Facebook Twitter RSS

O CFP!  | 

ads

Díkybohu za Ženské lobby

Říká se tomu vývoj. Mám na mysli vývoj člověka, coby lidského druhu, kdy zatvrzele a doživotně nesedíme na jediném přesvědčení, ale pod tíhou argumentů své názory a postoje měníme. Vyvýjíme se. ...a někdy to ani trochu nebolí. Někdy je to i príma.

  • dikybohu-za-zenske-lobby

Ohledně slov "lobby", "lobbysta" nebo "lobbování" jsme doposud znali zájmové okruhy hlavně kolem farmak, tabáku, politických trafik, hracích automatů, realitního trhu, církví, vojenského vybavení, bankovních domů apod. Tušili jsme, že lobbysté jsou chytří a mazaní šíbři s ostrými lokty. A také, že mají kapsy plné tučných obálek (nebo kompro-materiálů) a jejich prací je ovlivňovat tvobu a schvalování zákonů, podle požadavku platícího investora. Říkali jsme si sice, že to je hnusné, ale tak nějak se to na oko zlegalizovalo. Tichou formou se z tohoto nezákonného jednání udělalo jednání na hraně zákona, díky kterému si poslanci a vybraní úředníci, mimo své bídné mzdy, mohou ještě přivydělat nějakou kačku bokem.

Jenže jsme se pletli a je to trochu jinak. Před pár dny občané zjistili své tři zásadní omyly: jednak, že lobbysté mimo zájmu průmyslu, trafik a služeb, chtějí prosazovat i speciální zákony pro preferované lidské druhy, jednak, že lobbysté nejsou ostří a nakonec, že vůbec nejsou chytří. U posledních dvou zjištění platí dokonce pravý opak.

Asi se ptáte, jak jsem na to přišel. No, začalo to jako vždy úplně nevinně - 28. září měl katolický kněz Petr Piťha kázání v kostele sv. Víta v Praze. Přítomným ten den mimo jiné také vyprávěl o nebezpečí, hrozícím z přijetí Istanbulské smlouvy českým parlamentem. Ne, že bych tam byl a poslouchal, ale video z tohoto kázání se dostalo na internet a já jsem si v tu chvíli říkal, že je dobře, že se to o té protispolečenské smlouvě konečně dostalo ven. Alespoň tak. Piťhu jsem v duchu i nahlas chválil a říkal jsem si, že to je jeden z mála okamžiků, kdy je katolická církev obrovsky užitečná. Nemyslím si sice, že podobné informace o Istanbulské smlouvě zazněly ve více jak jednom kostele, ale nebuďme neskromní. Buďme realisté.

Ale vraťme se k videu, kde pan Piťha popsal realitu, která nastane po nástupu práva, podle Istanbulské smlouvy. (Kdyby chtěl někdo oponovat, že to nemusí nastat, poprosil bych ho o nastudování si Parkinsonových zákonů a také ať si zopakuje podrobný sled událostí v Československu po roce 1948.)

Pro úzkou skupinu informovaných jistě nic nového pan Piťha neřekl. Ovšem na druhé straně jsem přesvědčen, že pro mnohé jiné musely znít jeho slova jako sci-fi. Nebo, že se Piťha úplně zbláznil. Jenže on se nezbláznil. Bylo by sice pro nás lepší, kdyby zmíněné kázání bylo výsledkem pouze jeho mdlého rozumu, ale smůla - on si jen nastudoval texty k oné Istanbulské smlouvě a pokusil se posluchačům ve zkrácené formě poodhalit umně skrytou lest, v ní obsaženou.

To, že se video dostalo na internet bylo dobře. Majitelé Google sice skřípou zubama, že to nestihli včas zablokovat, ale pro nás je to dobře. Mnohem více lidí se tak dozvědělo o Istanbulské podlosti a začali se o tento vážný problém zajímat. To je logické a skoro bych čekal, že aby se vlna zájmu lidí odklonila, že bude spuštěna nějaká překrývací akce. Třeba skorodopadení Koženého, výbuch Nuselského mostu nebo podán přibližný termín zavedení Eura. Nic takového se ovšem nestalo a tak je zřejmé, že pan Petr Piťha zastihl Systém v nedbalkách.

To, že byl Systém nepřipravený je pro nás sice dobré, ale paměť lidí je krátká. Za týden, dva, je kázání z hlavy pryč a minimálně všední starosti překryjí jakkoli závažnou kauzu. Ano, překryjí, ale jen za jediné podmínky - že do ní nikdo nešťourá. Že všichni odhalení zrádci a škůdci zalezou do svých děr a jsou aspoň pár týdnů zticha. Že ani raději nedýchají a vyčkají, až se nad problémem voda sama zavře. Jenže...

...jenže, to by nesměla existovat skupina ambiciózních, ale zneuznaných žen, které si říkají Česká ženská lobby!

Kdo si myslí, že soudě podle názvu je Česká ženská lobby něco velkého, tak se jako obvykle plete - v roce 2015 se pár těchto zneuznaných žen nafotilo se třemi transparenty na vylidněném plácku, aby si mohli zažádat o dotace. Sice nám může vadit, že takové darmožrouty finančně podporujeme formou daní, nepřímo také my, ale dnes můžeme za jejich existenci děkovat. Myslím skutečně a bez ironie děkovat, protože tyto ženské lobbystky porušili "radiové ticho", vylezly z díry a lačné skalpu, proti všem pravidlům Systému, vyrazili na Piťhu s trestním oznámením.

Dnes je všem rozumným lidem jasné, že neuspějí s žádnou úsměvnou žalobou. Je jasné i to, že už jim Soros asi osobně vynadal do něčeho nepěkného a že už dnes zřejmě samy vidí, jak moc jsou bl..., řekněme málo inteligentní. Ale pro nás to je vynikající. Pokud původní video s kázáním pana Piťhy vidělo třeba deset tisíc lidí, tak po trestním oznámení je to jistě mnohonásobek původního počtu. Jsem si jist, že díky mediálnímu rozvíření kolem trestního podání se na video podívali i ti, kteří by na něj nikdy v životě nenarazili, což je jednoznačně pozitivní. Jsem přesvědčen, že neuvážený čin "lobbystek" bude mít zásadní dopad do dalšího vývoje myšlení společnosti. Více občanům se nyní otevřou oči, více z nich narazí na nezávislá média, více lidí se odpojí od Systému a více lidí začne myslet samostatně.

Co říci závěrem? Snad jen děkovat Bohu za Petra Piťhu a díky také za George Sorose, který je živí všechny podvraťáky, zrádce a hlupáky na celém světě. ...takže za to Ženské lobby samozřejmě také díky.

Díky za slovo "lobbysta" odvozeného od slova "lobotomie" a díky za neschopnost Google včas mazat videa, která si pak již mohou žít svým vlastním životem.

A konec konců - díky i za samotnou Istanbulskou smlouvu! No jistě, že i za ni! Proč? Protože si můžeme být jisti, že Istanbulská smlouva rozhodně nebyla posledním pokusem oblbovat národ...

PodporteCFP QR 22 KAFE KÁVAS

Komentáře

Přidat komentář

Bezpečnostní kód Obnovit

Facebook komentáře