Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Tunel Blanka jako geniální penězovod

Je to jako sága, nikdy nekončící telenovela, jejíž každý napínavý díl tahá z peněženek občanů další peníze. Na internetu kolují desítky vtipů, které upozorňují na tristní situaci. Otevření tunelu Blanka se totiž neustále zpožďuje a také značně prodražuje. Zprovoznění tunelu je opět někde v dalekém nedohlednu. I tak se dělá tunel.

 

Nerozumím geologii a obtížnosti budování liniových staveb, zvláště pak tunelů. Nicméně cena, která už dosáhla neuvěřitelných 37 miliard se mi zdá dosti přemrštěná.  Původní odhady byly asi o 10 miliard méně. Tato cena navíc není definitivní a v každém díle této ságy stoupá.

  • tunel-blanka-jako-genialni-penezovod

Vždy následuje ta samá situace, kdy se politici hádají s Metrostavem. Projektant-společnost Satra pak vinu zcela popírá. Nic nového pod sluncem. Politici vinu shazují jeden na druhého. Vzájemně se obviňují. Primátorka Krnáčová se vyjadřuje nevybíravě a označuje projektanty za „debily“.

Vypadá to spíše jako dokonalá finanční hra, kterou nevymyslel žádný „debil“, ale naprostý génius. Tu se vymění kabely, tu se vymění obkladačky, tu odejde další komponent, tak se také vymění, a tímto způsobem můžeme pokračovat neustále. Během dalších let se v tunelu bude určitě uklízet, svítit a vše možné i nemožné vyměňovat. Není to z obchodního pohledu dokonalé ?

Jestli měla Blanka fungovat jako penězovod, tak plní svoji funkci na výbornou. Je to geniální projekt. Pokud ho vymyslela stejná chytrá hlava jako třeba Opencard, tak hluboce smekám. Perpetuum mobile vedle Blanky vypadá jako dětská hračka.

Ing. Pavel Janeček, zastupitel města Náchoda, www.janecekpavel.cz

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře