Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pátrání pokračuje... (+dva dokumenty "Vetřelci starověku")

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

  • mimozemstan
23.12.2011 odvysílala ČT2 v cyklu dokumenty 1. díl německého dokumentu „Pátrání po mimozemských civilizacích", mapující historii projektu SETI – hledání mimozemské inteligence. Oč ve stručnosti jde. SETI je projekt zabývající se analýzou signálů zachycených z vesmírů s cílem nalézti signál pocházející od mimozemské inteligence. Do projektu je prostřednictvím svých počítačů zapojena řada civilních nadšenců, při čemž jejich PC vypomáhají se zpracováním získaných dat.

Systém využívá řady radioteleskopů, z nichž největším je radioteleskop Arecibo, který se nachází poblíž portorického města Arecibo. Ale k jádru věci. Jak se dalo předpokládat, a jak mohl již na samém počátku tohoto projektu nejeden zasvěcený vladní úředník ´předpovědět´, za celá desetiletí intenzivního pátrání nebylo mimozemského zachyceno prakticky vůbec nic. Snad s jedinou vyjímkou, před několika lety probleskly některými médii fotografie UFO vznášejících se přímo nad tím, co po nich tak usilovně pátrá, tedy nad samotným Arecibem.

 

Celou věc bych v obecné rovině ilustroval nejspíše asi takto: Na prostranství před radioteleskopem Arecibo přistane mimozemské plavidlo. Z gigantického, oslnivě pableskujícího, létajícího talíře, za zvuků kosmických famfár, vystupují mimozešťané a zvesela si to rázují k nejbližší z nedalekých budov. Slavnostně vstupují dovnitř. Na chodbách míjejí zamyšlené astronomy a vědce. Plynulou školní angličtinou oslovují jednoho z odborníků: „Pěkný, dobrý den. Zaslechli jsme, že nás sháníte. Tady jsme!" Jenže..., jaký div, ono nic. Nikdo neodpovídá, lidé je míjejí, jakoby tu vůbec nebyli. Zmatení mimozemšťané pomalu odcházejí, když tu jednoho z nich cosi napadne, otočí se a štípne nejvyššího z odborníků přímo do špičky nosu. „Au, proč mi to děláte?!!" - zaúpí odborník. „Tváříte se, jako bychom nebyli..." - brání se mimozemšťan. „Za to jsme přece placení!" - osvětlí odborník.

Řekl bych, že uplynulých 6 desetiletí usilovného bádání na téma ´´my a oni ´´ nebylo o ničem jiném. Tedy vlastně... ještě o strachu... O strachu otevřeně říct, co jsem zažil, poznal nebo viděl. O strachu z toho, že člověk pak bude následně lidsky i existenčně likvidován. Jak se ostatně v plné míře naplnilo v případě muže, který se jako jediný z vysokých pater naší světské moci dokázal vymknout, tedy v případě J.F.Kennedyho.

Pravidla hry, která byla v minulosti rozehrána, jsou dnes již pevně a jasně dána. Vývoj je pečlivě monitorován, postup koordinován a naděje, že bychom se zde v blízké budoucnosti dočkali té tolik proklamované pravdy, jsou více než mizivé...

A přesto... Mnohdy stačí jen a pouze pozdvihnout občas hlavu k noční obloze, najít si svou šťastnou hvězdu a něco si přát. Když to bude přání upřimné a od srdce, jistě bude vyslyšeno! Pěkné vánoce.

 

Podpořte CFP QR Kód ŽLUTÁ oranžová

 

Facebook komentáře