Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Pozitivní evoluce chtěla získat 2 milióny příznivců, ale svého vrcholu už zřejmě dosáhla

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Nevěřím, že revoluční řešení může vzejít hlavy z finančníka, který hlavní zdroj svých příjmů (kdo ví jestli?) má z finančních spekulací na burze. Dan Landa řekl, že jeho král je Karel. Karel Janeček. Já říkám pozor na něj. Král je nahý a ještě ke všemu smrdí. Smrdí korunou. Tou, i tou.

 

  • pozitivni-evoluce-chtela-ziskat-2-miliony-priznivcu-ale-sveho-vrcholu-uz-zrejme-dosahla

nové ústavy Pozitivní České republiky:

Občané jsou děleni do dvou kategorií. Do první patří dobří a slušní lidé, kteří to myslí upřímně nebo to tak alespoň vypadá. Občané druhé kategorie jsou Zlojedi a musí nosit na klopě viditelný symbol písmena Z, které je umístěno na podkladu žluté šesticípé hvězdy. Dělení na hodné lidi a Zlojedy proběhne na základě hlasování uličních výborů, které to myslí dobře. Členy výboru určí kohout kouzelníka Žita, který to myslí taky dobře.

Členové výboru mají jeden negativní a dva pozitivní hlasy. Každý občan, který obdrží alespoň jeden negativní hlas, je označen za Zlojeda. Z důvodu zeefektivnění administrace je za Zlojeda prohlášen i každý člen jeho rodiny. Zlojed nesmí nikam kandidovat a nesmí volit. Pokud Zlojed vyjde na ulici bez povinného symbolu na klopě, je okamžitě přejet autem kouzelníka Žita. Pokud Kouzelník zrovna nemůže, přejede zlého nezbedu jiný spravedlivý občan, který je zrovna na Piku.

Tak se nám to s Pozitivní evolucí stále nějak dobarvuje a mám z toho stále horší pocit, musím říci. Více jak polovina čtenářů OSUDu si dlouhodobě podle ankety myslí, že Pozitivní evoluce je jen další sametová past na lidi, za kterou stojí utajené elity.

V podstatě již od soboty se navíc na sociálních sítích i jinde mluví o kontroverzním vystoupení Daniela Landy. Jakkoli jsem choval značné sympatie v podstatě dlouhé roky k písním i způsobu společenské angažovanosti Dana, promiňte nyní již Kouzelníka Žita, nyní pokyvuji a kroutím hlavou. A nevím. Naprosto neurotická reakce. Pokud něco vím, tak vím, že takhle nevypadá láska v srdci, takhle nevypadá nadhled, takhle nevypadá pochopení a soucit, což jsou všechno ryze duchovní ctnosti, které Landa, teď už nevím, zda ano, nebo ne, stále vyznává, nebo vyznával.

Vůbec z toho nemám dobrý pocit. Jakmile se začne prosazovat dobro silou, je z toho agrese, je z toho válka. Vždyť podobné dobro chtěli prosadit nacisté. Z počátku jejich cíle nebyly vůbec špatné. Chtěli vymýtit korupci. Například.

(plakát z Německa roku 1929)

Tedy totožný cíl, který si dal Karel Janeček a jeho Pozitivní evoluce. (20 minut Radiožurnálu s Karlem Janečkem najdete zde, pozitivní rozhovor na stránkách TV NOVA pak zde)

Je zajímavý fakt, že Janeček se velmi často přeříkává a přiměl k tomu i profesionálku, moderátorku Českého rozhlasu Veroniku Sedláčkovou.

Jenže proč složitě objevovat a metodou pokus omyl zkoušet něco, co dávno existuje.  Všechny skandinávské státy mají v podstatě nulovou korupci. Jistě, je to zajištěno vysokou mírou sociálně-kulturního cítění jejích obyvatel, které se nemůžeme zatím ani zdaleka rovnat, stejně jako značným podílem žen (těch opravdových, ne těch zmužtělých typu Buzková, Parkanová, Peake) na vládnutí i mnohými dalšími danostmi. Byl se tam někdo z našich politiků a zákonodárců podívat? Zajímalo někoho, jak to tam dělají? Napadlo nás okopírovat jejich zákony a pravidla? Samozřejmě, že ne. Proč by taky?

Pozitivní evoluci jsem věnoval dlouhé hodiny dívání se na přímé přenosy z různých měst, abych si udělal názor. Janeček, ani nikdo jiný, neřekl v podstatě skoro vůbec nic.

Již dříve jsem vyjádřil své obavy stran Janečkovy firmy. Není o ní v podstatě žádná zmínka (až na jedinou) v odborném tisku.  Zakládal jí Janečkův otec jako obyčejné s.r.o. v Plzni. Janečkův otec působil do revoluce dlouhá léta jako agent STB stockholmské rezidentury ČSSR.

Upozorňoval jsem také spolu s ostatními na možnost jeho napojení na administrativu Spojených států amerických. Není pochyb o tom, že pomalu končí smlouva Sovětského svazu a Spojených států o rozdělení sféry vlivu v bývalém Československu a začíná boj o nové rozdělení vlivu. Kdo ovládá Prahu, ovládá Evropu, zní paradigma nové doby.

Červený vykřičník mi naskočil, když Janeček prohlásil, že nemá důvod nevěřit oficiální verzi 11. září.

Karel Janeček podle všeho nějakým způsobem spolupracuje s Andrejem Babišem, což je takový náš další český filantrop (více například zde).

Posledním varováním je Janečkovo dobrozdání, že masmédia fungují v podstatě dobře a pravdivě informují o naší společnosti.

Samozřejmě, pokud máte ročně několik miliard z finančních operací, které probíhají a které vedou - no, vy víte koho myslím - nemůžete proti nim říct a už vůbec ne napsat křivého slova. Tedy můžete, pokud chcete žít už navždy jenom z úroků.

Nevěřím, že revoluční řešení může vzejít hlavy z finančníka, který hlavní zdroj svých příjmů (kdo ví jestli?) má z finančních spekulací na burze. Zde najdete film o těch, kteří se živí na burze pomocí matematických modelů. Jmenuje se Quanti - alchymisté z Wall street.

Jak píše Boris Cvek, podle mnohých autorit je byznys s finančními deriváty pro společnost přímo škodlivý. Např. americký miliardář a filantrop Warren Buffet nazval tento byznys v Berkshire Hathaway Annual Reportu z roku 2002 „finanční zbraně hromadného ničení“. Zdá se také, že tento druh podnikání, jak je uvedeno v  anglické Wikipedii, prohlubuje státní zadlužení, které se potom musí splácet prostřednictvím škrtů a zvyšování daní. Finanční deriváty jsou jedním z produktů tzv. financializace, díky které se zrodil v posledních několika desítkách let náš současný globální kapitalismus, jenž např. podle Alana Greenspana, bývalého šéfa amerického FEDu, zlomil spojení mezi americkým kapitalismem a americkými národními zájmy. Tento trend je podle mnoha odborníků (např. Adaira Turnera, šéfa britské Financial Services Authority) zodpovědný na finanční krizi 2007-2010, z níž se dodnes neumíme vzpamatovat.

Dan Landa řekl, že jeho král je Karel. Karel Janeček. Já říkám pozor na něj. Král je pozitivně zkouřený, ale je nahý a ještě ke všemu smrdí. Smrdí korunou. Tou, i tou.

zdroj:http://www.osud.cz/pozitivni-evoluce-chtela-ziskat-2-miliony-priznivcu-ale-sveho-vrcholu-uz-zrejme-dosahla

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit / registrovat

Komentáře  

#1 Ladislav Vaněk 2012-11-29 02:05
Člověk musí mít silnou výdrž, toto číst - řeč je o Janečkovi, Landu vůbec nepovažuji za bod mého zájmu. Co se týká té ublábolené "Nové ústavy ...., tak to si čtu raději Orwela, protože je to vysoce profesionální psaní. Apropó, aby nám Janečka nakonec nezavřeli za korupci, přišli bychom o "mesiáše" ....

Facebook komentáře