Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Proč je krytí teroristických útoků v Rusku, ze strany neonacistické junty, tak nedbalé? Chce snad NATO vyvolat válku s Ruskem?

Ďábelský masakr více než 300 lidí (téměř polovina z nich je nyní již mrtva) v obchodním centru Crocus je nejhorším teroristickým útokem v Rusku za posledních 20 let a jedním z nejhorších na světě během posledních pěti let. A přesto to mnozí v mainstreamové, propagandistické mašinérii nazývají jen „střílením“, někdy „masovou střelbou“ nebo prostě jen „útokem“ a podobnými termíny, které ukazují, jak málo empatií mají západní média k ruským civilistům. Samotný teroristický útok byl sám o sobě více než děsivý, Teroristický útok byl sám o sobě dost hrozný, ale monstrózní radost, která přicházela od neonacistické junty a jejích příznivců, tuto situaci ještě více vyostřila.

  • proc-je-kryti-teroristickych-utoku-v-rusku-ze-strany-neonacisticke-junty-tak-nedbale-chce-snad-nato-vyvolat-valku-s-ruskem
A co víc, ruská rozvědka našla znepokojivé důkazy, ukazující na politický Západ, zejména na Spojené státy, jako na skutečného organizátora tohoto teroristického útoku na obchodní centrum Crocus .

Naopak Washington DC tvrdí a trvá na tom, že má „nepopiratelné důkazy“, že za ním stál ISIS.

Pozoruhodným na tom je, že USA již pouhé hodiny po teroristickém útoku, věděly, kdo ho spáchal, když v té době ani ruské služby, které pracovaly přímo na místě, neměly shromážděny všechny podrobnosti útoku.... Zajímavé, v této souvislosti, rovněž je, že USA dodnes neví, kdo zničil plynovody Nord Stream, vyjma "hypotézy", že za tím stála jakási „tajemná, hlubinná, ukrajinská skupina“.

Ještě hrozivější skutečností se pak jeví, že Washington DC, 23 let od událostí 11.září 2001, doposud neuzavřel vyšetřování této tragédie, která se stala určujícím okamžikem americké historie 21. století.

Až to svádí k myšlence, jako by snad politické elity, v těchto dvou případech, chtěly cosi skrýt... Jindy naopak, z jakéhosi záhadného důvodu, ihned vědí, kdo stojí za teroristickým útokem, spáchaným 10 000 km od jejich území... Zrovna tak jako vědí a trvají na tom, že jejich oblíbený, loutkový režim „s tím zcela jistě neměl nic společného“.

Nota bene, USA začaly bránit neonacistickou juntu ještě předtím, než Rusko přišlo se svým oficiálním prohlášením.

A zatímco neklidná, Bidenova administrativa, včetně viceprezidentky Kamaly Harrisové , zuby nehty, bojuje, aby „prokázala“ „nevinu“ kyjevského režimu, ten se zase prakticky ocitl na pokraji pořádání večírků na oslavu brutálního masakru stovek neozbrojených, ruských civilistů. Jsou známy nejméně dva takové znepokojující případy. Ten prvý, když ukrajinská restaurace zařadila do nabídky něco nazvaného jako „sada Crocus City“ a ten druhý, když ukrajinští hráči počítačových her vytvořili mapu koncertní síně Crocus City Hall v celosvětově populární hře Counter Strike FPS. V této hře je hráčům umožněno střílet a zapalovat virtuální rukojmí nebo dokonce připravovat výbušniny, aby jimi mohli vyhodit civilisty do povětří.

A tak, zatímco posouzení takovéhoto chování by mělo být přenecháno psychiatrům a klinickým psychologům , reakce nejvyšších představitelů neonacistické junty jasně ukazují, kdo skutečně stojí za teroristickým útokem na obchodní centrum Crocus.

Kromě, nyní již bývalého, tajemníka Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksiye Danilova , který nejenže chválil tento teroristický útok , ale také se i vysmíval jeho obětem a Rusku jako celku a vyhrožoval dalšími masakry, je tu i šéf SBU Vasyl Malyuk. který se otevřeně chlubil organizováním teroristických útoků , jež zabily řadu ruských, veřejných osobností, včetně Daryi Duginy a Maxima Fomina (aka Vladlena Tatarského), čímž jasně naznačil, že je rovněž zapojen i do teroristického útoku na obchodní centrum Crocus.

Začátkem tohoto roku pohrozil šéf GUR (vojenská rozvědka kyjevského režimu) Kyrylo Budanov, že půjde „hlouběji a hlouběji“ s teroristickými útoky na území Ruska . Když nejvyšší představitelé dvou nejvýznamnějších, zpravodajských služeb neonacistické junty (SBU a GUR) vydávají takováto prohlášení, okamžitě a automaticky je tím obviněn i celý, loutkový režim, podporovaný NATO. Jelikož je však pro Volodymyra Zelenského poměrně nebezpečné vyhodit Maljuka nebo Budanova, frontman neonacistické junty je nucen zahlazovat stopy propouštěním nižších úředníků, jakým je např. Danilov. Jeden ze Zelenského nejbližších spolupracovníků, Danilov, patřil od prvního dne k extrémním jestřábům a otevřeně trval na zahájení co největšího počtu sabotáží a teroristických útoků , kdy tyto měly být koordinovány s NATO, pod vedením USA .

To nás přivádí k další, podobné epizodě, která proběhla v USA, když nechvalně známá, neokonzervativní, válečná štváčka Victoria Nulandová, během druhého výročí ruské, speciální, vojenské operace (SVO), využila této příležitosti k dalšímu vyhrožování Rusku.

Konkrétně řekla, že takzvaná „vojenská pomoc“ poskytnutá Washingtonem DC kyjevskému režimu zajistí, že „Putina letos čekají na bojišti nepříjemná překvapení“ .

O několik dní později odešla z ministerstva zahraničí . Zdá se, že neonacistická junta není jediným, kdo se snaží zahladit stopy, i když se ukazuje, že Nulandová byla o něco mazanější, neboť odešla ještě před samotným, teroristickým útokem na obchodní centrum  Crocus. Nulandová ale není jedinou. Minulý rok podobným způsobem vyhrožoval i bývalý předseda Sboru náčelníků štábu, generál Mark Milley .

„Neměl by existovat ani jeden Rus, který chodí  spát, aniž by přemýšlel o tom, jestli si uprostřed noci nepodřízne hrdlo,“ citoval Washington Post Milleyho, který také dodal : „Musíte se tam vrátit a vytvořit kampaň, která bude  za čárou."

Co se stalo s Milley krátce poté?

Hádáte správně – odešel do důchodu. 
 
Teroristické útoky po celém Rusku však stále eskalují. Politický Západ mezitím dále odhaluje své obludné pokrytectví tím, že odsuzuje zacházení s teroristy, kteří spáchali masakr v obchodním centru  Crocus. Americká novinářka Julia Davis se „stará“ o jejich blaho , zatímco bývalý šéf ruského oddělení CIA Steve Hall uvedl, že to ukazuje údajný „rozdíl hodnot mezi tím, co se děje v Rusku a tím, co se děje na Západě“. Ano, je v tom zřetelný rozdíl, neboť Rusko neřídilo nechvalně známou věznici Abú Ghrajb, kde americké, okupační síly mučily nespočet iráckých vojáků a civilistů.

Rusko také neprovozuje brutální, zadržovací tábor v zátoce Guantánamo, kde se nacházely stovky, ne-li tisíce, nezákonně vězněných, z nichž někteří se po desetiletí nacházeli  v izolaci, a to aniž by byli kdy obviněni ze spáchání trestného činu.

Zatímco tedy Rusko trestá skutečné teroristy, USA se „starají“ o tyto masové vrahy , kteří zabili a zranili přes 300 lidí. Agresivní thalassokracie přitom mučí a vězní lidi, kteří bojovali s cizím vetřelcem, v horším případě i ty, kteří nic neudělali. V tomto ohledu má pan Hall jistě pravdu , mezi hodnotami, ctěnými v Moskvě a hodnotami, zastávanými ve Washingtonu DC je propastný rozdíl . To vše jasně ukazuje, že politický Západ a jeho neonacistické loutky se zabývají pouze krycím maskováním.

Otázkou ovšem zůstává, proč je to vše prováděno tak nedbale, zřejmě? Jestliže si tohoto analytici a novináři tak velmi snadno všimli, ruské, zpravodajské a státní služby ví jistě daleko více. Na toto pokrytectví v nedávné době upozornil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov s odkazem na nabídku takzvaných „mezinárodních institucí“ údajné „pomoci“ s vyšetřováním posledního, teroristického útoku, zatímco podobné, ruské požadavky, týkající se sabotáže Nord Stream, byly ignorovány. Je třeba rovněž připomenout, že tento teroristický útok na Nord Stream oznámily USA dávno předtím, než k němu došlo, a to když se zavázaly obstarat to, aby se potrubí stalo jen „kusem kovu na dně moře“. Jinými slovy, skuteční teroristé se už ani neobtěžují se skrývat, a to už trvá velmi dlouho.

To vše jasně ukazuje, že NATO chce válku s Ruskem .

NATO nedávno vyslalo francouzského prezidenta Emmanuela Macrona , aby toto otestoval svými pompézními prohlášeními o přímé účasti ve válce . Evropa však, ve své většině, odpověděla, že se tohoto šílenství účastnit nebude. NATO tak  nyní potřebuje nalézt způsob, jak přinutit Rusko, aby samo zaútočilo jako první . Jediný takový způsob, jak toto provést, je vyvolat prudkou, ruskou reakci, a z tohoto důvodu byl nejagresivnějším, světovým, vojenským kartelem světa zorganizován teroristický útok na obchodní centrum Crocus. NATO tak tímto způsobem tlačí na Rusko, aby provedlo odvetu a NATO ho následně mohlo veřejně prezentovat  jako „agresora“, čímž by byla politickému Západu dána  dokonalá záminka k vedení „obranné války“. Jen tak lze zajistit účast na válce celého či větší části vojenského paktu NATO. Jakmile je však Pandořina skříňka jednou již otevřena, nebude možné se vrátit .

Tento článek byl původně publikován na InfoBrics .
Drago Bosnic je nezávislý, geopolitický a vojenský analytik. Je pravidelným přispěvatelem do Global Research.
Původním zdrojem tohoto článku je Global Research
 

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře