Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Jako když střelíš do vrabců

Hodnocení uživatelů:  / 6
NejhoršíNejlepší 

Už dlouho jsme tu neměli tak pěkný ba přímo orchestrální cvrkot všech bakalomédií, těch jediných pravých nefalšovaných demokratů a všech mladých krásných a chytrých soudruhů nad tím, že si senátoři zvolili do Rady ČT ausgerchnet Lipovskou, Xavera a ještě toho třetího o kterém jsem slyšel poprvé v životě. Vzhledem k tomu, jak se do něj Šafr pustil, tak mi ten chlap je celkem sympatický a to jsem ho ještě ani neslyšel promluvit.

  • jako-kdyz-strelis-do-vrabcu

 

Takže jsme si zase poslechli, že nastal už asi sedmdesátý konec světa, protože od té doby co přišel Babiš do politiky, tak končí svět každého půl roku nejméně třikrát a v poslední době je konec světa pokaždé když vypustí to svoje Čau lidi. Vlastně už žijeme ve fašisticko-komunistickém státě, který řídí oligarcha a vrchním je putinův největší kámoš a oba dva nás chtělí co nejdříve prodat Číně.

Jinak se samozřejmě nestalo nic převratného. Přesně podle příslušného zákona byli naminovaní nějací kandidáti a ti pak byli podle přesně definové procedury zvoleni. Nezaznamenal jsem ani jediného dvoumetrového poslance či senátora, který kontroloval hlasování ostatních a svým postojem dával najevo, že každému, kdo nebude hlasovat podle notiček, rozbije na záchodě hubu. Nezaznamenal jsem jediný policejní či vojenský kordon, ani jedinou pásku lidových milicí, ba dokonce jsem nezaznamenal ani jednoho chvilkaře, který by někde venku pořvával svoje rady, jak má kdo volit. Demokracie zase zvítězila.

Celý řev všech potrefených hus je vlastně jen o tom, že nemají dost mandátů, aby si zvolili někoho jiného. A protože ve volbách tyhle mandáty zřejmě nedostanou (a vědí to) zkoušejí to žalováním (že Šojdrová) nebo roněním krokodýlích slz za chudinku ČT (že Pekarová, Adamová).

Mezi námi... že bych si myslel, že Xaver či Lipovská jsou nějací bijci, díky kterým se teď v ČT něco změní, to bych to nejdřív musel vidět. Pochybuju, že mohou udělat něco víc, než jen tu a tam říct nějaký jiný názor a nepřipojit se k jednomyslné volbě ředitele ČT. A vzhledme k tomu, jaký řev to pokaždé spustí, řekl bych, že to dlouho nevydrží a dají přednost teplému bezpracnému místečku ze kterého se dá nějaká ta korunka ušetřit. To není nějaká dehonestace, prostě to nebudou mít lehké, všichni budou proti nim a Babiš i Zeman budou mít jiné starosti než je podporovat a hájit.

Jeden účel jejich volba přece jenom mít bude. Zase se odkopou nějaké politické i veřejnoprávní charaktery. Zase se u pár lidí ukáže, na jaké straně stojí, jaká je jejich motivace i cíle. A veřejnost zase o trochu více otupí z neustálého troubení na poplach za ohroženou demokracii. Až pak opravdu bude demokracie ohrožená, nikdo to už Šídlovi neuvěří.

Od nových radních nic jiného nečekám a tak mohu být třeba i příjemně překvapen. Ale stejně tak se vůbec nebudu divit, když brzy budeme mít pocit, že se naši tři mušketýři nechali koupit a jejich názorový přerod až příliš připomíná ten Soukupův.

Opět...nechci je tím dehonestovat. Ty protáhlé ksichty Pravdy a Lásky za to stály už teď. Předpokládám, že Scallop a jemu podobní budou mít zítra pernou šichtu nám vysvětlit, že jsme staří oškliví a hloupí a tak myslím budu mít bžundu i z jejich snažení.

Jen bych chtěl upozornit, že když už tam Xaver a spol. budou sedět, budou proti nim použity i jiné zbraně než jen mediální řev a bahno. Přijdou na řadu peníze, pak velké peníze a pak megapeníze. To jen abychom si nemysleli, že dokonanou volbou všechno skončilo.

zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/jako-kdyz-strelis-do-vrabcu

 

Facebook komentáře

Nejčtenější