Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

Czech English French German Russian Spanish

ads

Velezrada V.K. a postoj Ústavního soudu

Hodnocení uživatelů:  / 0
NejhoršíNejlepší 

Vážený pane ústavní soudče,
dnes jsem si na internetu přečetl článek
 http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=775443&;sym-ok=12618#anketa-12618,
ve kterém je stanovisko Vaší kolegyně pí. Dr. Janů k závěrům rozhodnutí ÚS k této kauze, se kterým bez výhrad souhlasím a dále stanovisko Vaše. Cituji :
 
"Kdo jsou poškození? Oni, kteří prezidenta vítávali chlebem a solí? Ti, kteří mu podle průzkumů dlouhodobě v mnoha desítkách procent vyjadřovali důvěru? Oni, kteří jeho jménem zaštiťovali své akce? Ti, kteří žádali o autogram do jeho knih?" uvedl Balík.

  • velezrada-v-k-a-postoj-ustavniho-soudu

S Vaším názorem vyjadřuji naprostý nesouhlas. Jsou to banality, snažící se glorifikovat V.K.

Pokud nevíte, kdo je poškozeným, tak dovolte, abych Vám sdělil, že naprosté většině našich občanů je to nad hvězdy jasné. Poškozena je celá ČR a dále řada občanů, okradených v kauzách jako H - systém, CS Fondy atd.

V.K. promyšleně naplánoval omilostnění největších podvodníků, korupčníků, tunelářů a možná i zlodějů,( kteří připravili naši společnost i jednotlivé velké skupiny občanů promyšleně a úmyslně o mnoho finančních prostředků, jejichž výši si ani netroufám odhadnout),až na konec svého druhého funkčního období, protože možná kalkuloval s tím, že bude málo času na jeho důsledné vyšetření.Vězte, že kdyby to udělal na začátku jednoho z obou jeho funkčních období, že by takovou oblibu, o které píšete, určitě neměl a možná by celá kauza při dostatku času dopadla pro něho jinak. A V.K. to sám veřejně po skončení mandátu přiznal v rozhovoru s Jakubem Železným (ČT17.3.) s odůvodněním, že jsme se všichni učili, jak transformaci uskutečnit a že šikovnost jedněch, kteří vědomě "okradli" druhé, nemůže být trestná. To je výsměch všem slušným lidem ! Dokonce tyto zlodějské metody potvrdil v interview pro tisk i někdejší předseda vlády Jan Stráský. V.K. je strůjcem stávajícího marazmu naší společnosti a je odpovědný i za současné nepříznivé ekonomické podmínky.

 Zajímavostí celé jeho amnestie je skutečnost, že se nedotkla případu p. Smetany z Olomouce. Tento člověk  za politické stanovisko ke kandidátům ODS, které vyjádřil namalováním tykadel na fotografii p. Langra, je kriminalizován a vláčen po soudech a přesto, že zaplatil soudkyní Langrovou, která je manželkou "poškozeného politika", stanovenou finanční "újmu ODS", musel být potupně sražen na kolena ještě veřejně prospěšnými pracemi, které když odmítl, musel jít do vězení. Toto je nejen hanba bývalého prezidenta, ale i celé naší justice.Pan Smetana je politický vězeň. A aby toho nebylo málo, ještě po posledním odvolacím jednání se státní zástupce odvolal, aby ho dostal do vězení znovu.

Na druhé straně je pro orgány činné v trestním řízení obrovským problémem donutit k nástupu do vězení odsouzeného kmotra Alexandra Nováka(ODS) a k výslechu bývalého ministra Bartáka (ODS), přesto, že se před televizními kamerami producíruje na Dawis Cupu mezi VIP diváky a mezi našimi předními politiky.

Licoměrnou podporou amnestie V.K. je vyjádření ministra spravedlnosti p. Blažka, že občané, kteří byli finančně poškozeni omilostněnými zločinci, se mohou domáhat svých práv v občanskoprávním řízení. A dokonce přislíbil, že jim stát odpustí soudní výlohy. Kdo je soudům uhradí ? Stát z peněz daňových poplatníků ! Nebo páni a dámy soudci, soudkyně a advokáti, budete soudit a hájit ze soucitu zdarma?

Jedním z odůvodnění tak širokého rozsahu amnestie bylo, že na umístění ve věznicích čeká více, než 6000 odsouzených, pro něž v přeplněných věznicích není místo a že amnestovaní budou doplněni čekajícími. Nyní se dozvídáme, že se některé věznice musí zrušit, protože pro ně nejsou vězni. Kde je tedy těch 6000 čekajících odsouzených ? Ti se polepšili, nebo se na ně amnestie také vztahovala?

Dovolil bych si připomenout, že senátoři podali trestní oznámení na V.K. ještě v době jeho mandátu. A ústava nevylučuje projednání velezrady ani po skončení mandátu. Trestem mohlo být odnětí jeho zákonem přiznaných výhod po skončení prezidentského úřadu, nebo alespoň projednání jednotlivých vyjmenovaných bodů, obsažených v trestním oznámení a stanovisko ÚS k nim, jak ve svém vyjádření uvádí Dr. Janů.

 Rozhodnutí Ústavního soudu považuji za skandální a je výsměchem všem slušným lidem. V České republice je právo pro prostého občana nevymahatelné. Orgány činné v trestním řízení jsou zkorumpované, podléhají ovlivňování politickými stranami, politiky a kmotry. V.K. to svýmposledním činem ve funkci jen potvrdil. Ostatně i jeho milosti byly  v průběhu jeho mandátu udělovány převážně lidem, potrestaným za korupci.

Protože prezidentská amnestie podléhá kontrasignaci premiéra, čímž činí za její platnost odpovědnou vládu, je trestně odpovědný premiér Nečas a celá jeho vláda.
Jsem velice zvědav na to, jak se naše justice postaví k trestnímu oznámení na premiéra v souvislosti s jeho podivnou kontrasignací.

Na závěr si nemohu odpustit vyjádřit svůj dojem, že Vaše výše citované vyjádření ke kauze vlastizrady V.K. nepokrytě odráží Vaši vděčnost V.K. za Vaše jmenování ústavním soudcem.

S pozdravem

Jaroslav Martínek
Říčany


Vážený pan
JUDr. Stanislav Balík
Ústavní soud
Joštova 8
660 83 Brno 2

Facebook komentáře