Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Mezinárodní den žen má dlouholetou historii

Rád bych popřál všem ženám to nejlepší k nadcházejícímu osmému březnu, Mezinárodnímu dni žen. Denně se potkáváme s prací a péčí žen, ať už v soukromí či denním pracovním kolotoči. Přeji jim hodně zdraví, klidu a radosti, aby je netrápil žádný problém a nemusely se děsit dnů, které mají před sebou. Mezinárodní den žen vznikl díky stávce švadlen roku 1908. Švadleny stávkovaly v New Yorku za zlepšení životních podmínek.

Cílem jejich úsilí bylo získání volebního práva pro ženy, rovnoprávnost, spravedlnost a samozřejmě zamezení válkám a nastolení míru. MDŽ byl oficiálně uznán OSN v roce 1975, který byl současně také Mezinárodním rokem žen. V tomto roce také MDŽ uznalo velké množství národních vlád. V roce 2001 vydal generální tajemník OSN u příležitosti MDŽ poselství, kde zdůrazňuje problémy současné doby.

  • mezinarodni-den-zen-ma-dlouholetou-historii
A jako jeden z největších označil nerovnoprávné zastoupení žen v politickém životě. Upozornil také na to, že je nutné do rozhodovacích procesů zapojit více žen, neboť jejich přístup může v mnohém přispět k předcházení konfliktů a zajišťování míru. I dnes s tímto lze bezvýhradně souhlasit. A tak si vzpomeňme na ženy a poděkujme jim v tento den kytičkou jarních květů a snažme se nejen osmého března, ale po celý rok, chovat k ženám s nesmírným vděkem a pokorou, neboť právě ony nám všem život ve většině případů velmi usnadní a jsou neocenitelnými partnery pro své okolí.
 
Ing. Pavel Janeček, kandidát do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje a zastupitel města Náchoda za KSČM

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře