Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Většina herců je kam vítr tam plášť

Hodnocení uživatelů:  / 14
NejhoršíNejlepší 

Většina herců je kam vítr tam plášť. Napřed se fotili s Husákem, pak s Havlem, následoval Klause. Výjimka je Zeman, který jim pěkně leze ne nervy a proto ho má národ rád.

Už je to docela dlouho kdy jsem se k něčemu chtěla vyjadřovat, protože mám plné zuby lidí, co považují národ za svoji tupou hračku bez názoru, kteří sežerou všechno co jim komedianti předloží jako fakt.

  • vetsina-hercu-je-kam-vitr-tam-plast

 

Český herec, režisér, scénárista, moderátor a prezident herecké asociace Ondřej Kepka byl hostem Luboše Xavera Veselého a neustále hořekoval nad stavem české politiky, zkritizoval moderní český stát. Podle Kepky je naprosto normální, když se herci vyjadřují k politickým tématům, jsou prý lépe slyšet a navíc to byli právě herci kteří podle Kepky udělali rok 1989. Umí se prý lépe vyjadřovat a také jsou slyšet. Rok 1989 podle Kepky rozhýbala divadla, se studenty to rozhýbali herci. Kepku mrzí, že na to národ zapomíná, protože ti, co o tom dokázali mluvit byli podle Kepky jen herci. Nikdo jiný to prý říct neuměl a nevděčný národ na to zapomíná.

Pak se „inteligentně“ zamyslí nad tím, kdo dak poslancům právo mluvit za národ. Pokud revoluci udělali herci se studenty, tak to právo jim udělili právě oni, ale tady se musím otočit, tamyslet a napsat to, co řve na dálku a docela nahlas.

Musím vám oponovat pane Kepko. Revoluci neudělali ani herci, ani studenti, ale komunisté, kteří to důkladně připravili, protože po Gorbačově perestrojce, Walesově solidaritě, vzpouře Maďarska, Bulharska, Rumunska, Jugoslávie jsme zůstali jako sám voják v poli a bylo jasné, že i my musíme, ač se nám nechce zvednout, zadky a dokončit přestavbu podle komunistů.

Spousta revolucionářských herců byli členy KSČM a měli se za nich sakra dobře, ale bylo jasné, že socialismus v ČSSR už je utopií a my se musíme vydat cestou kapitalismu i když hodně znát vědělo, že lezeme do jámy lvové které nás bude ukusovat na kost. Ano, sežrali vše co jim přišlo pod držku. I tu vodu co pijeme nám sebrali. Ceny závratně rostli a my jsme třeli bídu s nouzí. Bylo to hořkých 20 let utahování opasků, zvykání si na bezdomovce, kriminalitu, tuneláře, korupčníky, na politiky bez skrupulí, co rozprodali vše co se dalo, až nám zůstala holá zadnice.

Je pravda, že se situace konečně mění a my se máme docela dobře, ale to není zásluha herců či studentů, protože ti nevytváří hodnotu, ale jen berou a berou. Jako třeba pan Bartoška, co žije vesele z našich daní. Obyčejný člověk mu kašle na nějaký festival a raději než se koukat na jeho hýření, tak by peníze chtěl využít smysluplně, třeba mámám s dětmi. Většina herců je kam vítr tam plášť. Napřed se fotili s Husákem, pak s Havlem, následoval Klause. Vyjímka je Zeman, který jim pěkně leze ne nervy a proto ho má národ rád.

Herci měli kdysi naše přátelství o obdiv. Připravili se o něj sami, teď většinou z nich pohrdáme a máme k tomu sakra pádné důvody. Už většinu z vás nemáme rádi. Jsou nám milejší herci, co hrají aby nás bavili, rozesmáli, rozplakali a ne aby nám vykládali politická moudra na které nejsme zvědaví.

Facebook komentáře