z nejsmělejších triků 21. století, když 2. května 2012 tvrdila, že během operace námořní jednotky SEAL zabila v pákistánském Abbottabádu Usámu bin Ládina. Tento pohrdavě nedbalý příběh – upředený americkou vládou, papouškovaný bez dalšího zkoumání kontrolovanými korporátními médii a zhltnutý z valné části důvěřivou západní veřejností – byl krajně pochybný.

Mnoho důvěryhodných komentátorů, včetně uznávaných zpravodajských analytiků a hlav států, tvrdilo, že Usáma bin Ládin byl mrtev léta před rokem 2011. Existuje široce zastávané přesvědčení, že Usáma bin Ládin trpěl onemocněním ledvin. Generál Parvíz Mušaraf, bývalý prezident Pákistánu, řekl v lednu 2002, že si myslí, že vůdce al-Kájdy na následky této nemoci zemřel. A poté, co shlédl videonahrávku s nemocně vypadajícím bin Ládinem z konce roku 2001 Dr. Sanjay Gupta ze CNN, sdělil, že jeho „mdlé vzezření lidé často dávají do souvislosti s chronickou poruchou ledvin, renálním selháním, určitě by tak mohl vypadat někdo, kdo potřebuje dialýzu.“

I kdyby byl Usáma bin Ládin v květnu 2011 stále ještě naživu, tak to, co následovalo po jeho údajném zabití, by mohl kriticky uvažující člověk spolknout jen stěží. To se skutečně se čekalo, že bez výhrad přijmeme, že bin Ládinovo tělo bylo narychlo pohřbeno v severní části Arabského moře během 24 hodin od jeho zabití? Američtí představitelé absurdně tvrdili, že se ve svém jednání řídili islámskou tradicí, která předepisuje, že tělo by mělo být pohřbeno do 24 hodin od smrti. To je sice pravda, ale islámská tradice rozhodně nepožaduje pohřbení do moře kromě výjimečných okolností, kdy osoba zemře během cesty na moři, nicméně i tehdy by se mělo usilovat o pohřbení do země. Skeptici také správně poukázali na příklady z minulosti, kdy Spojené státy islámskou tradici nerespektovaly, když například byli zabiti synové Saddáma Husajna Udaj a Kusaj a jejich těla byla 11 dní zadržována, než byla vydána k pohřbení. Je obtížné reagovat bez nedůvěry na způsob, jakým bylo bin Ládinovo tělo údajně sprovozeno ze světa. Definitivní důkaz o jeho smrti, který by zjevně mnoho lidí požadovalo, byl prostě shozen do moře.

Veřejnosti bylo samozřejmě znemožněno vidět i další důkazy o bin Ládinově smrti. Videozáznam z přepadu a fotografie mrtvoly bin Ládina, byly, jak uvedla vláda, zkrátka příliš hrůzné, než aby je šlo zveřejnit. CIA, která tvrdí, že má 52 fotografií a videa z přepadu a pohřbu, tvrdě bojovala o to, aby své údajné důkazy uchovala v tajnosti. Žádost o vydání těchto fotografií na základě zákona o svobodném přístupu k informacím vedla Johna Bennetta, ředitele National Clandestine Service [divize CIA pro tajné polovojenské operace, pozn. překl.], k tvrzení, že uvolnění těchto fotografií by mohlo představovat vážné riziko pro národní bezpečnost. Minulý týden s tím federální soudce souhlasil. Americký oblastní soudce James Boasberg řekl, že CIA uvedené „vysvětlení hrozby, kterou by uvolnění těchto záznamů mohlo způsobit naší národní bezpečnosti, bylo uznáno jako přijatelné“ a že „slovní vylíčení smrti a pohřbu Usámy bin Ládina bude muset stačit, protože soud uvolnění ničeho dalšího nenařídí.“

Zpočátku jsme byli vedeni k přesvědčení, že prezident Obama a další členové jeho administrativy osobně přihlíželi tomu, jak byl Usáma bin Ládin zabit. Fotografie ze „situační místnosti“ Bílého domu zachycují zjevně šokovanou Hillary Clintonovou, která údajně sleduje živý přenos událostí – ačkoli ředitel CIA Leon Panetta následně připustil, že během razie žádný živý přenos neprobíhal. Původní popis přepadu doznal ve dnech po 2. květnu několika významných revizí. Zpočátku se tvrdilo, a následně to pak bylo odvoláno, že se stoupenci bin Ládina utkali s příslušníky SEAL v divoké přestřelce, a že Usáma sám byl ozbrojen. Propagandistické tvrzení, že se bin Ládin krčil za svou manželkou, když byl americkými speciálními silami zahnán do úzkých, se také ukázalo jako nepravdivé. Někteří lidé se ptali, proč tedy nebyl bin Ládin zajat živý, když příslušníky jednotky SEAL fyzicky neohrožoval? Jistě by mělo smysl nejhledanějšího muže světa, neocenitelný zdroj zpravodajských informací a vůdce teroristické globální sítě dopadnout živého.

Líčení místních obyvatel z Abbottabádu jsou také v rozporu s oficiálním příběhem. Americké úřady sice připustily, že při razii přišly o vrtulník, ale sdělily, že žádný příslušník amerického vojenského personálu nebyl zraněn či zabit. Očitý svědek Mohammed Bašir, který žil naproti bin Ládinovu komplexu, nicméně tvrdil, že viděl v havarovaném vrtulníku mnoho mrtvých těl. A zatímco američtí představitelé říkají, že žádný z příslušníků šestičlenného týmu SEAL, který byl zapojen do přepadu komplexu, nebyl v jednotce 22 vojáků zabitých při zřícení vrtulníku v Afghánistánu v srpnu 2011, někteří lidé spekulovali o tom, že incident byl součástí zastíracího manévru v souvislosti s květnovou razií. Existují i ​​další zajímavá svědectví místních obyvatel. ">Novinářka BBC, která mluvila s 50 obyvateli Abbottabádu, byla schopna nalézt pouze jednoho, který věřil, že bin Ládin žil v onom komplexu. Jeden místní pevně trval na svém, že onen postarší člověk – údajně bin Ládin, který se objevuje na videu zřejmě objeveném v komplexu, je ve skutečnosti jeho soused, člověk kterého zná „velmi dobře,“ a jehož jméno je „Akbar Chan“. Je také zvláštní, že by si uprchlík bin Ládin k úkrytu vybral ze všech míst právě Abbottabád, který je domovským městem Kakulské vojenské akademie.

Zdá se, že zastírací operace pokračovala i v letošním roce, když byl v únoru „bin Ládinův komplex“ zcela zničen. 27. února jsem informoval, že „pákistánské úřady začaly v sobotu večer dům strhávat, při práci používaly světlomety, místnímu obyvatelstvu byl nařízen přísný zákaz vycházení, vojáci pákistánské armády vojáci a policisté byli údajně rozmístěni ve velkém počtu“ a že „naprostá destrukce místa smrti činí méně pravděpodobným, že bude někdy provedeno nezávislé ověření oficiálního příběhu.“

Protože se mainstreamová média patrně rozhodla ignorovat, bagatelizovat či zesměšňovat snahy o ověření oficiálního příběhu, je zjevně na nás – na alternativních a nezávislých médiích – se o to pokusit.

Zdroj: www.globalresearch.ca, překlad: Karel Hyka

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře