Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Dočkáme se konečně vykopnutí psa hyenovitého a byrokratky Storové?

Pes hyenovitý (Lycaon pictus) je obligátně masožravá africká šelma charakteristická svýma
obrovskýma plácačkovitýma ušima. Není proto žádným překvapením, že jde o jednu z přezdívek
současného ministra zdravotnictví Blatného.

  • dockame-se-konecne-vykopnuti-psa-hyenoviteho-a-byrokratky-storove

Ten s údajně nebezpečnou pandemií bojuje tak, že u řady účinných léků a očkovacích látek maximálně zdržuje jejich používání. Zřejmě proto, aby mu „nebezpečná pandemie“ a rouškové stanné právo co nejdéle vydržely.

Pan ministr trvá na evropském schválení ruské vakcíny Sputnik, ačkoli ta se již používá asi v 50 zemích včetně některých členských států Evropské unie. Všemožně brzdí schvalování a předepisování účinných léků. Celá společnost je v domácím vězení, protože „co kdyby zkolabovaly nemocnice“.

Ovšem pan ministr trvá na dodržení předpisů o atestacích a o požadavcích na vzdělání zdravotnického personálu. Také jeho podřízená byrokratka Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv, odmítá jakoukoli odchylku od zavedených postupů.

Je tedy nemoc COVID nebezpečná nebo není?

Třeba v Čínské lidové republice by za takové jednání možná hrozil provaz. Ministr by byl podezřelý z korupce proto, že nadržuje jen určitým očkovacím látkám a jiné diskriminuje.

Podle publikovaných průzkumů asi třetina společnosti pohádce o nebezpečné pandemii věří. Prý kdyby byli na místě ministra, zavřeli a zakázali by úplně všechno. Takže jde-li o opravdu nebezpečnou a mimořádnou situaci, jak se tihle sobečtí „báči“ postaví k chování Blatného a Storové? Neměli by se právě oni těšit na to, že uvidí ony nádherné oblouky, jakými ze svých funkcí oba dva poletí?

Je s podivem, že někdo (a není těch opor režimu málo) v naší současné situaci ještě mluví o demokracii a právním státě. V parlamentu byla postavena ohrada okolo dvou (1%) poslanců, kteří se jako jediní totální lži o „nebezpečné pandemii“ vzepřli. 132 (66%) poslanci místo toho, aby navrhovali zákony, které by vládě jednou provždy odňaly zakazovací pravomoci a zabránily obludnému zneužívání moci, hlasuje pro „pandemický zákon“. Ten je plně srovnatelný se „zmocňovacím zákonem“ (Ermächtigungsgesetz) Adolfa Hitlera ze dne 24. března 1933.

Politické východisko z této situace zřejmě neexistuje. Po případném volebním vítězství „Piratenpartei“ možná hrozí, že český parlament bude definitivně rozpuštěn a zavládne hitlerovská totalita se vším všudy. Taková hrozba vyplývá z vehemence, s jakou strana zlatomládežových povalečů „pandemický zákon“ prosazovala. Okamžité vykopnutí Blatného a Storové by však mohlo posílit jiskřičku naděje, že k pirátní supertotalitě nakonec přece jen nedojde.

Pavel Křivka

autor je vysokoškolský pedagog

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře