Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jak se připravit na americkou finanční apokalypsu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • amerika_apokalypsa
12 jednoduchých věcí, které můžete udělat, abyste se připravili na nadcházející finanční Apokalypsu - Takže jste připraveni? Právě teď je ten správný čas. Pokud s tím budete čekat na to, až se systém zhroutí, bude už příliš pozdě. Následuje 12 jednoduchých věcí, které můžete začít dělat teď hned, abyste se připravili...

1. Staňte se méně závislými na svém zaměstnání

Mnoho lidí chodí do práce jen, aby tak tak vyšli. Je fakt, že je neuvěřitelně těžké stát se finančně nezávislým, když pracujete pro někoho druhého. Pravda je, že většina Američanů by nemohla bez práce přežít, ale co byste dělali, kdybyste práci jednoho dne ztratili během finanční apokalypsy. Teď je ten správný čas začít zkoumat alternativní zdroje příjmů a různé způsoby jak budovat bohatství. Průměrnému nezaměstnanému Američanovi dnes trvá přes 33 týdnů, než si najde práci. Možná nebudete moci vždycky spoléhat na to, že jste schopní si najít dobrou práci a v dlouhodobé perspektivě se bude ekonomika jedině zhoršovat. Každý z nás by měl postupovat s předpokladem, že jednoho dne přijde o zaměstnání, která dnes má.

2. Zbavte se dluhů

Někteří lidé s tímto nesouhlasí, ale pokud se společnost nezvrhne v totální chaos nebo nezažijeme něco takového, jako byla hyperinflace ve Výmarské republice, pak zůstává pravdou, že naše dluhy nám nadále budou viset nad hlavou, ať už budeme kdekoliv. Když se zbavíte dluhů, zcela a naprosto vás to osvobodí. Dá vám to mnohem více svobody a budete mnohem méně závislí na své práci. Vypadá to, že hodně Američanů už se tímto směrem vydalo. Nedávno bylo oznámeno, že 8 milionů Američanů přestalo v minulém roce používat své kreditní karty. Tak proč se k nim nepřidat? Až se systém začne opravdu rozpadat, bude neuvěřitelně těžké pro kohokoliv sehnat práci. Poslední co si můžete přát je, aby vám nad hlavou visel obrovský dluh.

3. Omezte výdaje

Po celá desetiletí si žije většina Američanů nad své možnosti. V budoucnu přijde opravdu těžká doba a my všichni se budeme muset naučit utáhnout opasky. Plýtváte vy a vaše rodina penězi? Pokud s tím přestanete, můžete žít s menším příjmem a budete mít víc peněz na investování do věcí, které budou potřebné.

4. Kupte si půdu

Ceny nemovitostí jsou ve většině oblastí Spojených Států zatím ještě stále příliš vysoké, ale pravdou je, že nelze čekat věčně, než získáte kus půdy. Pokud dojde k „finanční apokalypse", nebude dobré uvíznout ve velkém městě, aniž byste měli kam jít. Vždycky bude dobré mít místo, kam se můžete uklidit. Realitní trh ve Spojených státech se nadále potýká s obtížemi, takže doufejme, že ceny poklesnou ještě více a v průběhu příštích několika let budou k dispozici opravdu skvělé nabídky.

5. Naučte se pěstovat plodiny

Dalším důvodem proč si koupit půdu je, že tak budete mít místo k pěstování plodin, pokud to bude potřeba. Před 100 lety téměř všichni Američané věděli, jak si pěstovat své vlastní jídlo a většina z nich taky věděla, jak chovat hospodářská zvířata. Dnes to dokáže poměrně málo Američanů. Skvělý způsob, jak můžete začít, je, že si založíte svou vlastní „zahradu pro přežití". Pokud to už neděláte, co takhle začít s tím hned v příštím roce?

6. Najděte si spolehlivý zdroj vody

Voda bude v nadcházejících letech velice cenným zdrojem. Spolehlivý zdroj čisté pitné vody bude to pro vás a vaši rodinu naprosto klíčový. Pokud nebudete mít vodu, dlouho nepřežijete. Pokud dojde k ekonomickému kolapsu, základní služby jako je elektřina a voda nemusí být k dispozici. Takže se zajistěte, abyste vy a vaše rodina měli náhradní zdroj vody.

7. Prozkoumejte alternativní zdroje energie

Tento bod je podobný tomu předchozímu. Myslíte si, že pokud udeří finanční apokalypsa, budete se moci vždycky spolehnout na svého dodavatele energie? Je faktem, že existují pádné důvody, proč se tolik Američanů snaží osamostatnit od rozvodné sítě. Bez energie se bude velice rychle žít těžko. Ale pokud si vyrobíte vlastní elektřinu, nebudete se tím muset trápit.

8. Vytvořte si zásoby

V případě kolapsu nebo stavu nouze se regály obchodů vyprázdní velice rychle. Pokud dojde k trvalému přerušení dodávek, může se stát, že budete odkázáni jen na to, co už budete mít doma. Máte vy a vaše rodina dostatek teplého oblečení, hygienických potřeb a lékařských zásob, které vám vydrží na delší dobu? Doufejme, že místní obchody budou vždy schopné poskytnout vám to, co budete potřebovat, ale potřebujeme se připravit tak, jako by to nebylo jisté.

9. Chraňte svůj majetek zlatem a stříbrem

Přitom jak Federální rezervní systém zneužívá americký dolar je jen otázkou času, kdy se spustí nekontrolovaná inflace. Už dnes se hodnota amerického dolaru povážlivě snižuje a hodnota cenných kovů, jako je zlato a stříbro, vyletěla do nebe. V budoucnosti vám toho možná vaše papírové peníze moc nekoupí, ale pokud budete mít nějaké zlaté nebo stříbrné mince, můžete je vždycky vyměnit za věci, které budete potřebovat.

10. Naučte se bránit

Viděli jste, co se stalo v obchodech po celých Spojených státech na minulý Černý pátek? Američané by se doslova ušlapali, jen aby se dostali k nějakému mizernému levnému zahraničnímu zboží. Tak co myslíte, že se bude dít, když budou tito lidé dva, tři dny bez jídla? Teď je ten pravý čas přemýšlet o tom, jak ochráníte svůj domov a svou rodinu před vyšinutými rabujícími lidmi. Není příjemné na to myslet, ale bohužel se blíží doba, které nebude vždy příjemná.

11. Udržujte se fit

My Američané žijeme velice pohodlným životem. Ale až přijdou těžké časy, už to nebude tak pohodové. Je pravděpodobné, že nadcházející roky budou vyžadovat docela dost fyzické aktivity. Takže se udržujte v dobré fyzické kondici už teď. V budoucnosti tomu budete velice rádi.

12. Najděte si přátele

Je opravdu velice těžké „přežít" samostatně. V budoucnosti se bude nejvíce dařit těm, kteří budou mít společenství, na které se budou moci spolehnout. Američané jsou vždycky nejlepší, když pracují společně. Nebojte se oslovit svou rodinu a přátele. V době, která nás čeká, bude svět velmi nevlídným místem a trocha lásky a soucítění přijde vhod.

http://endoftheamericandream.com/archives/12-simple-things-you-can-start...

Facebook komentáře

Nejčtenější